Kişisel Gelişim Cd’leri ile Gelişiminize Katkı Sağlayın

Kişisel gelişim bölümü puanları, Psikoloji ve PDR puanları günümüzde büyük ilgi görüyor. Psikolojik desteğe olan ihtiyacın artması ile insanlar bu meslek dallarının eksikliğini de büyük oranda hissetmeye başladı. Çağımızın en önemli meslekleri; çağımızın en önemli sorunlarını gidermeye yönelik meslekler haline geldi. Bu nedenle insanın kendini geliştirmesi, yön vermesi son derece önemli bir konudur.

Kendiniz İçin Neler Yapabilirsiniz?

Elbette kendi gelişiminiz için kendi çabalarınız da önemlidir. bu çabaların başında kaynak araştırması yapıp değişim gelişim tekniklerinden yararlanabilmektir. Cd’ler, kitaplar, eğitim paketleri gibi örneklerden seçim yapıp hangi şekilde öğrenmek daha etkili geliyorsa onu denemelisiniz. Aslında hepsinden farklı zamanlarda yararlanabilirsiniz.

Telkin Cd’ler: Günümüzde insanların kendi başına yaptığı çalışmaların başında kişisel gelişim cd ve kayıtlarını dinlemek geliyor. Bunun için kişisel gelişim cd indir başlığında karşınıza çıkan cd’lerden birini indirebilirsiniz. Böylelikle sadece cd dinleyerek içindeki telkinleri zihninize yerleştirerek gelişiminizi sağlayabilirsiniz. Bu cd paketlerinin içinde motivasyon cümleleri yer alıyor. “mutluyum, huzurluyum, kendimi seviyorum” gibi. Tabi bunlar örnek olarak verilen ifadeler. Bunun gibi kişinin eksikliğini hissettiği duyguları aşılamaya yönelik ifadeler kullanılıyor. Bu cd paketlerinin bir kısmında bu ifadeler duyulurken bir kısmında klasik müzik içine gizlenmiştir. Yani bu cümleleri duyamazsınız. Sadece müziği dinlersiniz. Ama frekansı düşürülmüş bu sesler beyninize kayıt edilir. Sizin bu durumdan haberiniz olmaz.

Telkin cd kullanımı son derece kolaydır. Sadece müzik çalarınıza kulaklık takarak kulaklık ile klasik müzik dinlersiniz. Böylelikle sesi ve motivasyon cümlelerini duymadığınız için beyniniz de itiraz etmemiş olur. Yani kayıttı “Ben çok başarılıyım” diyorsa siz öyle olmadığınız için beyniniz buna itiraz edebilir. Ama bu sesleri duymadığınızda siz farkında olmadan bu olumsuz kalıplar düzeltilir ve yerine yenisi gelir.

Kişisel gelişim cd setleri dendiğinde her şey kulağa hoş geliyor. Fakat bu konuda iyi bir araştırma yapmanız gerekir. çünkü bu duymadığınız ve sesin en aza indirgendiği kayıtlarda acaba size ne deniyor? Beyninize neler kayıt ediliyor? Bu nedenle güvenilir bir yerden böyle bir çalışma kullanmayı deneyebilirsiniz. Bazı yerlerde Kuran ayetleriyle telkin cd paketleri hazırlanıyor. Profesyonel biri tarafından hazırlanıp hazırlanmadığına dikkat etmek gerekir.

Kendini Geliştirmek İçin Metotlar

Kendini geliştirmek için ilk adım kendini tanımak istemek, farkında olmaktır. Bununla birlikte çevreyi de tanımlama ihtiyacı duyacaksınız. Her şeyi anlamlandırmak isteyeceksiniz. Böylelikle konumuzu belirlemeye çalışacaksınız. Mevcut durumunuz ile potansiyeliniz arasında ilişki kurmaya çalışacaksınız. Gerçekten sizden bekleneni tam karşılıyor musunuz? Ya da aslında siz kimsiniz? İtiraz ettiğiniz yönleriniz, alışkanlıklarınız var mı? Başka bir yerde olmayı; başka biri olmayı düşündünüz mü? Bulunduğunuz konumdan ve kişilik özelliklerinden memnun musunuz?

Eğer memnun değil ve değişimi istiyorsanız değişmek öncelikle kabullenmeyi gerektirir. Kendinizi olduğunuz gibi kabullenmelisiniz.

İlk Metot: Alışkanlıklarınızı Belirleyin

Sizi hayallerinizi yaşamaktan alıkoyan nedir? Hangi alışkanlıklar sizin “Ben aslında böyle biri değilim” demenize sebep oluyor. Neden ilerleyemiyorsunuz? Değişimin önündeki engeller neler? Bunları sorduğunuzda yavaş yavaş cevaplar gelmeye başlayacaktır. Alışkanlıklar bazen faydalıdır. Her gün kitap okumanız takdir edilesi bir özelliktir. Ama her gün işe aynı yoldan gitmeniz monotonluk getiren bir alışkanlıktır. Ayrıca her gün aynı şeyleri aynı yöntemlerle yapmak beyninizi yeterince kullanmanıza da engel olabilir. Kendinizin farkında olmanıza engel teşkil edebilir. Sınırlarınız gittikçe daralmaya başlar.

Harekete Geçin

Değişim için harekete geçin.  Kişisel gelişim cesaret gerektirir. Değişim için cesur olmalı ve hareket geçmelisiniz. Neler yapabilirsiniz? Eksikliklerinizi belirleyince o konuda kişisel gelişim cd’leri indir, kitaplar oku ya da eğitimlere katıl. Bütün bunları yaparken fiziksel ihtiyaçlarınızı da ihmal etmemelisiniz. Günlük spor aktiviteniz olmalıdır. Hep “Bir gün spora başlayacağım” dersiniz. Ama bunu bir spor salonuna kayıt yaptırmak olarak algılarsınız. Temiz hava ve doğa varken kapalı alanlara sıkışmanıza gerek yok. Yürüyüş alalarında, sessiz ve sakin ortamlarda, yeşillik ve doğa ile baş başa kalabileceğiniz yerlerde yürümek zihninizi ve bedeninizi dinlendirecektir.

Motivasyon düşüklüğü ve moral bozukluğu için de açık hava yürüyüşü bire birdir.

Kitapların Etkisini Göz Ardı Etmeyin

Kişisel gelişim cep kitapları ile her an her yerde yeni bir şey öğrenebilir ve uygulamaya koyabilirsiniz. Bu kitapların diğerlerinden tek farkı ebat olarak küçük olmasıdır. Herhangi bir eksiklikten söz edemeyiz. Ama her çıkan kişisel gelişim kitabını almak yerine uzman ve bu konuda yetkin birinin kitapları ile gelişiminize katkı sağlayabilirsiniz.

Bu Yazıyı Değerlendirmek ister misiniz?
Lütfen Bu Yazıya Puan vermeyi Unutmayın !!! 😉
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
3 Saniyede Ne Aradığınızı Bulun!!!

+1500 Abone Arasına Katılmak ister misiniz?

Aşağıdaki kutucuğa e-posta adresini yazarak her yeni makaleden anında haberdar olabilirsin.

Aboneliğiniz için Teşekkür Ederim.

Bazı Bilgiler Yanlış

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir