Kişisel Gelişim

Kişisel Gelişimdeki Son Yayınlar Kişisel Gelişim

Kişisel Gelişimdeki Son Yayınlar

  • 73

Kişisel gelişim son dönemlerde özellikle gençlerin en çok ilgi gösterdiği konuları arasında yer alıyor. Genel olarak baktığımızda insanların farkındalıklarını harekete geçiren ve onların bir an önce hedeflerine ulaşmasını sağlayan bu disiplinler bütününde önemli olan nokta, bütün kısımların bir araya getirilmesi ve etik değerler doğrultusunda hedeflere ulaşmak. Hedef ve motivasyon kişisel gelişimde oldukça önemli. Bunun için uzmanlardan da destek alınabilir. Ayrıca kişisel gelişim çok satanlar bölümünde yer alan kitaplar da insanlara önemli şekilde örnek gösterebiliyor. Bir rehber olarak kullanılabilecek olan bu kitaplar, yazarların tecrübelerini ve önerilerini kapsıyor. Gerçek yaşanmış hikayelerden de yola çıkarak bir kurgu üzerinde şekillenen bu romanlarda insanlar kendilerinden bir şeyler bulabiliyor. Çok satanlar bölümünde son dönemlerde kişisel gelişim kitapları bulunuyor. Özellikle Psikoloji geçmişi olan insanların bu kitaplara yönelmesinde çok fayda var.

Kişisel Gelişimde Olan Bitenler

Kişisel gelişim öfke kontrolü sağlayarak insanların sosyal yaşamında daha iyi bir hale gelmesini sağlıyor. Özellikle gergin atmosferlere çalışan insanların bu konuda yardım alması gerekebilir. Öfke kontrolü, sizin fevri hareketler yapmadan daha sağlıklı bir şekilde işlerinizi yapmanızı sağlar. Kişisel gelişimin alanlarından biri olan öfke kontrolünde öncellikle karşınızdaki insanın ne kadar değerli olduğu anlatılır. Aslında bir kişinin gelişebilmesi için önce başka insanları anlaması gerekiyor. Ardından kendini anlamaya geçebiliyor.

Kişisel Gelişim Alanları

Kişisel gelişim öfke kontrolü haricinde insanlara zamanlarını doğru kullanmasını da anlatıyor. Bunun yanı sıra kişisel gelişim önemiolarak kariyer başarısında büyük bir katkı sağlıyor. Son dönemlerde yeni mezunlara ve işe yeni başlayan kişilere bu konuda eğitimler veriliyor. Bunun nedeni de iş yaşamında karşılaşılan zorluklara karşı göğüs germektir. En küçük tehlike ve zorluk anında mücadeleyi bırakan insanların başarısız olabileceğini çok net bir şekilde söyleyebiliriz. Genel olarak baktığımızda zorluklara karşı mücadele eden kişilerin kişisel gelişim konusunda birtakım bilgilere sahip olduğunu belirtebiliriz. İnsanlar kendilerinin farkına vararak istedikleri noktalara gelebiliyorlar. Moral ve motivasyon da bu süreçte sizlere yardımcı olan en önemli durumlar arasında gösterilebilir.

Kişisel Gelişimde Elektronik Kitap Kullanılır Mı?

Kişisel gelişim e kitap aracılığıyla günümüzde sağlanmaya devam edilebildiği ve e- kitap kullanımını mümkün kıldığı için de kalitenin yansıtılabilmesi son derece kolay olacaktır. Özellikle de insanların iletişim halinde olduğu noktalarda direkt olarak kendi isteklerine ve ihtiyaçlarına değinildiği için dikkat son derece önemli görülebilecektir. Ülkemizdeki değerlerin ve verilen eğitimlerin de artık direkt olarak binlerce kişinin gelişim ihtiyacını karşılayabildiği ve aslında tamamen de eksikliklerine yönelik olduğu anlaşılabiliyor. Gerekli görüldüğü taktirde sadece tek bir alanda değil, aynı zamanda karakteristik değerlerinin ortaya çıkarılabilmesi de mümkün olabilecektir. Böylelikle bireyin içinde bulunduğu çekingenlik ve benzer durumların da rahatlıkla normal bir şekilde yansıtılabilmesi ve sosyal hayatta verimli sonuçlar alabilmesini sağlaması istenmektedir.

Kişisel Gelişim Hangi Yöntemlerle Sürdürülebilir?

Hangi yöntemlerden yararlanılarak iletişimde veya yaşamda başarıya ulaşılabileceği uzun süredir araştırılmış ve en önemlisinin de iletişimle ilişkilendirilen değerlerde olduğu görülmüştür. Sosyal bir canlı olan insanın tek başına yaşamaya çalışması da bir süre sonra tamamen kendi kararlarını merkez görmesine ve karar verirken de başkalarının tavsiyelerini kabul etmemesine neden oluyor. Kişisel gelişin e kitap indir ücretsiz şekilde hem telefonunuzla her yerde, hangi durum karşısında ne yapabileceğinizi de rahatlıkla öğrenebilir ve önlem alabilirsiniz.

Gelişim Sürecinde Elektronik Kitaplar Yarar Sağlar Mı?

Elektronik kitap kullanımıyla ilgili süreçte her türlü faaliyeti son dönemdekine uygun biçimde değerlendirebilir ve kitaplardan yarar sağlayabileceğiniz her türlü işlemi de rahatlıkla yapabilirsiniz. Günümüzde sadece kişisel gelişim e kitap arşivi aracılığıyla değil, aynı zamanda film ve belgesel koleksiyonlarıyla da insanların hayatlarını değiştirmesine imkan tanıyabilecektir. Örneğin 20 veya 30 yıl boyunca hiçbir şekilde empati yapmaya ihtiyaç duymadan yaşadığınızda, sürekli olarak insanlarla iç içe olduğunuzda bu durumu mecburen değiştirmeniz gerekecektir. Aksi taktirde hiçbir şekilde iletişim kurarken başarılı olabilmeniz ve karşıdakinin yerinden bakamadığınız için de sevilmeniz mümkün olmayacaktır. Aynı zamanda da size yönelik eleştirilere karşı hoşgörü olmanız da %90 ihtimalle mümkün olmayacak ve bu nedenle de sinirlerinize hakim olamayacaksınız. Kendinizi e- kitaplar aracılığıyla iletişime daha açık ve her noktadan bakmaya uygun bir kişi haline getirebilirsiniz.

Benzer Yazılar

Kişisel Gelişime Adım Atmak Kişisel Gelişim
Kişisel Gelişim Süreci Kişisel Gelişim
Kişisel Gelişim Hakkında Kişisel Gelişim
Kişisel Gelişim Kursları Kişisel Gelişim

Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?