Kişisel Gelişiminizi Etkileyecek Özlü Sözler

Kişisel gelişim cümleleri ve özlü söz niteliğindeki bazı sözler bazen hayatımızda kimsenin yapamayacağı etkiyi yapar. Bir sözle hayatımıza yeni bir yön verebiliriz. Bir sözle yeni bir işe başlayabiliriz. Bir sözle yeni bir hayata başlayabiliriz. Bir söz hayatımızda tahmin edemeyeceğimiz kadar büyük etkiler yapabilir. Bu nedenle sizlerle kişisel gelişiminiz açısından faydalı olacak tanınmış kişilerin sözlerini paylaşalım.

Yaşamınızdaki Her Sorun İçinde Bir Armağan Saklar

Ünlü yazar Richard Bach’a ait bu sözün ne kadar anlamlı olduğu hayatımızda deneyimlemiş olmamız gerekir. Hatalarımız ve yaşadığımız sorunlar hepsi bir deneyimdir aslında. Bize yapılan haksızlıklar bizim verdiğimiz yanlış tepkiler, bunların hepsi olgunlaşmamız için bir adımdır. Bazen bir sorun yaşadığımızda nasıl davranmamız gerektiğini öğreniriz. Hiçbir şey tesadüf değildir. Hepsi bizim gelişimimiz için bir basamaktır.

İşiniz Sizin İçin Oyun Gibiyse İş Eğlencelerden Daha Eğlenceli Olur

Söz Nowel Coard’a ait. İnsanlar bazen sadece bir iş sahibi olmak ister. O işin mutluluk getirip getirmeyeceğini bilemez. Sahip olduktan sonra ise yeni kapılar aramaya başlar. Çünkü iş konusunda seçici olmamıştır. Sevdiği oyun gibi gördüğü ve eğlendiği bir işi yapmamıştır.

Kişisel gelişim danışmanlığı aracılığıyla kendinize ve hayatınıza yön vermek istediğinizde size aynı şeyi söyleyeceklerdir. Önce ilgi alanı ve sevdiğiniz işi yapmayı önerecekler. Böylece kendinizi işe gider gibi görmeyeceksiniz hiçbir zaman.

İnanın, Bir Dağı İsterseniz Yerinden Oynatabilirsiniz

Söz D.J. Schawartz’a aittir. Başarabilmek önce inanmakla başlar. Neyi başaracağınıza inanırsanız ona ulaşırsınız. Neyin hayalini kurarsanız da ona ulaşırsınız. Hayalleriniz ve inancınız hayatınızın sınırlarını belirler. Ne kadar ileri gidebileceğinizi gösterir. Size düşen başkalarına imkânsız gibi gelen şeylerin mümkün olduğunu göstermektir. Hedefinize imkansız gibi değil de nasıl başarabilirim, diye yaklaşmanız sizi ona bir adım daha götürecektir.

Kişisel gelişim dergileri ve kitapları da bu konuda inancın başarmak kadar büyük ve etkili bir duygu olduğunu gösteriyor.

Eğer Mutluysanız Hedefinize Ulaşmanız On Kat Daha Artacaktır

Sözün sahibi Steve Chandler. Ne kadar da anlamlı bir söz… Çoğumuzun başarısızlık sebebi mutsuzluktur aslında. Kendi içinizde yaşadığınız sorunlar hedefe ulaşmanızı engelliyor. İç çatışmalar, uyumsuzluk, mutsuzluk aslında bir hedef bile belirlemek konusunda engel teşkil ediyor. Mevcut işinizde başarınızın önüne geçiyor. Mutsuzken hangi işi seçerseniz seçin iç dünyanızdaki sorunları gidermeden başarılı olmanız zor görünüyor. Eğer mutsuzluğunuzun nedeni işiniz ise işinizi değiştirerek bir adım atmış olursunuz. Ama bu iç dünyanızdan kaynaklanan bir sorunsa ne iş yaptığınızın bir önemi yoktur. Kısaca mutluysanız daha başarılısınız.

Kötümserler Her Zaman Ya Hep Ya Hiç Derler

Yine Steve Chandler sözü. Bu söz kötümser bir bakış açısına örnektir. Çünkü her zaman gemileri yakma resmini çizerler. Bitirip bitirip tekrar başlarlar. Oysa hayatın gri renkleri de vardır. onların da ayrı tadı, güzelliği olduğunu bunu kabullenerek öğrenebilirsiniz. Sizin idrakiniz iki şeyi görüyor olabilir. Ya olacak ya da olmayacak! Fakat sizin zihninizin sınırlarının almayacağı yeni ve daha az yorucu güzellikler sizi bekliyor olabilir. Bazen bir şeylerin olmaması daha güzel şeylerin olacağı anlamına gelebilir. en azından siz böyle düşünürseniz karşınızda açılan farklı kapıları görmeden kapatmaktan vazgeçersiniz. Etrafınıza iyi bakın. Fırsatlar, şanslar sizi bekliyor olabilir.

Bu konuda daha detaylı bilgiler için kişisel gelişim dergileri listesi edinip bu listeden size en yakın bir tanesi ile yolunuza devam edebilirsiniz.

Büyük İnsanları Büyük Görmemizin Sebebi Bizim Dizlerimizin Üzerine Çökmemizdir

Robert Collier sözü aslında bir gerçeği özetlemiş. İnsanlara yüklediğimiz büyük anlamlar, kendimizi tamamen silmemiz ya da değersizleştirmemiz onları büyük göstermeye yetiyor. Halbuki aradaki fark pozitif düşünce ve hep yeni yollar arayışıdır. Siz başaramayacağınıza inanır ve hep dizlerinizin üzerinde durmaya devam ederseniz ilerlemeniz mümkün olmaz. Psikolojik olarak da kendinizi hep daha aşağıda görmeye başlarsınız. Bu durum karşı taraf ile ilgili değil sizinle ilgili bir durumdur.

Bilgisiz Kimsenin Yanında Kitap Gibi Sessiz Ol

Tahmin edebileceğiniz gibi bu meşhur sözün sahibi Mevlana. Kişisel gelişlim anlamında belki de en çok başvuracağımız kişidir kendisi. Yüzyıllar öncesinden çok anlamlı sözler ile hayatımıza girmiş bulunuyor. cahil ile baş edemeyeceğiniz için Mevlana onların yanında sessiz kalmamızı öneriyor.

Eğer bu sözler ilginizi çektiyse bir kişisel gelişim dergisi takip ederek sürekli gelişmelerden haberdar olabilirsiniz. Kişisel gelişim derneği gibi kuruluşlardan da yardım alabilir kendiniz için güzel şeyler yapabilirsiniz.

Bu Yazıyı Değerlendirmek ister misiniz?
Lütfen Bu Yazıya Puan vermeyi Unutmayın !!! 😉
[Toplam: 3 Ortalama: 2.3]
3 Saniyede Ne Aradığınızı Bulun!!!

+1500 Abone Arasına Katılmak ister misiniz?

Aşağıdaki kutucuğa e-posta adresini yazarak her yeni makaleden anında haberdar olabilirsin.

Aboneliğiniz için Teşekkür Ederim.

Bazı Bilgiler Yanlış

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir