0545 736 6371
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Kitapların Kişisel Kimlik Oluşumunda Desteği Çok Büyük!

18 Eylül 2017
16 kez görüntülendi
Kitapların Kişisel Kimlik Oluşumunda Desteği Çok Büyük!

Kişisel gelişim psikoloji kitapları son yıllarda daha fazla basılmaya başlayan kitaplar arasına girmiştir. Çünkü toplumlarda farkındalıklarda artış gözlemlenmektedir. Daha olumlu bir kişilik olmanın gücünü artık evren biliyor olmalı. Suya iyi şeyler söylemek, onun moleküllerini güldürüyor. Bunu artık herkes bildiği için, herkes kendi hücrelerine artık daha iyi davranmak istiyor. O zaman işe nereden başlanmalı sorusu beliriyor.

Öncelikle bir eğitim almak aslında en iyisi. Bu sayede neyi nasıl yapmak gerekiyor, bu öğrenilebilir. Eğitim süreci mutlaka kitaplarla desteklenmelidir. Kişisel gelişimde kişinin kendini anlatılan her hikâyede bulabilmesi, onun doğru yolda olduğunu düşünmesine neden olacaktır. Bu tarz eğitimlerde özellikle kişinin inanıyor olması çok çok önemlidir. Kitap ve dergi yayınları, alınan desteğin pekişmesi yönünde ciddi bir emek göstermiş olacaktır.

Kişisel Gelişimde Raporlamalar İncelenmeli!

Kişisel gelişim raporu ne demek? Aslında gelişim raporu derken incelenmesi gereken dünya örneklerinin algılanması, eğitim gören kişi için daha gerekli bir durumdur. Yani kişiselalarakgelişim sürecine giren toplumların kalkınma hikâyelerini resmi raporlamalarla inceleyen kişiler, gelişim sürecinin sihirli etkilerini netlikle görebileceklerdir. Ayrıca her eğitim alan kişi için bir gelişim kartı açılmaktadır.

Burada kişinin doğa tepkilerinden bahsedilmektedir. Bilinçli olarak yaratılan etki tepkilerin işleyişlerinin not alınmakta olduğu bu raporlar eğitim sürecinde kişinin nereden nereye gelmiş olduğunu gözler önüne serebilmektedir. Kişilik detaylarının düzenlenmesi, keyifli bir serüven olarak adlandırılmaktadır. Bu eğitimlerde tamamen ruhi paylaşımlar yapıldığı için yorucu değil hatta duygusal tatmin olanağı sunan faaliyetler olarak adlandırılmaktadır.

Kişisel Gelişim İçin Nasıl Bir Yol İzlenmeli?

Kişisel gelişim rehberi bulmanız öncelikle çok önemli. Bunun için iyi bir araştırma yapmanız gerekiyor. Doğru kişiyi bulduğunuzu aslında o kişinin hiçbir tavrı ya da hakkındaki övgüler belirlemiyor. Önemli olan sizin enerjinizin kendisiyle tutuyor olması. Kişisel gelişim rehberi neler yapar? Bu sorunun yanıtını bilirseniz, sizin için ne kadar önemli olduğunu daha iyi anlayabilirsiniz. Kişilik gelişim rehberi öncelikle sizin kim olduğunuzu anlamaya çalışır. Geçmişinizdeki izler üzerinde yol almaya başlar.

Geleceğinizi anlamak gibi bir gayreti vardır. Bu süreç içinde size farklı metotlarda uygulamalarda bulunur. Siz gece uyurken sabaha dek kendinizi daha iyi hissetmenize yol açacak bir şeyleri dinleyebilirsiniz mesela. Ama siz uyurken bir ses işitmezsiniz. Ayarlı bir desibelle size söylenenler sadece ruhunuz tarafından duyulmuş olur. Bu sayede kendinizi çok daha umutlu bulduğunuz sabahlara uyanabilirsiniz.

Renklerle Oynayın Ve Kimliğinizi Ortaya Çıkarın!

Kişisel gelişim renk testi çok ilginç bir testtir. Size farklı tonlarda renkler gösterirler ve renklerin size neler hissettirdiğini sorarlar. Siz sevdiğiniz ve sevmediğiniz renkleri neden sevdiğinizi ve de sevmediğinizi anlatmaya çalışırsınız. Seçtiğiniz ilk renk sizi yansıtmaktadır. İkinci renk hayata bakışınızı ifade etmektedir.

  1. renkte ise aslında siz aşk hayatınız hakkındaki duygu ve düşüncelerinizi anlatmış olursunuz. Renk testi ile eğitimlere başlamak her zaman en sağlıklı olanıdır. Bu sayede içinizdeki yoğun duyguların daha fazla nerede biriktiğini uzmanınızla birlikte tespit edebilirsiniz.Kişisel gelişim renklerin anlamıkonusunda uzman isimler bulunmaktadır.

Renkler bilimsel olarak incelendiğinde, sebebi hala tam bilinemeyen ama insanlar üzerinde değişmeyen etkilere sahiptir. Bu yüzden de kişisel eğitime destek olarak ayrıca renler de kullanılabilmektedir. Örneğin gelişim sürecindeki bir kişiye daha çok hangi renklere bakması ve hangi renkleri kullanması gerektiği yönünde tavsiyelerde bulunulabilmektedir.

Resimli Sözleri Gördüğünüz Her Yere Asın!

Kişisel gelişim resimli sözler son derece etkili olmaktadır. İş yerinizde ve de evinizde en çok baktığınız yönlere bu resimli sözleri mutlaka asmalısınız. Çünkü sizi evrene karşı inanmaya bu sözler, resimleriyle güçlü bir şekilde ikna edeceklerdir. Resimli sözlerin kişiye özel olarak hazılandığı eğitimler de bulunmaktadır. Örneğin kişinin en değerverdiği kişinin fotoğrafı üzerine olumlamaların yazılması daha etkili olabilmektedir.

Bundan dolayı fotoğraflara güzel sözlerin yazılması ve bunların daha fazla aynaya ya da çalışma masasının üzerine yazılması tavsiye edilmektedir. Eğer sporcuysanız, sadece bunun için bileklikler bile yapılabiliyor. Önemli olan gün içinde bu resimli sözleri sıklıkla görüyor olmanız. Bu sayede bilinçaltınız sözlün içerisine inanmaya başlıyor ve siz daha iyi hisseden bir haline gelebiliyorsunuz. Denemelisiniz.

Bu Yazıya Puan Vermek ister misiniz?
Puan Ortalaması
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Mail Abonem Olur musun?

En Güncel Yazılar Artık Mailinizde.

Aboneliğiniz için Teşekkür Ederim.

Bazı Bilgiler Yanlış

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?