internetten para kazanma yöntemleri

Ana sayfa » Para Kazanma » internetten para kazanma yöntemleri

internetten para kazanma yöntemleri

Bir çok internetten para kazanma yöntemleri vardır. Günümüzde birçok insanın başvurduğu bir yoldur. İnternetten para kazanarak kendinizi geçindirebilir veya hâlihazırda bir işiniz varsa ek iş olarak bu yola başvurabilirsiniz. Bu amaçla internetten para kazanma nedir önce konuyu bu açıdan ele almak gerekiyor.

Günümüzde iş imkânları çok fazla gibi görünse de birçok çalışan, maaşlarının yetersizliğinden şikâyetçidir. İster memur ister işçi olsun hep aynı sorun var. Çift maaş alan eşler biraz daha iyiyken, tek maaşlılarda maaşın yetmemesi sorunu var. Bu nedenle insanlar ek işlere internetten farklı dallardan para kazanma yollarına girdiler. Ek gelir ile biraz daha maddi yönden rahatlamayı düşünen, daha konforlu bir hayat düşünen insanlar için evlerinde internet varsa ek gelir kapısı açılmış oluyor. Cep telefonlarından bile rahatlıkla ulaşabildiğimiz bir sistem olan internet üzerinden gelir imkânı sağlamak artık kolaylaştı. Yapılacak işlere gelecek olursak:

Evde online para kazanma yöntemleri Nelerdir?

1) Online Makale Yazarak Para Kazanmak

internetten para kazanma yöntemleri

internetten para kazanma yöntemleri

Evden makale yazarak para kazanma konusu en güzel para kazanma yollarından biridir. Birçok öğrenci, okullarında farklı dallarda, farklı eğitimler almaktadır. Birçok proje, ödev ve araştırma konusu ile derslerini geçmek için çalışırken, projelerin asıl amacı olan kendini eğitip öğretme eylemini de hakkıyla yerine getirebilmektedir. Bu eğitimleri ve bilgi birikimini kullanabileceği, edebiyata, kültürel, sanatsal konulara ilgi gösterebileceği, çok çeşitli konularda yazılar yazabileceği bir iştir makale yazmak. Makale yaz kazan sistemi adından da anlaşılabileceği gibi bu sitede en kazançlı haliyle karşımıza çıkmaktadır.

Her daim yenilenen, herkesin ilgi alanı ve zevkine hitap edebilen, birbirinden çeşitli konular için farklı makale yazarak para kazanma işini yapabilir, ürettikçe kazanabilirsiniz. Makalelerden yazdığınız kelime başına alacağınız ücretler daha sonra hesabınıza yatırılacaktır. Yani yazdıkça kazan mantığı uygulanır ve siz de hem öğrenmenin, hem de kendinizi geliştirmenin zevkine varırken, harçlığınızı da çıkarmış olursunuz. Yapılacak iş çok basittir: Yazı Yaz Para Kazan!

 • 2) Anket Yapmak

Öğrenciler için en popüler işlerden biri de anket yapmaktır. Anket firmaları çok fazla olduğu için genelde daha az maliyetli oluşundan dolayı işlerinde öğrencilerden yararlanmak isterler. Bu firmalar piyasada çok fazla olduğu için herhangi birine başvurabilir ve kaydınızı yapabilirsiniz. İş olduğunda onlar sizi arayarak çağıracaklardır.

 • 3) Part Time Bir İşe Girmek

Part time işler genelde öğrencilerin en çok tercih ettiği iş fikridir. Çünkü hem para kazanma imkânı çok daha geniştir hem de günün 4-5 saati çalışarak tüm gününüzün ve ders saatlerinizin etkilenmemesini sağlarsınız. Genelde giyim firmalarında, cafelerde, kozmetik firmalarında standlarda durabilecek, garsonluk yapabilecek elemanları öğrencilerden seçerler. Hem daha az maliyetli olduğu için hem de vardiyalı sistemleri olduğu için iki taraf için de yararlı olur.

 • 4) Bir Markanın Satış Temsilcisi Olmak

Genellikle, kozmetik, iç giyim ya da mutfak gibi sektörlerde olan markalar, sizlere katalog gönderir bu katalogları çevrenizdekilere dağıtır satışlar yaparsınız. Daha sonra bunları merkeze gönderir satıştan payınızı ve yüzdelik karınızı alırsınız.

 • 5) Freelance Çalışmak

Özellikle bilgisayar mühendisliği, grafikerlik öğrencileri tarafından evde freelance çalışarak yapılabilen evden online para kazanma yöntemidir. Size verilen işi zamanında ve eksiksiz teslim etmeniz gerekir. İşe gitmeniz gerekmez.

 • 6)Üniversite İçinde Çalışmak

Birçok üniversite kendi içindeki kütüphane, yemekhane, cafe, oyun salonu, resepsiyon gibi yerlerde çalışacak elemanlar için kendi öğrencilerini kullanmaktadır. Buralarda çalışma saatleri hem ders saatlerini etkilemez hem de para kazanmanız için uygundur. Genellikle aylık belirli bir kotaları vardır. Bu kotayı doldurduğunuzda daha fazla çalışmanız gerekmez bile.

 • 7) Hafta Sonları Özel Ders Vermek

Hafta içi okula gidip, hafta sonu iki gün boyunca çevrenizdeki öğrencilere özel dersler vererek hem bilgilerinizi pekiştirir, hem insanlara yardımcı olabilir hem de para kazanabilirsiniz.

 • 8) E- Kitap Satarak Para Kazanma

Uygulama mağazalarının kullanım kolaylığı ve ürününüzü ucuza satmanıza imkân vermesi sebebiyle yazdığınız en basit masal kitabını bile satışa çıkarabileceğiniz bir platform olmuştur. Kitaplarla az biraz arası iyi olanların severek yapabileceği, hele öğrenciler için çok daha kolay bir iş olarak görülmektedir.

 • 9) Youtuber Olmak

Yetenekli olduğun, sevdiğin ve ilgi alanlarını paylaşabileceğin videolar çekip, dünyanın en büyük sosyal platformlarından biri olan Youtube’da yayınlayarak tıklanma başı rakamlarla para kazanabilirsin.

 • 10) Düzeltmenlik / Editörlük Yapmak

Öğrenciler için, son derece basit metinlerin okunması ve düzeltilmesi kadar uygun bir iş daha olamaz. Sayfa başı para verilen bu işlerde, çayınızı kahvenizi yudumlarken bile metinleri düzeltebilir, online hızlı para kazanma yöntemiyle gelir elde edebilirsiniz.

Blog Kurarak Para Kazanma Yöntemleri

Günümüzde blog kurarak para kazanma yöntemleri ve yazılar yazmak artık meslek haline geldi. Blog yazarlığını bu kadar sıklıkla görmemizin ve herkes tarafından popüler bir meslek haline getirilmesinin en büyük sebeplerinden biri de pek sıkıntısının olmaması, kolay halledilebilinecek bir iş olmasıdır. Çünkü herhangi bir patronun, gitmen gereken bir iş yerin, yol masrafı gibi giderlerin olmayacak. Evden çayını, kahveni yudumlarken yazabileceğin yazılarla bloğundan para kazanman mümkündür. İnternetten para kazanma yöntemleri arasında olmasa da kendinizi tanıtırsanız, yazılarınız dikkat çekerse, orta vadede 1500 – 2000 TL arası kazancınız olabilir.

Bloğunuzdan Nasıl Para Kazanacaksınız?

Öncelikle hangi konularda yazılar yazmak istediğinizi belirlemelisiniz. Bloğunuzda yazacağınız yazılar hakkında bilgi sahibi olmadan, araştırmadan ya da vermeyi vaat ettiğiniz bilgiyi yazılarınızın içeriğinde vermeden üstünkörü yazılar yazarsanız pek bir başarı beklemeyin. Dikkat çekici, insanların ilgisini çekebilecek türde yazılar ve içerikler bulursanız ve bunun da içini doldurabilirseniz, içerikleriniz beğenileceği için kazancınızı da arttırabilirsiniz.

