parallax background

internetten Para Kazanmak Mümkün Mü Sizce?

13 Aralık 2017
internet-uzerinden-en-populer-para-kazanma-yontemleri
internet Üzerinden En Popüler Para Kazanma Yöntemleri
13 Aralık 2017
en-cok-tercih-edilen-kazanc-yollari-burada
En Çok Tercih Edilen Para Kazanma Yolları Burada
13 Aralık 2017
Elbetteki hepinizin aklına “internetten para kazanma mümkün mü?” sorusu gelmiştir. Evet, evde oturduğumuz yerden para kazanma hem kolay hem de gelirimize destek olacağı için çoğumuz tarafından bilinen bir yoldur.

Son yıllarda internet kullanıcıları arasında yükselen bir hedef haline gelen internetten para kazanma şikayet oranlarının artmasıyla güven kaybına uğradı. İnsanların emellerini suistimal eden, boş vaatlerde bulunan daha da kötüsü dolandıran internet kurnazlarının sayısı oldukça fazla. Tarayıcılar ve site içi güvenlik önlemleri bu tip dolandırıcılara önlem almak için çeşitli koruyucular geliştirse de dolandırıcılar da emellerine ulaşmak için her gün kendilerini yeniliyorlar.

Genellikle “internetten para kazanmak artık çok kolay” gibi ilanlarla kullanıcıları ağına düşüren dolandırıcılar, yaşattıkları mağduriyetler bir tarafa, para kazanma olanağının bulunduğu internet mecrasına duyulan güveni de zedeliyorlar. Peki bu dolandırıcılara kanmadan internetten para kazanmak mümkün ve yasal mı? İnternetten para kazanmak caiz midir? Gelin size hem caiz hem de yasal olan birkaç yoldan bahsedelim…

İnternetten para kazanırken dikkatli olmalı mıyız?

Ancak bu hususta dikkat edilmesi gereken en önemli nokta güvenliğimizdir. Yani internetten para kazanacağız diye dolandırıcılara fırsat vermememiz gerekmektedir. Peki internetten para kazanma ne kadar güvenilir ? İnternetten para kazanmak aslında normal hayatınızda iş yapmak ile aynı riske sahip, eğer kendi kişisel bilgilerinizi yanlış kişilere verirseniz gerçek hayatta da aynı şekilde dolandırılabilirsiniz. O yüzden sadece dikkatli olmalı ve başarılı olabiliceğinize inanmanız bu yoldaki en temel adımdır. Ayrıca internetten para kazanma denildiği zaman birden onar yüzer bin Türk Lirası kazanmak gibi bir şey mümkün değildir.

Ancak sizleri motive edecek küçük kazançlarla başlayabiliceğiniz işler, internetten para kazanma ne kadar doğru konusunun bir diğer yüzüdür. Öncelikle herhangi bir şekilde sermaye istemeyen ve mevcut işinizi örneğin memurluk gibi bir mesleğiniz var ise yaptığınız ikinci bir işin vergisini ödemek zorunda kalabilirsiniz. Memurlar ek iş yaptıkları zaman 657 sayılı kanuna ait cezai işlem onlar içinde geçerli olmaktadır. Bu cezai işlemin detayları için Devlet Memurları Kanuna bakabilirsiniz. O yüzden içerisinde bulunduğunuz ana işi riske atmayacak alanlara yönelmeniz gerekmektedir.

İnternetten para kazanmak için bir yeteneğimiz olması şart mı ?

İnternetten para kazanmak için illa E-Kitap yazıp satmanız ya da evde sabun paketlemenize gerek yok. Yani interneti kullanabilmek haricinde bir yeteneğe ihtiyacınız olmadan da para kazanabilirsiniz. Elbette internette araştırma yaptığınız zaman çok fazla kişinin farklı farklı yorumlarda ve önerilerde bulunduğunu görebilirsiniz. Haliyle hangisini seçeceğiniz konusunda kararsız kalıyorsunuz. Aslında olayın özü doğru işi seçememekten geçiyor. Bunu şu şekilde izah edeyim, internetten para kazanma nasıl olur veya internetten para kazanma nasıl oluyor şeklinde aradınız. Bir sürüde sonuç çıktı haliyle. Sizde herkesin yaptığını birden fazla iş denediniz ancak yanlış işlerin peşinde koştuğunuz için bir iki başarısızlıktan sonra hayal kırıklığı yaşayıp vazgeçebilirsiniz.

Çoğu kişinin internetten para kazanma konusuna bakış açısı bu yüzden negatiftir. Örneğin sahte anket siteleri vardır, elbette denk gelmişsinizdir. Siteye üye olursunuz bir iki anket gönderirler ancak sonrasında bir anket gelmez ve sizde yeterli miktarda puanı toplayamadığınız için eliniz boş kalakalırsınız. Tabiki bu tecrübesizlikten olan bir problemdir. İnternet ucu sonsuz bir platformdur ve kendi limitinizi kendiniz belirlersiniz. Elbette ayda 8 veya 9 bin Türk Lirası kazanmalıyım gibi bir fikirle de bakmak biraz hayal olur ama kendinize daha makul limitler belirliyebilirsiniz.

