Kişisel Gelişim Metotlarından Faydalanmak

Kalabalıklar içinde kendinizi rahat hissedemiyor olabilirsiniz. Bazen duvarlar üstünüze geliyormuş gibi oluyor veya insanlarla yakınlaşmaktan ve iletişim kurmaktan kaçınıyor olabilirsiniz. Hatta bu problemleri göz ardı etmişseniz daha ileri bir boyuta gelmiş ve sizi eve hapsetmiş sorunlara dönüşmesine neden olmuş olabilirsiniz. Günümüzde bu tür problemlerle savaşan veya bu tür problemler yaşayıp yerinde saymayı tercih eden oldukça kalabalık bir insan kitlesi var.

Siz bu köşesine çekilen insanlardan olmayın. Unutmayın ki en yaygın kişisel gelişim giriş yöntemi ilk önce probleminizi fark etmenizdir. Bu aşamayı geçtikten sonra her şey bir çorap söküğü gibi gelecek ve kısa zamana sorunlarınızdan kurtulmanızı sağlayacaktır.Kişisel gelişim sağlamak çoğu zaman insanların gözünde büyüttüğü bir şey olsa da aslında doğru metotları izlediğinizde ve kendinizi tam olarak gelişmeye ve düzelmeye adadığınızda sizi zorlamayacak hatta gittikçe cesaretlendirecek süreçleri içerir. Tek yapmanız gereken bu sürece başlamaya karar vermek ve kendinizi adamak!

Sorununuzu Belirleyin

Şu anda bu yazıyı okuduğunuza göre bir sorununuz olduğunu fark ettiniz ve çözüm arıyorsunuz diye kabul ediyoruz ve size bundan sonra yapmanız gereken ilk şeyden bahsediyoruz. Sorununuzu tespit edin! Kişisel gelişim çekingenlik sorununuz için mi yoksa iletişim bozuklarınız için mi girdiğinizi yada sadece bir konu hakkında daha fazla uzmanlaşmak ve bireyleri etkilemek için mi girdiğinizi belirleyin. Bu belirlemeden sonra artık sorununuza yönelik araştırma yapmaya başlayabilir ve bu sorunla baş eden insanların izledikleri yolları tahlil edebilirsiniz. İnternet bu süreçte size oldukça yardımcı olacak argümanlar sunacaktır. Bunlardan faydalanmak sizi daha kolay bir şekilde daha ileriye götürecektir.

Sorununuza Çözüm Arayın

Sorununuza çözüm ararken dediğimiz gibi internet size baş ucu kaynaklığı yapacaktır. E- kişisel gelişim kitapları sizin için bu anlamda oldukça faydalı olacaktır. Bu kitaplarda istediğiniz tüm yazarların ve terapistlerin pasajlarını bulabilecek ve istediğiniz tavsiyelere bu sayede uyabileceksiniz.  Bu kitapları ihtiyaçlarınıza göre bulabilmeniz en büyük avantajınız olacak. Tüm bir kitabı okumak yerine kitabın ihtiyacınız olan bölümünü seçip okuyabileceksiniz.Kişisel gelişim E-kitap indir ebileceğiniz ve faydalanabileceğiniz bir numaralı dayanağınız olacak uzun lafı kısası.

Kişisel Gelişim Terapileri

Kişisel gelişim yolunda belki de ikinci en iyi durağınız kişisel gelişim terapileri olacak.

Bu terapiler sayesinde çıktığınız yolu tamamlayabilecek ve artık istediğiniz konuda istediğiniz kusursuzluğa ulaşmış olabileceksiniz. Bu tür terapiler internet üzerinden online katılabileceğiniz mecralar olabileceği gibi, terapi merkezlerinde on veya on iki kişilik gruplar halinde de size hizmet verebilecek. Bu aşamada yapmanız gereken terapistinizin istediği adımları atmak ve onun size verdiği görevlere uymak olacak. Bazı kişisel gelişim terapistleri kişisel gelişime başlamanızı ve sonlandırmanızı 21 gün gibi bir sürede hallederken bazıları altı ay gibi bir süreye yayacak. Bu anlamda size düşen kendinize en yakın gelecek ve sosyal yaşamınızın izin vereceği süreleri kapsayacak bir gelişim grubu bulmak. Siz ihtiyaçlarınızı iyi belirttiğiniz sürece gittiğiniz ve danıştığınız terapistler size bu anlamda en doğru yol göstericiliğini  yapacaktır.

Tüm bu herkes tarafından kabul gören metotlar dışında bizim de size birkaç denenmiş ve bazı kesimler tarafından onaylanmış yollar sunmamıza izin verin. Size ilk sunabileceğimiz yol motivasyon yükseltici bir kaç alıştırma olacak. Biliyorsunuz ki kişisel gelişim yolu bir çokları için uzun bir yol ve bu süreçte motivasyon kaybetmek bireyler için nerdeyse normalize olmuş bir durum. Eğer siz de ben her seferinde gelişmek için adım atıyorum ama bir kaç gün içinde kendimi vazgeçmiş buluyorum diyorsanız bu öneri sizin için. Her gün varmak istediğiniz sonucun ta kendisine bakın. Yani çekingenlik sizin için sorunsa ve bunla ilgili terapi alacaksanız bu süreçte motivasyonunuzu kaybedip terapiyi bırakmamak için çevrenizdeki veya ünlü camiyasında ki dışa dönük insanlara bakın. Onların başarabildiklerini sizin de başarabileceğinizi ve onlar kadar geniş bir çevreye sahip olabileceğinizi düşünün Bu sizin için pozitif bir pekiştireç olacaktır.

Bunun yanında diğer bir önerimiz ise bu yolda sizi destekleyecek insanlarla birlikte olun. Sürekli sizi korkutan veya başarısız olacağınızı ve yol yakınken vazgeçip kaderinize razı olmanızı söyleyen çevrenizden arının. Bu tür insanlar negatifliğini eninde sonunda size de bulaştıracak ve başarısız olmanıza neden olacaktır.

Tüm bu yazılanları yaptıktan sonra değişim sizin için hiç zor olmayacak ve en kısa sürede meyvelerini toplamanızın zamanı gelmiş olacaktır. Sizin şansa veya başkalarına ihtiyacınız yok. Unutmayın gereken güç içinizde!

Bu Yazıya Puan Vermek ister misiniz?
Puan Ortalaması
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Son Yazılarımdan Haberdar Ol!

E-Mail listeme kayıt olursanız son yazılarımdan haberdar olabilirsiniz..

Aboneliğiniz için Teşekkür Ederim.

Bazı Bilgiler Yanlış

0 cevaplar

Cevapla

Yorum Yapmak istermisiniz?
Eleştirmekten Çekinmeyin!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir