Kişisel Gelişimin Sırları Aydınlığa Açığa Çıkıyor!

Kişisel gelişim merkezlerini araştırın ve kendinize en yakınını değil, ruhunuza en fazla sinenini tercih edin. Bunun için en büyük sebebiniz yaşıyor olmanız ve de yaşamak istemenizdir. Su gibi duru bir maddenin dahi kireç gibi kalıntılardan kaynaklı hasarlar yarattığı gerçektir. Oysa su aslında temizlenmek ve temizlemek için kullanılır. Lakin zaman içinde su içindeki tüm tortular kendini ilişkide olduğu her şeyde gösterir.

Önlem alınmazsa makineler bozulur ya da çaydanlıklar kalın kireç tortularıyla dolar. Oysa su hayattır. İşte tüm yaşadıklarımız da bizlerde görünmez tortular oluşturur tıpkı su gibi. Bu tortular biriktikçe, ruhumuzun hareket esnekliği azalır, hareket alanı daralır. Hani içinize derin nefesler çekemediğiniz duygusunuz yaşarsınız ya arada. Hani o zor gene günün ya da yılın sonrasına…

Ciğerlerinize evreni sığdırasınız gelir ama siz hiçbir yere sığamazken bu da mümkün olmaz. İşte bu noktada kişisel gelişim merkezleri devreye girmelidir. Kaçmak istediğiniz her şeyden kaçabilmeniz için sizin kimlik tedavinizin yapılması gereklidir. Bunun için de kişisel gelişim metinleri son derece faydalıdır. Lakin herkes için yazılmış olanları bir yana, kişisel gelişim eğitimlerinde kişiye özel olarak hazırlanmışları daha da farda sağlamaktadır.

Farklı Metotlarla Kendinizi Bulabilirsiniz!

Kişisel gelişim metotları birbirinden farklıdır. Neden? Çünkü kişisel gelişim içerisinde olmak isteyenlerin, kişilik hasarları birbirinden farklıdır. Bundan dolayı da etkinin netleşebilmesi için uygulama şekilleri oluşturulmuştur. Sadece müzikle ya da sadece olumlamalarla ilerleyebilmek mümkünken, farklı desteklerin seçilmesi de uygun olabilmektedir. Tüm dünyada geliştirilmiş ayrı ayrı metotlar bulunmaktadır. Bunlar;

  • Modelleme
  • Müzik uyaranlı
  • Desibel ayarlı zihin işlevli
  • Resimleme

Gibi modeller olarak bilinmektedir. Kişisel gelişim üzerine sürekli çalışmaların yapılıyor olması, metotların da şekillenmesine neden olmaktadır. Lakin halen en etkili metotlar olarak bu 4 usul kabul edilmektedir.

Siz Hangi Yönünüz İyi, Biliyor musunuz?

Kişisel gelişim nasıl yapılır kısmında bu soru en önemlisi. Siz acaba sizdeki eksikliklerin ya da fazlalıkların ne kadar farkındasınız? İşe her zamana buradan başlanmalıdır. Bunun için de önce sizin iyi bir uzman tarafından anlaşılmanız büyük önem taşımaktadır. Eksiklikler ya da fazlalıklar üzerine gidilerek, hatalı tutumlar kesinlikle değiştirilebilmektedir.

Olması gerektiği gibi davranabilen kişilere hayranlık duyulduğu bir yaşam gerçeğidir. Kişisel gelişime bu nedenle en çok da toplumun gözü önündeki kişiler ihtiyaç duymaktadırlar. Bundan dolayı tanınmış kişilerin kişisel gelişim koçları mutlaka vardır.

Fazlalıklar Ne Demek?

Kişisel gelişim nasıl olmalı? Bu sorunun yanıtında eksik ya da yüksek egoların olup olmadığının anlaşılması şart. Evet, fazlalıklar kısmında algılanması gereken yüksek egolarımızdır. Eğer bir yöneticiyseniz ve işlerin harika bir şekilde akmasını istiyorsanız, bunu başarabilmeniz için egolarınızı kontrol edebiliyor olmanız gerekir.

Aksi halde kimseye sözünüzü geçiremezsiniz. Yüksek ego da alçak ego gibi kişiye hatalar yaptırmaktadır. Haddinden fazlakendine güven de başarısız sonuçlar doğurabilmektedir. Bunun için yöneticilik görevinde bulunanların bilhassa kişisel gelişim eğitimlerine katılmaları tavsiye edilmektedir.

Kişisel Gelişim Desteğiyle Kalıcı Kimlik Yaratabilirsiniz!

Kişisel gelişim ne işe yarar kısmında, aslında genel tek bir cevap vardır. Bu da “ İnsan Olmaya “ olarak verilebilmektedir. Empati kurma alışkanlığı edinmek de kişisel gelişim metotları içerisinde yer almaktadır. Bireylerinde empati duygusu bulunan toplumlarda yardımlaşma daha fazla görülmektedir. Birlik duygularının olduğu her yerde mutlak başarı vardır. Şirketlerde de bundan dolayı kişisel gelişim seminerlerine katılım mecburiyetleri yapılmaktadır.

Hatta büyük şirketler yöneticilerine ve de yönetici adaylarına zaman zaman bu tarz eğitimleri aldırmaktadırlar. Kişisel gelişim desteği, kalıcı kimliğin yaratılmasında elbette büyük rol oynamaktadır. Utanma duygusu kurtulunabilir bir duygudur. Utanan kişi iş ya da aşk ilişkilerini sağlıklı kuramayacağından, kendisini sağlıklı bir şekilde ifade edemeyecektir. Bu yüzden de kişinin kendi eksikliklerinin zerine gitmesi, kendisini kişisel gelişim eğitimleriyle daha mutlu ve başarılı bir insan haline getirmesi elbette önerilmektedir.

Huzurlu bir ruha sahip olmak istiyorsanız, mutlaka kim olduğunuzu ve neler yapabileceğinizi anlamınız gerekmektedir. Yönü olan bir gemi her yere ulaşabilir. Siz de evrende olduğunuz noktayı iyi bilirseniz, bakmak istediğiniz yerler size daha net görünecektir. Kazanılmış hatalı tutumlarınızı bıraktığınızda kendinizi hafiflemiş hissedeceksiniz. Birşeyler yapmak için enerjiye ihtiyacımız vardır. Ve enerji her zaman doğru şeyler yaparak üretilebilmektedir.

Bu Yazıyı Değerlendirmek ister misiniz?
Lütfen Bu Yazıya Puan vermeyi Unutmayın !!! 😉
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
3 Saniyede Ne Aradığınızı Bulun!!!

+1500 Abone Arasına Katılmak ister misiniz?

Aşağıdaki kutucuğa e-posta adresini yazarak her yeni makaleden anında haberdar olabilirsin.

Aboneliğiniz için Teşekkür Ederim.

Bazı Bilgiler Yanlış

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir