internetten Para Kazanma Çeşitleri Ve Önerileri

Ana sayfa » Para Kazanma » internetten Para Kazanma Çeşitleri Ve Önerileri

internetten Para Kazanma Çeşitleri Ve Önerileri

Amacı internetten para kazanmak olan herkesin becerisine ve sabrına göre çeşitlilik gösteren internetten para kazanma yolları bulunuyor. Ancak herkesin ortak bir amacı var ki, o da en hızlı yoldan en çok parayı kazanmak.

Eğer bu yola baş koyduysanız, sabrınız ve kendinize güveniniz varsa, bunun çok kolay olmadığını söylememiz sizde hayal kırıklığı yaratmayacaktır. Normal hayatınızda bir günde köşeyi dönmeniz ne kadar mümkünse internet dünyasında da aynı şey geçerli. Örnekleri yok mu, var elbette. Mark Zuckenberg gibi çoğunuzun duyduğu isimler buna dair güncel yakın zaman örnekleri. Dünyanın sayılı zenginleri arasına giremeyecek olsanız da sizin de başarabileceğiniz internetten para kazanma yöntemleri mevcut. Biraz beceriniz, biraz da sabrınız varsa neden olmasın? İşte bunun için izleyebileceğiniz bir kaç internetten para kazanma yolu…

Eğer siz de ek gelir elde etmek istiyorsanız işte işinizi yarayacak bir yazı. Öğrenciyseniz, işiniz yoksa ve boş vaktiniz çoksa ya da işiniz olda dahi boş kalan vakitlerinizi para kazanarak değerlendirmek istiyorsanız evinizden yapabileceğiniz ek iş imkanları bulunmakta. Bunları internet üzerinden gerçekleştirilen, sizi çok zorlamayacak, yalnızca zamanınızı kontrollü kullanmanızı gerektiren işlerdir. Gelin bunlara bir göz atalım.

İnternetten Para Kazanılır mı?

internetten Para Kazanma Önerileri

internetten Para Kazanma Önerileri

Evet, internetten para kazanabilirsiniz! Günlük yaşamımızın her yerini dolduran internet yalnızca sosyal medya kullanmak için değil. Ufak bir araştırma ile ek kazanç sağlayabileceğiniz birçok iş seçeneği ile karşılaşabileceğinizi göreceksiniz. Evinizden yapacağınız bir ek iş ile para kazanmak için harika bir yol. Bu noktada dikkat etmeniz gereken şey ise çalıştığınız sanal ortamın güvenilir olmasına dikkat etmek. Aksi takdirde emeğiniz karşılıksız bırakılabilir ya da kendinizi istemediğiniz durumlarla karşı karşıya bulabilirsiniz.

İşe başlamadan önce size kazanç sağlayacağını iddia eden firma veya web sitesi hakkında biraz araştırma yapmanız sizin yararınıza olacaktır. Makale yazarak, anket doldurarak, kullanmadığınız eşyaları satarak para kazanabilirsiniz. Hatta bir yeteneğiniz var ise bunu pazarlayarak çok büyük gelirler bile elde edebilirsiniz. Güçlü olan yanınızı bularak bunu paraya çevirmek sizin elinizde!

 

İnternetten para kazanmak sadece şansa mı bağlıdır?

Geçim sıkıntısının bir sonucu olarak internetten para kazanma çeşitleri giderek artmaktadır. Günümüzde internetin giderek popülerleşmesi ve kullanımının artması sonucunda internetten para kazanma öğrenci , emekli ve memur olarak halkın her kesiminden insanın yaptığı bir ek iş haline gelmiştir. Tabiki de bu siteleri kullanırken önceliğimiz güvenliğimiz olmalıdır yani dolandırılmamaya ya da sahte işlere başvurmamaya özen göstermeliyiz. Güvenliğini internet üzerindeki sözlük ya da bilinen forumlar üzerinde arayamadığımız işlere başvurmamanızı tavsiye ederiz.

İnternetten nasıl para kazanabiliriz?

İnternetten para kazanma şansı aslında sadece şanstan ibaret olmamakla birlikte iyi bir tecrübe gerektirmektedir. Gelin sizler için hazırladığımız internetten para kazanma önerileri köşemize bakalım:

1- Başkalarının evcil hayvanlarına bakabilirsiniz ; Yurtdışında üniversite öğrencilerin çoğunun geçim kaynağı olan bu meslek yavaş yavaş ülkemizde kendisine bir yer edinmektedir. Hayvanların bakımı, karınlarının doyurulmasının yanı sıra onları gündelik olarak yürüyüşe de çıkartabilirsiniz. Eğer evcil hayvanları seviyorsanız aslında bu tam sizin için biçilmiş bir kaftan.

