Kişisel Gelişim Metotları ile Başarıyı Yakalayın

Kişisel gelişim başarı formülleriyle hedeflerinize adım adım ulaşabilirsiniz. Aslında başarıyı özümsemiş kişi bunun hayatının her alanına uygulayabilir. Çünkü başarı hem duygusal ilişkiler için hem de iş hayatı için kullanılabilen bir ifadedir. Genelde daha somut anlamda ve iş hayatı için kullanılır.

Başarmak için çok çaba gösteririz bazen kendimizden taviz veririz fakat başarı tavizlerle kazanılamaz. Bazen hangisi olursa olsun iş başvurularınızdan biri dönüş yapsın dersiniz. Bu sağlıklı bir düşünce sayılmaz. Siz değersiz bir insan değilsiniz. İstek ve hedefleriniz var. bu hedeflere ulaşmak için seçici olmalısınız. Bu alanda kendinizi o kadar iyi yetiştirmelisiniz ki siz işinizi seçmelisiniz. Çünkü iş hayatı gününüzün büyük bir bölümünü kaplayacak. Yanlış seçimler sizi mutsuz edecektir.

İletişimin Başarıdaki Faktörü

Başarı için kendinizi alanınızda geliştirmelisiniz. Yeterince donanım sahibi olmalısınız. Bu ilk şarttır. Yeterli donanıma sahip değilseniz baştan yenik başlarsınız. Diyelim ki bütün donanımlara sahipsiniz. Daha doğrusu teknik anlamda yeterince iyisiniz. Ama bunun karşı tarafa aktaramazsanız hem siz işsiz kalırsınız hem de karşı taraf sizin gibi bir cevherden mahrum kalabilir. Siz de kimler kimler iş buluyor; ben niye bulamıyorum diye sızlanmakla yetinirsiniz. Bu konuda kişisel gelişim başarı hikâyeleriokuyarak da kendinize bir yol çizebilirsiniz.

İletişim denince akla gelen insan ilişkileridir. İnsan ilişkileriniz düzene girerse iş bulma imkânınız ve bulduğunuz işteki başarınız da artabilir.

İletişimde Önemli Adımlar

İletişim genel kapsamda özetlenebilse de çok geniş bir konudur. Bu nedenle temel iletişim formüllerine değinelim.

Gülümsemek: Gülümseyen bir insan karşı tarafa güven verir. Ortama enerji katar. Ayrıca gülümsemek kişinin kendine de büyük oranda mutluluk verir. Bu nedenle bazen ihtiyacınız olan sadece gülümsemektir.

Duruşunuzu Düzeltin: Eğik durmak motivasyonu düşürmektedir. Ayrıca vücuda büyük bir ağırlık yüklenmektedir. Dik durarak enerjinizi arttırabilirsiniz. Kendinize güvenmek için de son derece önemlidir.

Doğru Düşünme Stratejisi: Doğru düşünme stratejisini başaramayan insanlar sürekli negatif düşünürler. Olaylar neticesinde ders almak yerine hep başarısızlık üzerine yoğunlaşırlar. Oysa Edison’un dediği gibi her kayıp başarısızlığın yeni bir yolunu öğretmiş olmalı size.

Kişisel gelişimde beden dili de önemlidir. Beden diliniz sizin söylediklerinizden daha önemlidir aslında. Yukarıdaki adımları uygularsanız insanlara karşı dik duran, kendine güvenen ve hatalardan ders alan bir insan profili çizecekseniz.

Kişisel Gelişime Katkı Sağlayacak Etkenler

Kişisel gelişiminiz konusunda bir kişisel gelişim blogu takip edebilirsiniz. Bunun yanında ilgili kaynakları tarayabilirsiniz. Başarı konusunda size yardımcı olacak gelişim atölyelerine katılabilirsiniz. İlgili konudaki yazıları okuyarak adım adım uygulamayı seçebilirsiniz.

Yeni insanlarla tanışmak ve yeni ortamlar tanımak hayatınıza enerji katabilir. Farklı insanlarla konuşmanın size ve işinize de katkısı olacaktır. başarılı bir insan size başarılı olmayı öğretir. Eğlenceli bir insan eğlenmeyi öğretir. Farklı bir dünyadan bir insanla tanışırsanız onun dünyasına girersiniz. Kendinizi onun yerine koyup empati kurarsınız. Yeni dünyalar size yeni yollar açabilir. Kimle takılırsanız ona benzersiniz. Bu nedenle sürekli keşif halinde olmak hem kişiliğiniz açısından hem de işiniz açısından size yeni kapılar açacaktır.

Aslında kişisel gelişim bozukluğu önce sizi sonra da başarınızı etkiler. Bu nedenle sizin kendinizi iyi hissetmeniz, gelişmeniz işinize de yansıyacaktır. Daha da açık konuşmak gerekirse kişisel becerileriniz mevcut iş potansiyelinizi olduğundan daha da arttırır. Kişisel gelişim konusunda yaşadığınız sorunlar ise iş potansiyelinizi olduğundan daha da aşağıya çekecektir. Bu nedenle kişisel motivasyon ve gelişime son derece önemlidir.

Başarınızı Somut Hale Getirin

Kendinizi yenilediniz, değişmek için çabaladınız. Bundan böyle değişimi hissedin ve hissettirin. Psikolojinin kişisel gelişim bölümü kısmı aslında doğru düşünme ve doğru davranma becerileri ile ilgilidir. Eğer bütün adımları uyguladıysanız sıra bunları içselleştirmeye geldi. Sadece “Ben başarılı bir insanım, Seviyorum, Seviliyorum, Hayatım güzel gidiyor.” Gibi telkinleri tekrarlamaktan öteye gidemediyseniz başarınızı somut olarak ortaya koyamazsınız. Söylediklerinizi yaşamadan kendinize ispat edemezsiniz. . Bu nedenle değişimi istemelisiniz ve bütün adımları uygulamalısınız. Sonuç olarak kendine güvenen, zorluklar karşısında yılmayan, her zaman doğru düşünen bir birey olacaksınız. Bunu yaşadıkça ve gördükçe bu gerçeklik başarınızı ikiye katlayacak. Sağlamasını yaptığınızda emeklerinizin boşa gitmediğini görerek bu sefer kazandım, diyeceksiniz.

Bu Yazıyı Değerlendirmek ister misiniz?
Lütfen Bu Yazıya Puan vermeyi Unutmayın !!! 😉
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
3 Saniyede Ne Aradığınızı Bulun!!!

+1500 Abone Arasına Katılmak ister misiniz?

Aşağıdaki kutucuğa e-posta adresini yazarak her yeni makaleden anında haberdar olabilirsin.

Aboneliğiniz için Teşekkür Ederim.

Bazı Bilgiler Yanlış

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir