Network Marketing

İşin Senin için Ne Kadar Değerli? Network Marketing

İşin Senin için Ne Kadar Değerli?

  • 78

Network Marketing işine başladıktan sonra insanların nasıl süratle garip ve amatör satıcılar haline dönüşüp doğallıktan ve normallikten uzaklaştıkları beni her an şaşırtmıştır. Ciddi Anlamda de muhteşem olan Network Marketing endüstrisinin ismini kirleten tavırlardan biri de budur.

İnsanlar bilinçsizce anında satıcıya, ikna ediciye dönüşürler ve çevrelerini inandırmak zorunda olduklarına, herkese satış yapmak zorunda olduklarına inanırlar. Bu sebeple yapmacık ve doğallıktan uzak tek görüntülü bir profil çizerler. Onu tanıyanlar da 1 tuhaflık meydana geldiğini düşünür ve bu onlara cazip gelmez. Oysa inandırmak, kovalamak, yapmacık davranmak profesyonel satıcıların bile yaptığı 1 şey değildir.

Gerçekten uslu 1 kafayla, mantığınızla 1 düşünmelisiniz.

Eğer ben, sizi 1 şey ile ilgili ikna etmeye, zorlamaya çalışıyorsam; ikna etmeye çalıştığım şey ile ilgili nasıl düşünürsünüz?

Dünyanın en kıymetli şeyi de olsa otomatikman “hımmm beni zorluyor demek ki sattığı değersiz, önemsiz bir şey olmalı demez misiniz?”

Bilinçaltı inanılmaz muhteşem süper bir  genelleme makinesidir, siz farkında olmadan aynen yukarıdaki bu genellemeyi yapar. Siz de bir şeyler yanlış, kendimi rahatsız hissediyorum diye düşünürsünüz ve satılan şey sizlere cazip gelmemeye başlar. Bana güvenmezsiniz ve uzaklaşırsınız. O zaman sokak satıcılarından mal almadığınızın sebeplerinden biri de bu değil mi?

Şunu unutmayın insanlar her an değeri takip eder. Bu sebeple ücretin 1 ehemmiyeti yoktur. Nedeni ise eğer kişi verdiği paranın üstünde 1 değer aldığını biliyorsa verdiği para her halükarda o şeyi mutlulukla alacaktır. Ona cazip gelip mutlu olacaktır.

[safir_descriptionbox header=”DİP NOT :)” content=”Bu insan psikolojisidir.” icon=”ok” bg=”desk”]

Bu sebeple eğer siz işinizi kıymetli görmüyorsanız, insanları ikna etmeye çalışıyor, işinizi rastgele sokak satıcı benzeri gibi yapıyorsanız o zaman insanlara yaptığınız iş hiç cazip gelmeyecektir. Sizlere itirazlarda bulunacaklardır.

İnsanlara bir sürü kez lüzumsuz sunumlar yaptığınızda, satış metinleri ezberlediğinizde, bir sürü konuşan, ifade eden kişi olduğunuzda olan tam da budur.

Tek düşünün eğer Network Marketing konsepti aynen kalsaydı ancak sadece 5 kişiyi işe alma kapasiteniz olsaydı sizce nasıl davranış sergilerdiniz?

Benim Düşünceme Göre Bill Gates‘ten farkınız olmazdı. Herkesi nitelikli eder, sorular sorar, ciddiyetlerini, isteklerini ölçer ve uyumlu kişiler olup olmadıklarına bakardınız değil mi?

Bu gibi davranış sergilediğiniz için de yaptığınız iş insanlara cazip, kıymetli gözükürdü bu sefer onlar bu gibi 1 işte hızlı bir şekilde yer almak için sizi ikna etmeye çalışırlardı değil mi? İşte bu değer çok ciddi ve mühimdir. Bunun için işinizin kıymetini arttırın, işinize inanın.

İnsanlara imkanı sunan kişi sizsiniz, onlara destek olacak olan kişi tekrar sizsiniz. İnsanların sizlere gereksinimleri var, sizin onlara değil. İyilik yapan yön sizsiniz tersiymiş gibi, muhtaç olduğunuzu hissettirmeyin.

Ciddi Anlamda bu gibi 1 öz güvene, inanca sahip olursanız hem zamanınızı randımanlı kullanır, yanlış insanlara zaman harcamazsınız aynı zamanda bir anda inanılmaz 1 çekime sahip olursunuz.

Aranan kişi olursunuz, değeriniz yükselmiş olabilir.

Bu gibi olduğunda da Network Marketing‘de yapabileceklerinizin sınırı yoktur demektir.

+1500 Blog Abonesi Arasına Katılın.Yazılar Haftalık Mail Adresinize Gelsin?


Benzer Yazılar

Network Marketing Motivasyon Network Marketing
Network Marketing işi nedir Network Marketing
Network Marketing Hakkında Network Marketing
Kararsızlık Network Marketing
Network Marketingde Liderlik Network Marketing
Network Marketing Nedir? Network Marketing
Limit Siz’siniz Network Marketing
Geleceğini Kontrol Et Network Marketing
Satışlarda Rekor Kırılacak Network Marketing

Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?