2- E-Kitap yazabilirsiniz ;  Şunu unutmayın normal kitaplardan ziyade E-kitaplarda aynı uygulama marketinde olduğu gibi çok fazla çeşit ve çok fazla yazılan kitap bulunmaktadır. Eğer para kazanma yolunu kesin istiyorsanız herkesin seveceği ve okuyacağı bir şey yazmanız gerekmektedir. Tabi içeriğin yanı sıra E-kitabın fiyatıda bu konu da neredeyse aynı rolü oynayacaktır. E-kitap yazmanız için yapmanız gerekenler oldukça basit, yazdığınız kitabı tanıtacağınız bir veya birden fazla web sitesi platformuna üye olmanız ve orada bir temsilciyle anlaştıktan sonra E-kitabınızı yayına koymanız yeterli olacaktır.

3- Online anket doldurabilirsiniz ; Evet böyle bir yol hala mümkün ancak güvenilir siteleri bulabilmek de para kazanmak kadar bu işin zorluğunun bir cabası. Basitçe anlatmak gerekirse bu siteler şu şekilde çalışmaktadır sizlere belirli sayıda anket gönderiyorlar ve bu anketlerin dolumu sonucu size belirli bir oranda puan veriyorlar. Bu puanlar site limitini aştığında ise ödemenizi alabiliyorsunuz. Bu sitelerden popüler olanlarını ve kendi bulduğum birkaç tanesini aşağıda sizler için sıraladık:

 • www.mobrog.com
 • https://goo.gl/mpxrWm
 • https://www.fikirpazari.web.tr
 • https://www.myiyo.com/
 • http://www.napolyon.com
 • https://www.joinhiving.com/tr_TR

4- Online çeviri yapabilirsiniz ; Eğer ikinci yabancı diliniz gerçekten iyiyse ve bu dili kullanarak para kazanabiliceğinizi düşünüyorsanız, birazdan aşağıda sıralayacağımız web siteleri size bu konuda yardımcı olacaktır.
Online çeviri yapabiliceğiniz ve bunlardan ücret kazanabiliceğiniz siteler şöyledir:

 • https://www.onehourtranslation.com/
 • https://www.upwork.com/o/jobs/browse/?q=translation
 • http://www.translatorscafe.com/cafe/default.asp
 • https://gengo.com/
 • http://www.verbalizeit.com/

5- Youtube videosu çekebilirsiniz ;

 Ne başarmak istediğinizi düşünün , Herhangi bir şey yapmadan önce, YouTube’da bir video geliştirmeye nelerin başlamasını umduğunuzu bulmanız gerekir, yani kendinize ne hakkında video çekmek istediğinizi anlatın. Bu, ne tür videolar oluşturmak istediğinize karar vermenize ve içeriğiniz için doğru kitleyi tanımlamanıza yardımcı olur. Başlangıçtan itibaren bir hedefe sahip olmak, kitlenizin bir arkadaşınıza veya iş arkadaşınıza abone olmak, yer işareti koymak ve paylaşmak istediği içeriği yaratacağınız anlamına gelir. Kitleniz için yararlı olan içeriğe odaklanırsanız izleyicileriniz sizi güvenilir bir bilgi kaynağı olarak görür.

 • Kanalınızı oluşturun

YouTube kanalınızı başlatmak için bir Google hesabına ihtiyacınız olacaktır. Hesabınızı oluşturduktan ve YouTube’a yönlendirildikten sonra, kanalınızı adlandırmanız istenir. İşletmenizin adını kullanmak muhtemelen en iyi seçenektir. Kitlenin sizi bulmasını kolaylaştırmak istiyorsunuz! Birkaç soruya cevap verdikten ve şartları kabul ettikten sonra, yeni kanalınıza getirileceksiniz. Yeni sayfanızı tanıtmaya başlamadan önce küçük bir oda temizliği yapmak önemlidir – ziyaretçileriniz hakkında iyi bir ilk izlenim bıraktığınızdan emin olmak istiyorsanız!

 • Video çekmeye başlayın

Bu işin aslında en eğlenceli kısmı. Sahip olduğunuz tüm malzemeleri toplayın ve biraz video çekimi yapın. Akıllı telefonunuzla çalışıyorsanız bile yaratıcı olduğu sürece yine de harika bir video yapabilirsiniz. Kendinizden emin olmayı ve eğlendirmeyi unutmayın. Büyük videoların her zaman iyi enerjileri vardır; Videoyu yaparken eğlenmiyorsanız, kitleniz muhtemelen onu izlemekten zevk almaz.

 • İçeriğinizi paylaşın

Videolarınız yalnızca arama yoluyla bulunması biraz zorlayıcı olabilir, ancak diğer çevrimiçi kanallarınız üzerinden videolarınızı tanıtmaktan çekinmeyin. Zaten Facebook, Twitter, Google+, LinkedIn, Instagram ve Pinterest gibi sosyal medya uygulamalarında size bağlı olan insanlar yeni videolarınızı takdir edeceklerdir. Eğer sosyal medya uygulamalarında fazla takipçiniz yoksa ya da bu işe sıfırdan başlıyorsanız sosyal medya reklamları veren kurumlar ile iletişime geçebilir ve kendi adınızı daha kolay ya da hızlı bir şekilde duyurabilirsiniz.

