Network Marketing

Kesinlikle Söylemeyecekleri Sır Network Marketing

Kesinlikle Söylemeyecekleri Sır

  • 79

Bu gece sizinle çok özel ve önemli bir konudan bahsedeceğim. Ciddi Anlamda tüm başarıların, zenginliklerin, özgürlüğün ve hayatta dilediğiniz her şeye ulaşmanızda ki bir numaralı etken durumda olan kıymetli bir sırdan.

Hiç düşündünüz mü?

Niçin zengin ve başarılı ailelerde doğan çocuklar; zengin ve oldukça başarılı oluyor, hayatlarında gerçek ve birçok başarılı kararlar veriyorlar?

Niçin piyango talihlileri en geç 5 yıl içerisinde başladıkları yere geri dönüyor? Hiç düşündünüz mü ne sebeple bazen çok akıllı durumda olan, okullarında birinci durumda olan insanlar hayatta başarısız olurken, korkuyla  okul bile bitirmemiş insanlar milyonlarca dolar değerinde şirketler kuruyorlar?

Bazen bunların yanıtını açıklayamasak bile biliyoruz ki hayatta her şeyin bir cevabı vardır ve hemen hayatlarımızı şekillendiren ve çok insanın haberi bile olmadan, adeta uyudukları bir konudan bahsedelim.

Bugün bize bilim söylüyor ki; kişilerin zihni, şuur ve bilinçaltı diye 2 bölüme ayrılmakta ve her biri bu dünyaya sıfır bilgiyle gelmekte. Evet dünyaya ilk adımımızı attığımız andan itibaren tonlarca bilgiyle bombardımanı altına alınmaktayız. Tonlarca ama tonlarca bilgi bilinçaltımıza direk girmekte nedeni ise doğduğumuz an zihnimiz öğrenmeye, bilgiye ardına kadar açık ve bu etrafımızda olup bitenlerin farkına varmaya başlayana kadar devam etmektedir.

İnsan tüm bilgileri ise içinde yer aldığı çevre şartlarından almaktadır. Ailesinden, yer aldığı kültürden, etrafındaki her şeyden. Bu sebeple belli yaşa gelene kadar bize söylenen tüm bilgileri kaydedip kendimize bir benlik oluştururuz. Örneğin küçükken matematik dersinde yanlış yaparız, hatalar yaparız ve evde konuşurlar.

Senin matematiğin iyi değil! Sen gerizekalısın! Bizde matematiğimizin iyi meydana gelmediği yalanlarına inanırız ve çok kez berbat notlar almaya devam ederiz.

Benzer vaziyet para ve çalışmayla da alakalı. Bir düşünün aylıklı çalışan bir ailede yetişen, doğan kişi para kazanmanın tek yönteminin aylıklı çalışarak meydana geldiğini düşünecek ve hayatını ona göre şekillendirecektir. Benzer sürede girişimci, firma sahibi bir ailenin çocuğu ise para ve çalışmayla alakalı çeşitli düşünecektir.

Nedeni ise bilinçaltı o dosyaları saklamıştır ve biz sadece ve sadece zihnimizdeki dosyaların içeriğine göre düşünürüz, davranış sergileriz. Dışarıya çıkamayız. Bu dosya kalıplarına paradigma denir.

Hayatımızda milyonlarca, tonlarca yalan bilgi şuanda bilinç altımızda depolu duruyor ve biz bunların gerçek olduğuna inanıyoruz. Nedeni ise paradigmalar bunun benzeri durumlardan meydana geldiğini söylüyor.

Örneğin şu şekilde laflar duymuşuzdur; para elimizin kiridir, zengin insanlar haram yer ya da sigortalı iş güvence iştir vs.

Sizce bu şekli paradigmalarla büyüyen bir kişi büyüyüp karşısına fırsatlar çıktığında ne düşünecek? Bizzat kendini sabote edecek nedeni ise paradigmaları ona bunları söyleyecek, paradigmalarının tesiri altında olacak. Nedeni ise bilinçaltı gerçekle yalanı ayırt edemez.

Son zamanlarda çoğu insan bunun benzeri tonlarca paradigmanın etkisinde hayatını sürdürmekte ve çok kez ne yaparlarsa yapsınlar benzer neticeleri almaktadırlar. Kafalarındaki kutudan, programdan dışarı çıkamamaktadırlar. Bir çok insan bu sebeple tam olarak düşünmemektedir. Kararlarımız, yaptığımız davranışlar tamamıyla bu paradigmaların etkisindedir ve biz bilinçsizce hayatımızı sürdürürüz. Nedeni ise bilinçaltı devrededir.

Benzer düşünmeden yürümek, bisiklet sürmek benzeri. Sebebi bir kere bilinçaltımıza yerleşmiştir, öğrenmişizdir. Son zamanlarda insanlar toplumdaki düzmece, yanlış bilgileri dinler. Haberleri seyreder, dizileri seyreder, etrafını dinler ve nasıl bir hayat yaşamaları gerektiğiyle alakalı ya da hayatla alakalı paradigmalar elde eder ve doğruluğunu ya da yanlışlığını sorgulamaz bile. Nedeni ise düşünmez.

İşte sır budur. Zihin bahçenizi muhafaza etmek ve doğruyla yanlışı öğrenmek, ayırt edebilmek. Başka bir deyişle paradigmalarınızı değiştirmek.

Bu da nasıl olur?    Zihninize olumlu bilgi koyarak. Başarısız, hayatta hiçbir yere gitmeyen, amaçsız, cahil insanları değil, oldukça başarılı, amacı olan, ne konuştuğunu bilen insanları dinleyerek, gerçek kitaplar okuyarak, gerçek insanlarla etkileşimde olarak. Eğer kimi dinliyorsanız emin olun onlar nasıl düşünüyorsa sizde öyle düşünürsünüz.

Ciddi Anlamda ama ciddi anlamda bunu yapması, paradigmaları değiştirmek, alışkanlıkları kırmak zordur fakat hayalleriniz ve amaçlarınız daha da ehemmiyetlisi gerçek ve güzel bir hayat için bunu yapmaya değer.

Eğer hayatınızın sonuna kadar benzer paradigmaların etkisinde olursanız şuur düzeyinde ne bildiğinizin bir önemi yok bilinçaltınız her an kontrolü elinde tuttuğundan ona göre davranış sergiler ve sonuç alırsınız. Okulların öğrettiği eğitim sisteminin işe yaramamasının nedeni budur.

İnsanların alışkanlıklarını, kim olduklarını, paradigmalarını değiştirmezler, yüzeysel bilgiyle sizi doldururlar. Bu da hayatta hiçbir işe yaramaz, unutulup gider. Bu sebeple eğer ciddi anlamda ama ciddi anlamda yanlış inançların, çevrenizin tesirinden kurtulup, uyanırsanız, zihninize giren dataları kontrol eder ve ciddi anlamda düşünürseniz, olumlu, gerçek kaynaklarla, şahıslarla etkileşim durumunda olursanız gerçek anlamda özgür bir hayat yaşayabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Network Marketing Motivasyon Network Marketing
Network Marketing işi nedir Network Marketing
Network Marketing Hakkında Network Marketing
Kararsızlık Network Marketing
Network Marketingde Liderlik Network Marketing
Network Marketing Nedir? Network Marketing
Limit Siz’siniz Network Marketing
Geleceğini Kontrol Et Network Marketing
Satışlarda Rekor Kırılacak Network Marketing

Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?