0545 736 6371
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

internetten para kazanma yöntemleri

12 Ekim 2017
8 kez görüntülendi
internetten para kazanma yöntemleri

Bir çok internetten para kazanma yöntemleri vardır. Günümüzde birçok insanın başvurduğu bir yoldur. İnternetten para kazanarak kendinizi geçindirebilir veya hâlihazırda bir işiniz varsa ek iş olarak bu yola başvurabilirsiniz. Bu amaçla internetten para kazanma nedir önce konuyu bu açıdan ele almak gerekiyor.

Günümüzde iş imkânları çok fazla gibi görünse de birçok çalışan, maaşlarının yetersizliğinden şikâyetçidir. İster memur ister işçi olsun hep aynı sorun var. Çift maaş alan eşler biraz daha iyiyken, tek maaşlılarda maaşın yetmemesi sorunu var. Bu nedenle insanlar ek işlere internetten farklı dallardan para kazanma yollarına girdiler. Ek gelir ile biraz daha maddi yönden rahatlamayı düşünen, daha konforlu bir hayat düşünen insanlar için evlerinde internet varsa ek gelir kapısı açılmış oluyor. Cep telefonlarından bile rahatlıkla ulaşabildiğimiz bir sistem olan internet üzerinden gelir imkânı sağlamak artık kolaylaştı. Yapılacak işlere gelecek olursak:

 

Online Anket Doldurarak Para Kazanma

Eskiden kapı kapı dolaşarak anket yapılır, insanların evlerine ziyaretlere gidilirdi artık teknoloji ile birlikte internet üzerinden anket işleri yapılmaya başlandı. İnternetin herkese ulaşılabilirliği arttırmasının yanında, anket şirketleri müşterilerle anlaşarak onların anket isteklerine hızlı cevap verebilmek için belli başlı kullanıcılarla anlaşma yapıyorlar ve doldurdukları anket başı ücret ödüyorlar.

 

Online Ürün Yorumu Yaparak Para Kazanma

İnternet üzerinden yapılmaya başlanan alışverişlerde, ürün alanlar ürün almadan önce yorumları inceleyerek alıyorlar ki birçok dolandırıcılık olayına karışmasınlar. Bu nedenle siz satılacak ürünü inceleyerek ürün hakkında yorumlarda bulunuyorsunuz. Burada anlaşacağınız firma sizlere ya yaptığınız yorum başına para veriyor ya da yorum yaptığınız ürünün satılmasından pay olarak ödeme yapıyor. İnternetten para kazanmak para vermeden de bu şekilde yapılabilir.

 

Youtuber Olarak Para Kazanma

Youtube’u her ay 1 milyardan fazla kişi ziyaret ediyor ve bu sayı her geçen gün artmakta. Dünyanın en önemli sosyal platformlarından biri olan Youtube’a birçok insan video yükleyerek para kazanabiliyor. Özellikle Amerika Birleşik Devletlerinde kullanıcılar izlenme başına para kazanıyorlar. Buna göre 1000 izlenme 3-4 dolar gibi bir fiyata tekabül ediyor. Bu oran ülkemizde daha düşük oranlarda olsa da yine de ciddi anlamda paralar kazanan youtuberlar da mevcut. Yeni kurallara göre videonuz 10.000 izlenme barajını aştıktan sonra para kazanmaya başlıyorsunuz. İnternetten para kazanma rehberi arasında Youtube en çok tercih edilen yöntemlerden biridir. Youtube’da bir kere çektiğiniz videodan o video yayında kaldığı sürece izlendiği kadar para almanız olası. Yani ömür boyu gelir hiç durmadan sürüyor. Ayrıca markalarla yaptığınız anlaşmalar, videolarınıza aldığınız reklamlar da gelir elde etmeniz için ayrı kalemler olarak karşımıza çıkıyor. Youtube üzerinden kendi web sitenizin reklamını yapabilir, videolarınızla ürün tanıtımı için para alabilir ya da satış ortaklığı sağlayabilirsiniz.

 

Para Kazandıran Online Oyunlar

Eğer oyun oynayarak hayatınızı kazanabilme imkânınız varsa, bunu kesinlikle tercih ederdiniz. İnternetten para kazanma oyun ile de mümkün olmaktadır. Bu yöntemi her yıl katlanarak artan oranda yüz binlerce insan gerçekleştirmeye başladı. İnternetten para kazanma oyunlar üzerinden direkt kazanılan gelir türünün dışında, belli bir oyundan elde edilmeyen ancak oyuna eklenebilecek yayın, blog ve test gibi oyun dışı aktivitelerden kazanılan gelirler de vardır.  Bu oyunlar, özellikle oyun sezonunda sizlere 3 – 4 bin lira kazandıracaktır. Para kazanmam için oynamam gereken oyunlar nelerdir diye merak edenler için:

  1.  Team Fortress 2 & Dota 2: Kozmetik eşya pazarı yaklaşımına öncülük etmesi adına güzel bir oyundur. Valve firmasının bu pazarı kontrol etme stratejisi kesinlikle oyunun bu kadar başarılı olmasında etkilidir.
  2. Second Life: Second Life, yaklaşık 10 yıl önce piyasaya sürülen bir oyundur. Sitesinin 2 milyona yakın üyesi vardır. Kendinize bir avatar seçerek oyuna giriş yapabilirsiniz. Gerçek para kazanabileceğiniz oyuncu merkezli bir ekonomisi vardır. Oyunun kendi para birimi vardır. Oyunda emlak, giysi, içerik alıp satabilirsiniz.  Oyunda bir mağazanın önünde oturup mağazaya müşteri çekerek dahi para kazanma şansınız vardır. Kazandığınız paralar gerçek paraya çevrilebilmektedir.

Bu ve bunun gibi internetten para kazanma oyunları 2017 yılında ne kadar fazlaysa, gelecek yıllarda çok daha fazla oyun ve çeşit ile artacaktır. Farklı gelir elde etme yöntemleri keşfedildikçe internet üzerinden kazanılan paralar da artacaktır. Böylece ek iş fırsatları yaratılabilecektir.

Bu Yazıya Puan Vermek ister misiniz?
Puan Ortalaması
[Toplam: 3 Ortalama: 4.3]

Mail Abonem Olur musun?

En Güncel Yazılar Artık Mailinizde.

Aboneliğiniz için Teşekkür Ederim.

Bazı Bilgiler Yanlış

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?