Kozmetik, bakım, sağlık, stil, oyunlar, dıy (do it yourself) yani kendin yap fikirleri veya moda konuları en çok ilgi çekenler arasında yer alır. Tıklanma oranınız daha da yüksek olur. Ancak sadece bir ürüne odaklı blog kurup o ürünün satış ortaklığını yapmak da ihtimaller arasında yer alır. İnternetten çalışarak para kazanma yöntemlerinden biri olan blog yazarlığı, sadece yazmanın dışında da gelir kalemleri oluşturmanıza olanak verecek bir meslek haline gelmiştir. Örneğin bloğunuzda reklam göstererek ekstra para kazanma ihtimaliniz vardır.

Öncelikle ücretsiz bir blog oluşturman gerekmekte. Blogger, blogcu gibi ücretsiz blog servislerine üye olduğun takdirde bloğunu kısa bir süre içinde kurabilirsin. Bloğuna gelen ziyaretçilerle tanınılırlığını ve satışlarından elde edilecek gelirleri arttırabilirsin. Büyük ziyaretçi kitlelerini ilk başta beklemek saçma olur, özgün ve orijinal içerikler ürettiğin zaman arama motorlarında kendini ön sıralarda görecek böylece bu konuyla ilgili araştırmalar yapan ziyaretçilerin önüne senin sitenin çıkmasını sağlayacaksın.

Bloğuna eklediğin içerik sayısı ne kadar fazla olursa, o kadar çok ziyaretçin olacaktır. Makalelerin kaliteli olduğu ve devamını düzenli aralıklarla getirdiğin sürece bir anda olmasa bile zamanla ziyaretçilerinin giderek arttığını görebilirsin. İnternetten çok para kazanma yollarından biri de artık içerik düzenini oturtup, belli bir ziyaretçi kitlesine hitap ederken, yazılarında seo da uygulamandır. Seo uyumlu makaleler ve yazılar yazarak, hedeflediğin kelimelerden satış yapabilirsin. Seo uyumlu yazılar işini çok daha kolay yapmanı sağlayacaktır. Arama motorunda aranılan kelimelerden yola çıkarak blogunu çok daha yüksek yerlerde gösterebilirsin. İnternetten çok para kazanma yöntemlerinden biri de budur. Satacağın ürün için bu anahtar kelimeleri kullanmak, ziyaretçi akışı sağlayacaktır çünkü ziyaretçi arama motorunda ilk sırada senin blogunu görecektir.

Blog Açıldıktan Sonra Nasıl Kazanılır?

Kendinize blog açtınız, blogunuzda hangi konulara yer vereceğinizi belirlediniz ve bununla ilgili araştırmalar yaparak bilgi ve birikimi arttırdınız. Şimdi ne yapılacak diyorsanız sırada blogun yami sanal mağazanın raflarını doldurmaya başlayacaksınız. Blogunuzu kurduktan sonra her gün en az bir tane konuyla ilgili makale yazın ve blogunuza ekleyin. Bir ay bu şekilde blogunuzu hazır hale getirin. İlk bir aydan sonra iki günde bir, üç günde bir blog yazabilirsiniz. Bu şekilde devam edebilirsiniz. Üçüncü ayda haftada bir kısa makale yayınlayabilirsiniz. Bu noktaya gelindiğinde Google artık sitenizi indekslemiş olacak ve aramalarda üst sıralarda yer alacaksınız.

Üst sıralarda yer aldığınızda yüksek ziyaretçiyi sitenize çekebileceksiniz. Yüksek ziyaretçi almaya başladığınızda Google adsense’ye başvurma zamanı da gelmiş olur. Google adsense başvurduğunuzda başvurunuz en geç bir hafta içinde Google adsense ekibi tarafından onaylandığında onay maili alırsınız. Size verilen reklam kodunu sitenin içinde bir yere yerleştirdiğinizde günlük en az 3 $, 5 $, 10 $, 20 $ sürekli artan geliri izlemenin keyfini çıkaracaksınız.

Google Adsense Ek Gelir Kazandırıyor

İnternetten para kazanma hızlı yöntemi olan blog sitesi açmak sayesinde, Yurtdışında özellikle Amerika’da insanlar bu yöntem sayesinde binlerce dolar kazanıyorlar. İnternet pastası o kadar büyük bir pasta olduğuna göre sizde hayatınızda ek gelir kazanmak istiyor ve bu pastadan bir lokma almak istiyorsanız blogger olmayı düşünebilirsiniz. Blog işinin manevi boyutunu araştırarak internetten para kazanma helal mi diyenler için siz kimsenin parasını çalmıyor ve hatta bu konuda emek sarf ediyor ve bunun için uğraşıyorsunuz helal olur mu tam olarak bilinmez ama bu konuda yaptığınız işte günah sayılmaz.

blog kurarak para kazanma yöntemleri

blog kurarak para kazanma yöntemleri

Farklı Para Kazanma Metotları

 • Blogda satış ortaklığı yapmak
 • Banner reklamlar ile kazanç sağlamak
 • Sana Ait Mail Listesi oluşturarak kazanç sağlamak
 • Adsense aracılığıyla kazanç sağlamak

Bunun dışında, sadece bloğundan değil internetten upload ile para kazanma metotlarından diğerleri de facebook, twitter, alışveriş forumları, instagram gibi sosyal platformlardan da ürün tanıtımı olabilir. Birçok kişi bu yollarla para kazanmakta ve kazandıkça farklı işler almaktadır.

Mail listesi oluşturarak kazanç sağlamak konusunda ise şunlar söylenebilir: Sana ait mail listesi hazırlayarak ürün tanıtımlarını bu mail adreslerine yapabilirsin. Bunları yaptığında, müşterilerden sana geri dönüşüm oranı artacaktır. Bu yöntemde mailleri ziyaretçilerine onaylatman gereken durumlar olabilir. Bunu başarırsan sistemi sağlam kurabilirsin. Örneğin 300 bin kişiye bir mail atarak ürününün satışı için size geri dönüşüm oranlarını yükseltebilirsin.

Banner reklamlar ile de kazanç sağlayabilirsin. Bununla ilgili bilgi almak için e-ticaret sitelerinin kullandığı bu metotları inceleyebilirsiniz. Kendi sitenize reklam alabilir, ya da trafiği yüksek olan bir sitede üst köşelerde reklam alanları satın alarak ziyaretçi ve satış rakamlarınızı yükseltebilirsiniz.

Adsense Aracılığı ile yapılacak kazançlar ise: Google arama motorunun reklam hizmeti olan adsense kaydını onaylatabilirsin. Tıklama başına kazanç sağlamaya başlayabilirsin. Ayrıca adsense panelinde ne kadar tıklanma sayısının olduğunun dökümlerini görebilirsin.Tüm bu yöntemler blog açmak ve sonrası için çok önemli adımları içermektedir. İnternetten çeviri yaparak para kazanma yolu gibi farklı uzmanlık gerektiren kazançlar olsa da blog açarak kendi kendini uzmanlaştırabilir, kimseye bağlı kalmadan sabırla ve emekle içerikler üretebilirsin. Ziyaretçi sayısının zamanla artması karşısında, yaptığın farklı kazanç metotları ile büyük meblağlar kazanma yolunda emin adımlar atmış olursun.

By | 2018-01-15T03:39:23+00:00 Aralık 14th, 2017|Categories: Para Kazanma|0 Comments

About the Author:

Blogumda Network Marketing, Para Kazanma,Blockchain ve Bitcoin ile ilgili kategori yazılarının size detaylı bilgi vereceğini düşünüyorum.

Leave A Comment