6- İnternetten çiftlik oyunları oynayarak para kazanabilirsiniz ; İnternetten para kazanma ücretsiz üyelik kadar kolay. Ütopya Online ve Anadolu Farm oyunları internetten para kazanma çiftlik oyunları olup, oldukça güvenilirdir. Her iki oyunda çiftliğinizi genişletip ürün satarak elde ettiğiniz puanları paraya çevirebiliceğiniz oyunlardır. İki oyunda da referans sistemi üzerinden ek bonuslar alabilirsiniz. Anadolu Farm diğer oyuna göre biraz daha komplekstir.

7-Yabancı Diline Güvenenler İçin

Eğer herhangi bir yabancı dile yeterince hakimseniz bunu kullanmaya ne dersiniz? Bilgilerinizi kullanmak için yabancı ülkeleri seyahat etmeyi beklemeyin. Yabancı dilinizi kazanca dönüştürmek için yapmanız gereken tek şey çeviri yapmak!  Bir çevirmenlik ağına üye olarak ilk adımı atabilirsiniz. Üye olduktan sonra doğru çevireceğinize güvendiğiniz bir metni seçip işe koyulabilirsiniz. Ancak çeviri yaparak para kazanmak konusunda dikkat etmeniz gereken noktalar var. Eğer dile tam anlamıyla hakim değilseniz bu işe girişmemeniz gerektiği konusunda uyaralım. Ana metinde verilmek istenenleri çeviri esnasında eksik belirtirseniz müşterilerin memnun kalmaycaklarını bilmelisiniz.

Yaptığınız kaliteli çeviriler sonucunda tercümanlar arasında öne çıkabilir daha kapsamlı metinleri çevirebilirsiniz ya da daha sık sipariş alabilirsiniz. Tabii bu da daha fazla kazanç anlamına gelir. Çevirmenlik hizmeti veren sitelerde genelde metin sahipleri geri dönüş yapıp işiniz hakkında bir yorum bırakır. Olumlu ve olumsuz olabilecek bu yorumlar sizin puanınızı etkiler. Müşteriler İngilizce dilindeki çeviriler için çok fazla alternatife sahip çünkü artık İngilizce’ye hakim olabilen çok sayıda insan var. Eğer farklı bir dilde mesela Almanca veya Fransızca gibi ileri düzey bir bilgiye sahipseniz öne çıkan kişi olmanız kolaylaşacaktır. Ancak İngilizce çeviriler yapacaksınız son derece kaliteli hizmet sunup müşterilerin gönlünü fethetmelisiniz. Bu da metini doğru ve hızlı bir çeviriyle müşteriye teslim etmek anlamına geliyor. Şansınız bol olsun! 

8-Satış Yapın

Günümüzde internetten alışveriş yapmak inanılmaz derecede popüler oldu. Buna sebep olan en büyük şey fiyatların mağazalara göre daha uygun olması. Üstelik dışarı çıkıp saatlerce dolaşmak yerine tek tıkla istediğinize ulaşabiliyorsunuz hatta fiyat karşılaştırması bile yapabiliyorsunuz. Hal böyle olunca ikinci el satışları da bir anda ek iş fırsatlarından birine dönüştü. Kullanmadığınız eşyaları atmak ya da evde biriktirmek yerine satarak para kazanmaya ne dersiniz? Siz para kazanıp evinizde yer açarken bir başkası da istediği ürüne sizin sayenizde daha ucuza sahip olacak. Çift taraflı bu kazancın sizi çok mutlu edeceğini düşünüyoruz. Tek yapmanız gereken böyle bir hizmet sağlayan siteye üye olduktan sonra kendi online mağazanızı kurmak. Daha sonra ikinci el satış yapacağınız ürünlerinizi bir güzel fotoğraflayıp açıklama ekleyerek satışa çıkarabilirsiniz.

Mağazanısın daha geniş kitlelere ulaşması ve satışın kolaylaşması adına sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz. İkinci el alışveriş artık birçok insanın gözdesi haline geldiği için iyi bir tanıtım yaptığınız takdirde size sağlam bir ek gelir yöntemi olduğunu söyleyebiliriz. Ancak satış yaparken ürünlerinizin çok eski veya piyasanın üstünde rakamlarda olmamasına dikkat edin. Uygun bir ilan yaratmadığınız sürece insanlar daha iyisini bulmak için başkalarına yöneleceklerdir.

By | 2018-01-15T03:39:24+00:00 Aralık 14th, 2017|Categories: Para Kazanma|0 Comments

About the Author:

Blogumda Network Marketing, Para Kazanma,Blockchain ve Bitcoin ile ilgili kategori yazılarının size detaylı bilgi vereceğini düşünüyorum.

Leave A Comment