Kendinizi küçümseyin demiyorum yanlış anlamayın eğer sadece Türkiye’ye hitap edeceğiniz bir internet işi düşünüyorsanız hedef kullanıcı kitlenizin 90 milyona yakın olduğunu unutmayın, ki yabancı dilinizde varsa zamanla bu kitlenin rahatlıkla avrupaya yayıldığını görebilirsiniz. İnternet üzerinde sosyal medyalardan fenomen olup bireysel kullanıcıların kurumlara dönüştüğünü ve rahatlıkla para kazandığını elbetteki görmüşsünüzdür ya da çevrenizden duymuşsunuzdur.

Blog Yazarlığı

İnternetten para kazanma şikayetleri arttıkça kullanıcılar daha basit ve klasik yollara yönelmeye başladı. Bunların başında da blog yazarlığı geliyor. Blog yazarlığı, bu konuda hizmet veren çeşitli blog sitelerinden birinden kendi adınıza bir hesap açmanız ve oluşan sayfaya belirlediğiniz bir konu hakkında yazılar, videolar ve görseller yüklemenizle gerçekleşiyor. Para kazanmak da blogunuza reklam almanızla mümkün. İnternet aleminde binlerce blog sitesi var. Bunların arasından sıyrılıp iyi bir reklam geliri elde etmeniz için binlerce kullanıcıya ulaşmanız elbette kolay değil. Ancak hakkında çok bilgi bulunmayan bir konu belirleyip ona yönelmeniz ve sayfa içeriğini zengin tutmanız işinizi kolaylaştıracaktır. İnternetten para kazanma blog sayfası açarak hem yasal, hem dinen caiz hem de siz ve kullanıcılarınız için işlevsel bir yol.

İş İlanları Yayınlamak

 İnternetten para kazanmak caiz mi diye kaygılanan için hem caiz hem de hayırlı fikirlerden biri insanlara iş bulma konusunda yardımcı olmak. İş ve eleman ihtiyacı nüfusu 80 milyona ulaşan ülkemizde tıkanmayan bir delik gibi. Çok insan iş arıyor, çok şirket de çalıştıracak işçi arıyor. Kötü anlatıma sahip yada yanlış hedef kitlenin uğrayacağı verilen ilanlar da aylarca doğru işçi ve işverenin buluşamamasını sağlıyor. Siz bir kaliteli bir internet sayfası açarak bu boşlupu doldurabilirsiniz. Hepinizin bildiği popüler iş bulma sitelerine milyonlarca insan giriyor. Başvuruda bulunan insanlar bulundukları başvuruya binlerce Cv gönderildiğini görünce umudunu giderek kaybediyor ve çareyi başka yerlerde iş aramakta buluyor. Siz hedef kitle alanını daraltarak, örneği yalnızca öğrenciler ya da ev hanımları için verilen ilanları toparladığınız bir site açabilirsiniz. Bu sayede umutsuzluğa düşmüş insanlarla, hedef çalışan kitlesine ulaşmak isteyen kuruluşlar arasında köprü vazifesi görebilirsiniz. İnternet artık pek çok farklı diferansiyel oluşuma izin veriyor ve bu tip basit ve yaratıcı fikirlerle internette para kazanmak artık çok kolay.

Grafik ve Yazılım Öğrenin

İnternetten para kazanmanın en garanti ve verimli yollarından biri grafik tasarlamak ve kod yazmak. Bilmiyorsanız bile bu konularda hazırlanan eğitim setlerini izleyip, gerekli uygulamalarda çalışmalar yaparak birkaç ayda bu konuda yetkinlik kazanabilirsiniz. Şirketlerin bu alanda verdikleri iş ilanları olduğu gibi freelancer olarak da çalışmanız mümkün. Hiçbir iş teklifiyle karşılaşmasanız bile büyük şirketlere görsel, logo gibi çizimler tasarlayarak gönderip onlarla iletişime geçebilirsizin ve bu sayede iş fırsatları yakalayabilirsiniz. Kod yazmak, logo tasarlamaktan daha meşakkatli ve öğrenmesi zor bir alan olabilir. Ancak sabır ve emek gösterirseniz bu da başarabileceğiniz, üstelik başarmanız karşılığında gayet tatmin edici aylık gelirlerlere ulaşmanızı sağlayan bir iş. Zira internette her gün freelance şekilde pek çok kod yazım ihtiyacı açığa çıkıyor.

Pratik Fikirlerinizi Kazanca Dönüştürün

 Artan dolandırıcılık faaliyetleri yüzünden internetten para kazanma şikayetleri bu alanda farklı alternatifler meydana çıkmasına yol açtı. Kod yazmayı, grafik tasarlamayı, çevirmenlik yapmayı öğrenemeseniz bile; pratik fikirlerle yasal kazançlar elde etmeniz mümkün. Örneğin çeşitli fotoğraflar çekip bunları ilgili internet sitelerine koyarak satabilirsiniz. Pek çok firma ve internet sitesi, platformlarında kullanacakları fotoğrafları buradan seçiyorlar. Bir fotoğraf sanatçısı tutup ona daha çok para vermek yerine bu tip sitelere girerek uygun tutarlarda amatör fotoğrafları satın alıyorlar. Siz de bir fotoğraf makinası ya da yüksek çözünürlüklü kameraya sahip akıllı telefonunuzla farklı fotoğraflar çekipbu yolla para kazanabilirsiniz.

 

Emre DAL
Emre DAL
Blogumda Network Marketing, Para Kazanma,Blockchain ve Bitcoin ile ilgili kategori yazılarının size detaylı bilgi vereceğini düşünüyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir