internetten Para Kazanma Tuzakları Hakkında

internetten Para Kazanma Tuzakları Hakkında Senelerin ilerlemesiyle birlikte hayat pahalılığı da giderek arttı. Bu yüzden artık çoğu insan daha fazla gelir elde edebilmek için ek iş ya da ikinci işlerde çalışmak zorundalar. Ve bu kişilerin sayısı gün geçtikçe giderek artıyor. Bu kişilere ek olarak haftaiçlerinde neredeyse tüm gün çalışıp hafta sonları mesai yapan ve boş vaktimde de bari internetten ek iş yapayım diye düşünen ve çabalayan bir kitle de var.

İnternetteki her ilana güvenmeli miyiz?
Tabi bu kişilerin sayısı oldukça fazla olduğu için bu durumu kendilerine fırsat olarak gören kötü niyetli kişiler çok güzel bir şekilde tuzaklarını hazırlayıp bu kişileri maddi ve manevi olarak hüsrana uğratabiliyorlar. İnternetten para kazanırken dikkatli olmalı mıyız? Ancak bu hususta dikkat edilmesi gereken en önemli nokta güvenliğimizdir. Yani internetten para kazanacağız diye dolandırıcılara fırsat vermememiz gerekmektedir. Peki internetten para kazanma ne kadar güvenilir ?İnternetten para kazanmak aslında normal hayatınızda iş yapmak ile aynı riske sahip, eğer kendi kişisel bilgilerinizi yanlış kişilere verirseniz gerçek hayatta da aynı şekilde dolandırılabilirsiniz. O yüzden sadece dikkatli olmalı ve başarılı olabiliceğinize inanmanız bu yoldaki en temel adımdır. Ayrıca internetten para kazanma denildiği zaman birden onar yüzer bin Türk Lirası kazanmak gibi bir şey mümkün değildir.
Ancak sizleri motive edecek küçük kazançlarla başlayabiliceğiniz işler, internetten para kazanma ne kadar doğru konusunun bir diğer yüzüdür.

İnternette güvenebiliceğiniz işler
Öncelikle herhangi bir şekilde sermaye istemeyen ve mevcut işinizi örneğin memurluk gibi bir mesleğiniz var ise yaptığınız ikinci bir işin vergisini ödemek zorunda kalabilirsiniz. Memurlar ek iş yaptıkları zaman 657 sayılı kanuna ait cezai işlem onlar içinde geçerli olmaktadır. Bu cezai işlemin detayları için Devlet Memurları Kanuna bakabilirsiniz. O yüzden içerisinde bulunduğunuz ana işi riske atmayacak alanlara yönelmeniz gerekmektedir.
Bu yazımızda sizlere internetten para kazanma tuzağı ve bu tuzaklara düşmemek için dikkat etmeniz gerekenlerden bahsedeceğiz.

İnternetten para kazanma tuzakları
İnternet öyle bir ortam ki her türlü bilgiye ve her şeye erişiminiz çok kolay. Aslında bu internet zayıf yapan halkalardan yalnızca birisi. Çünkü internette herkes web sitesi ya da blog açabilir ve buraya istediğini yazabilme özgürlüğüne sahip. Bu tuzaklarda aslında başlarda karşımıza bu şekilde çıkıyor. Tuzakları hazırlamak isteyen kişiler internette en çok aranılan başlıkları inceleyip o başlıklara yönelik yanlış ve sahte içerikle dolu yazılar yazıyorlar. Örneğin çok az bir ücret karşılığında girdiğim işte bir sene gibi bir sürede 40-50 bin Türk Lirası kazandım. Sizce gerçekten bu system herkese çalışır olsa yani şansa bağlı olmasa her o az ücreti veren bu işten binlerce lira kar etse, herkes bunu kullanmaz mıydı?

Evet internetten para kazanmak mümkün hatta rayları yerine oturttuğunuzda ek işiniz belki de gündelik hayatınızdaki işinizin yerine geçebilir ama bunlar bir anda ya da küçük yatırımlarla olabilen şeyler değildir ne yazık ki.
1- Hiçbir şey yapmadan oturduğunuz yerden binlerce TL kazanın; Çoğu sahtekarın kullandığı insanları derin yerinden yaralayan, aklını sürekli kurcalayan yalanlardan ilki. Günümüzde hala yüzlerce kişi bu gibi site yazılarına inanarak çoğu zaman hayal kırıklığına bazen de maddi kayıplara uğruyor. Satış piramidi şeklinde tavsiye üzerine çalışan sistemi kullanarak günde 1-2 saatimi ayırarak ayda beş bin tl kazanıyorum gibi bir durum ne yazık ki söz konusu değildir ve çoğu kişiyi ümitlendirmektedir. Öncelikle size kazanç getirecek yeri ya da platformun güvenilirliğini internet üzerinde sorgulayınız gerek sözlüklerde gerekse forumlarda internetten para kazanma sözlükinternetten para kazanma uludağ , internetten para kazanma donanımhaber gibi basit aramalar yaparak gerçek bireylerin ve çoğunluğun tecrübelerini okuyabilirsiniz. Unutmayın internette gördüğünüz bir şeyi mutlaka sizden önce tecrübe etmiş ya da yaşamış birileri daima vardır.

2- Sadece tek tıkla paralar cebinde; Çoğumuzun aslında üşengeçlikten ya da çok kolay olmasını istediği için düşebildiği tuzak türüdür. İnternetten tek tıkla sizin kişisel bilgilerinizi alarak adınıza türlü dolandırıcılıklar yapılabilinmektedir. Kendi bilgilerinizi kimlere verdiğinizi daima kontrol edin en kötü biraz araştırmaya çalışınki ileride kendinizide bu gibi bir yerde bulmayın. Evet internetten para kazanma tıklayarak olabilen bir yöntemdir ancak reklamlara tıklanarak olmaktadır ve ayda maksimum 50-60 dolar gibi ortalamayı aşamayan meblağlar kazandırmaktadır.

3- Uygulamamızı indir iyi paralar kazan; Özellikle en tehlikeli olan tuzaklardan bir tanesidir. Özellikle Andorid cihazlarda karşınıza çıkan bu tuzak size kendileri oluşturdukları açıklardan telefonunuza market onaylı olmayan uygulamayı indirmeye zorluyorlar. Bu uygulamanın market onaylı olmamasının sebebi iste çünkü telefonunuzun arkaplanında sürekli olarak çalışıp yaptığınız bankacılık işlemlerinden tutun girdiğini her şeyin şifresini tutup uygulama sahiplerine fark etmediğiniz bir ara ufak veriler halinde gönderebiliyor olmasıdır. Bu yüzden siz siz olun kesinlikle gerçek markette veya store’da olmayan uygulamaları asla indirmeyin. İnternetten para kazanma uygulama şeklinde gördüğünüz linklere ya da haberlere fazla inanmayın.

Bu Yazıyı Değerlendirmek ister misiniz?
Lütfen Bu Yazıya Puan vermeyi Unutmayın !!! 😉
[Toplam: 4 Ortalama: 4.3]
3 Saniyede Ne Aradığınızı Bulun!!!

+1500 Abone Arasına Katılmak ister misiniz?

Aşağıdaki kutucuğa e-posta adresini yazarak her yeni makaleden anında haberdar olabilirsin.

Aboneliğiniz için Teşekkür Ederim.

Bazı Bilgiler Yanlış

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir