Elbetteki hepinizin aklına “internetten para kazanma mümkün mü?” sorusu gelmiştir. Evet, evde oturduğumuz yerden para kazanma hem kolay hem de gelirimize destek olacağı için çoğumuz tarafından bilinen bir yoldur.

İnternetten para kazanırken dikkatli olmalı mıyız?

Ancak bu hususta dikkat edilmesi gereken en önemli nokta güvenliğimizdir. Yani internetten para kazanacağız diye dolandırıcılara fırsat vermememiz gerekmektedir. Peki internetten para kazanma ne kadar güvenilir ? İnternetten para kazanmak aslında normal hayatınızda iş yapmak ile aynı riske sahip, eğer kendi kişisel bilgilerinizi yanlış kişilere verirseniz gerçek hayatta da aynı şekilde dolandırılabilirsiniz. O yüzden sadece dikkatli olmalı ve başarılı olabiliceğinize inanmanız bu yoldaki en temel adımdır. Ayrıca internetten para kazanma denildiği zaman birden onar yüzer bin Türk Lirası kazanmak gibi bir şey mümkün değildir.

Ancak sizleri motive edecek küçük kazançlarla başlayabiliceğiniz işler, internetten para kazanma ne kadar doğru konusunun bir diğer yüzüdür. Öncelikle herhangi bir şekilde sermaye istemeyen ve mevcut işinizi örneğin memurluk gibi bir mesleğiniz var ise yaptığınız ikinci bir işin vergisini ödemek zorunda kalabilirsiniz. Memurlar ek iş yaptıkları zaman 657 sayılı kanuna ait cezai işlem onlar içinde geçerli olmaktadır. Bu cezai işlemin detayları için Devlet Memurları Kanuna bakabilirsiniz. O yüzden içerisinde bulunduğunuz ana işi riske atmayacak alanlara yönelmeniz gerekmektedir.

İnternetten para kazanmak için bir yeteneğimiz olması şart mı ?

İnternetten para kazanmak için illa E-Kitap yazıp satmanız ya da evde sabun paketlemenize gerek yok. Yani interneti kullanabilmek haricinde bir yeteneğe ihtiyacınız olmadan da para kazanabilirsiniz. Elbette internette araştırma yaptığınız zaman çok fazla kişinin farklı farklı yorumlarda ve önerilerde bulunduğunu görebilirsiniz. Haliyle hangisini seçeceğiniz konusunda kararsız kalıyorsunuz. Aslında olayın özü doğru işi seçememekten geçiyor. Bunu şu şekilde izah edeyim, internetten para kazanma nasıl olur veya internetten para kazanma nasıl oluyor şeklinde aradınız. Bir sürüde sonuç çıktı haliyle. Sizde herkesin yaptığını birden fazla iş denediniz ancak yanlış işlerin peşinde koştuğunuz için bir iki başarısızlıktan sonra hayal kırıklığı yaşayıp vazgeçebilirsiniz.

Çoğu kişinin internetten para kazanma konusuna bakış açısı bu yüzden negatiftir. Örneğin sahte anket siteleri vardır, elbette denk gelmişsinizdir. Siteye üye olursunuz bir iki anket gönderirler ancak sonrasında bir anket gelmez ve sizde yeterli miktarda puanı toplayamadığınız için eliniz boş kalakalırsınız. Tabiki bu tecrübesizlikten olan bir problemdir. İnternet ucu sonsuz bir platformdur ve kendi limitinizi kendiniz belirlersiniz. Elbette ayda 8 veya 9 bin Türk Lirası kazanmalıyım gibi bir fikirle de bakmak biraz hayal olur ama kendinize daha makul limitler belirliyebilirsiniz.

Kendinizi küçümseyin demiyorum yanlış anlamayın eğer sadece Türkiye’ye hitap edeceğiniz bir internet işi düşünüyorsanız hedef kullanıcı kitlenizin 90 milyona yakın olduğunu unutmayın, ki yabancı dilinizde varsa zamanla bu kitlenin rahatlıkla avrupaya yayıldığını görebilirsiniz. İnternet üzerinde sosyal medyalardan fenomen olup bireysel kullanıcıların kurumlara dönüştüğünü ve rahatlıkla para kazandığını elbetteki görmüşsünüzdür ya da çevrenizden duymuşsunuzdur.

Napolyon.com nedir?
Gelelim Türkiye’de 1.2 milyon kullanıcısıyla en büyük online araştırma platformu olan napolyon.com sitesine. İnternetten para kazanma napolyon ile cidden kolay ve güvenilir. Napolyon sahte anket sitelerinin aksine gerçekten sizlere ödeme yapan ve çok kullanıcısı olan bir platformdur. Güvenilirliğini sorgulamak için Türkiye’de bilinen sözlüklerde ya da forumlarda aramalar yapabilirsiniz. Site diğer anket siteleri gibi çalışmaktadır, önce ücretsiz bir şekilde üye olduktan sonra yaptığınız anketlerle NAP olarak bilinen puanı biriktiriyorsunuz ve bu puanlar üzerinden ödeme yapıyorlar. Bir başka şekilde sikayetvar.com isimli site üzerinden bakarsanız memnuniyet oranı %100 olan nadir firmalardandır.

Anketlerin haricinde arkadaşlarınıza davet göndererek de siteden puan toplayabiliyorsunuz. Başka anket siteleri gibi çok absürd meblalar iddia etmek yerine yaptığı ödemelerin 100 Türk Lirası da olsa web sitelerine koymuşlardır. Ve bankaları arayıp sorgulayabilirsiniz de. Konuyu toplamamız gerekirse ister öğrenci, ister memur, isterseniz de emekli olun internette kolaylıkla ek kazanç bulabiliceğiniz fırsatlar vardır. Sadece bilgi kirliliğinden arınıp doğru kazanç yollarını bulmak sizleri zorlayabilir. Bunları bulmak içinse yine interneti doğru şekilde kullanın güvenilirliğini sorgulayabiliceğiniz siteleri tercih edin. Ayrıca günü kurtarmak için değil aylık kazanç almaya çalışın. Günde bir iki saat bilgisayar başında durmak ile başlayan bu ek kazancınız zamanı geldiğinde ve şartlarda uygun olursa sekiz on saate çıkabilir ve sizin ana kazanç kaynağınız haline de gelebilir.