Kişisel Gelişim ile Hayatınızın Her Alanına Bir Fark Katın

Kişisel gelişim için kitaplar okumanın yanı sıra sadece bu kitapları okuyarak ya da belirli söyleşileri dinleyerek kendinizi geliştiremezsiniz. Öğrendiklerinizi ve sizin hayatınızda olmadığını fark ettiğiniz özellik ve durumları tamamen kendi hayatınıza uygulayarak kendiniz için önemli bir adım atabilirsiniz. Öncelikle kişisel gelişim ile ilgili kitap okumanın önemini kavramış olmanız gerekir. Bu konuda uzmanlarca yazılmış kitapları okuyarak hem ufkunuzu geliştirebilir hem de zihninizde aslında var olan ama uyandırmanız gereken düşünceleri tanıyabilme fırsatını elde edin. Bu kitaplar sayesinde daha önce farkına varmadığınız hayat güzelliklerini ya da hayatınızı güzelleştirebilmek ve sizin kim olduğunuzu daha iyi kavrayabilmek için bir fırsat elde edebilirsiniz. Kişisel gelişim için yapılması gerekenler arasında yer alan bu tarz kitapları okumak konusunda tercihlerinizi yaparken yardım alabilir ve sizin için en faydalı olacak kitaplardan bir liste yaparak işe koyulabilirsiniz.

Kendinizi Tanımakla İşe Koyulun

Kişisel gelişim için örnekler belirlemeden önce yani hayat düzenleri ya da olaylara bakış açıları ile ilgili bazı insanları rol model olarak almadan önce ilk yapmanız gereken şey kendinizi tanımaktır. Örneğin çok sinirli ve sinirli olunca fevri sözler söyleyen ve kalp kıran bir insansanız bu konunun üzerine yoğunlaşmalı ve bu konuda kendinizi törpülemeye çalışmalısınız. Bu özelliğiniz yüzünden hayatınızda neler kaybettiğinizi ya da sizin için değerli olan insanların kalbini ne kadar kırdığınızı düşünerek bunu değiştirmeye çalışmalısınız. Size be-göre belirli iyi özelliklerinizi kullanarak kendinizi motive etmeye çalışmalı ve bu durumu bir görev haline getirmeden yani bir iş değil de bir yaşam biçimi gibi düşünerek daha da kolay sağlayabilirsiniz.

Gününüzün Güzel Geçmesi İçin

Gününüzün güzel geçmesi için gününüzü güzel başlatın. Uyanıp ne kadar değerli bir hayatınız olduğunu fark etmek için belirli anahtarlarla kendinizi uyarın. Sağlınıza dikkat ederek ve sevdiklerinize nasıl olduklarını sorarak hayatınız boyu sürdürebileceğiniz bir sabah rutini ile işe başlayabilirsiniz. Kişisel gelişim kitapları listesi hazırlayarak bu kitapları büyük bir zevkle okurken birçok şeyi daha iyi kavrayabilirsiniz. Özgüveninizi korumak ve kendinize ne kadar saygı duyduğunuzu ‘kendinize’’ kanıtlamak için öz bakımınızı düzenli olarak yaparak kendinize özen göstermenin ne kadar farklı hissettireceğini fark edebilirsiniz. Bu gibi küçük adımlarla günlerinizin daha keyifli başlamasını ve bunların sonucunda ne kadar gülümsediğinizi fark ettiğinizde elde edeceğiniz artılar da yanınıza kar kalacak. Güne güzel başlamak yani sağlıklı bir insan olmak iş hayatınızı, okul hayatınızı, çevrenizle ilişkilerinizi kuvvetlendirecektir.

Tercihlerinizi Yaparken Sonuçlarını İyi Düşünün

Tercihlerinizi yaparken sonuçlarını iyi düşünün. Bu hem konuşurken konuşmadan önce söyleyeceklerinizi düşünerek sonunda pişman olmanızı önlemeyi, hem de mantıksız ve aslında yanlış olan bir kararı almadan önce soluklanma fırsatını elde etmenizi sağlayacak en önemli ayrıntıdır. Sizin için en önemli şeyin hata yapmamak olduğunu söylemiyoruz, tabi ki hata yapabilirsiniz. Ancak bu hataları en aza indirgemek ve hayatınızda yanlışlara daha az yer vermek için en azından bir müdahale alanı yaratabilmek için düşünerek hareket etmek her zaman için size fayda sağlayacak en önemli unsurlar arasında yer alır. Sizin için önemli bir sorunu hallederken ne kadar yardımcı bir özellik kazanacağınızı da zaman içinde fark edeceksiniz. Hem kaybettiklerinizin, hem de kırdığınız insanların sayısındaki azalma sizin hem kendinize olan sevginizi artıracak, hem de ilişkilerde ve işinizde daha başarılı bir insan olmanızı sağlayacaktır.

Kişisel Gelişim İçin Dilerseniz Destek De Alabilirsiniz

Kişisel gelişim konuları genelde hayat ve yaşayış üzerinedir. Bazı özel kişisel gelişim kursları içerik olarak iş dünyasında etkili bir insan olmak üzere ya da iyi bir ebeveyn olmak üzere de şekillendirilebilir. Siz de kendinizi geliştirmek istediğiniz bir alanla ilgili bir kişisel gelişim kursuna katılarak profesyonel bir destek almayı tercih edebilirsiniz. Bu hem sizin daha kolay ilerlemenize hem de güvenebileceğiniz bir danışmanın yardımı ile kararlarınızın ve hayatınızın daha kolay şekillenmesine yardımcı olabilir. Sonuç olarak ister yardım almayı seçin ister yardım almadan bunu kendi kendinize sağlamaya çalışsın her şey sizin elinizde. Öğrenmenin bitmeyen bir serüven olduğunu kabul ederek yola koyulun.

Bu Yazıyı Değerlendirmek ister misiniz?
Lütfen Bu Yazıya Puan vermeyi Unutmayın !!! 😉
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
3 Saniyede Ne Aradığınızı Bulun!!!

+1500 Abone Arasına Katılmak ister misiniz?

Aşağıdaki kutucuğa e-posta adresini yazarak her yeni makaleden anında haberdar olabilirsin.

Aboneliğiniz için Teşekkür Ederim.

Bazı Bilgiler Yanlış

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir