internetten Para Kazanma Çeşitleri Ve Önerileri

İnternetten para kazanmak sadece şansa mı bağlıdır?
Geçim sıkıntısının bir sonucu olarak internetten para kazanma çeşitleri giderek artmaktadır. Günümüzde internetin giderek popülerleşmesi ve kullanımının artması sonucunda internetten para kazanma öğrenci , emekli ve memur olarak halkın her kesiminden insanın yaptığı bir ek iş haline gelmiştir. Tabiki de bu siteleri kullanırken önceliğimiz güvenliğimiz olmalıdır yani dolandırılmamaya ya da sahte işlere başvurmamaya özen göstermeliyiz. Güvenliğini internet üzerindeki sözlük ya da bilinen forumlar üzerinde arayamadığımız işlere başvurmamanızı tavsiye ederiz.

İnternetten nasıl para kazanabiliriz?
İnternetten para kazanma şansı aslında sadece şanstan ibaret olmamakla birlikte iyi bir tecrübe gerektirmektedir. Gelin sizler için hazırladığımız internetten para kazanma önerileri köşemize bakalım:

1- Başkalarının evcil hayvanlarına bakabilirsiniz ; Yurtdışında üniversite öğrencilerin çoğunun geçim kaynağı olan bu meslek yavaş yavaş ülkemizde kendisine bir yer edinmektedir. Hayvanların bakımı, karınlarının doyurulmasının yanı sıra onları gündelik olarak yürüyüşe de çıkartabilirsiniz. Eğer evcil hayvanları seviyorsanız aslında bu tam sizin için biçilmiş bir kaftan.

2- E-Kitap yazabilirsiniz ;  Şunu unutmayın normal kitaplardan ziyade E-kitaplarda aynı uygulama marketinde olduğu gibi çok fazla çeşit ve çok fazla yazılan kitap bulunmaktadır. Eğer para kazanmayı kesin istiyorsanız herkesin seveceği ve okuyacağı bir şey yazmanız gerekmektedir. Tabi içeriğin yanı sıra E-kitabın fiyatıda bu konu da neredeyse aynı rolü oynayacaktır. E-kitap yazmanız için yapmanız gerekenler oldukça basit, yazdığınız kitabı tanıtacağınız bir veya birden fazla web sitesi platformuna üye olmanız ve orada bir temsilciyle anlaştıktan sonra E-kitabınızı yayına koymanız yeterli olacaktır.

3- Online anket doldurabilirsiniz ; Evet böyle bir yol hala mümkün ancak güvenilir siteleri bulabilmek de para kazanmak kadar bu işin zorluğunun bir cabası. Basitçe anlatmak gerekirse bu siteler şu şekilde çalışmaktadır sizlere belirli sayıda anket gönderiyorlar ve bu anketlerin dolumu sonucu size belirli bir oranda puan veriyorlar. Bu puanlar site limitini aştığında ise ödemenizi alabiliyorsunuz. Bu sitelerden popüler olanlarını ve kendi bulduğum birkaç tanesini aşağıda sizler için sıraladık:

 • www.mobrog.com
 • https://goo.gl/mpxrWm
 • https://www.fikirpazari.web.tr
 • https://www.myiyo.com/
 • http://www.napolyon.com
 • https://www.joinhiving.com/tr_TR

4- Online çeviri yapabilirsiniz ; Eğer ikinci yabancı diliniz gerçekten iyiyse ve bu dili kullanarak para kazanabiliceğinizi düşünüyorsanız, birazdan aşağıda sıralayacağımız web siteleri size bu konuda yardımcı olacaktır.
Online çeviri yapabiliceğiniz ve bunlardan ücret kazanabiliceğiniz siteler şöyledir:

 • https://www.onehourtranslation.com/
 • https://www.upwork.com/o/jobs/browse/?q=translation
 • http://www.translatorscafe.com/cafe/default.asp
 • https://gengo.com/
 • http://www.verbalizeit.com/

5- Youtube videosu çekebilirsiniz ;

 Ne başarmak istediğinizi düşünün , Herhangi bir şey yapmadan önce, YouTube’da bir video geliştirmeye nelerin başlamasını umduğunuzu bulmanız gerekir, yani kendinize ne hakkında video çekmek istediğinizi anlatın. Bu, ne tür videolar oluşturmak istediğinize karar vermenize ve içeriğiniz için doğru kitleyi tanımlamanıza yardımcı olur. Başlangıçtan itibaren bir hedefe sahip olmak, kitlenizin bir arkadaşınıza veya iş arkadaşınıza abone olmak, yer işareti koymak ve paylaşmak istediği içeriği yaratacağınız anlamına gelir. Kitleniz için yararlı olan içeriğe odaklanırsanız izleyicileriniz sizi güvenilir bir bilgi kaynağı olarak görür.

 • Kanalınızı oluşturun

YouTube kanalınızı başlatmak için bir Google hesabına ihtiyacınız olacaktır. Hesabınızı oluşturduktan ve YouTube’a yönlendirildikten sonra, kanalınızı adlandırmanız istenir. İşletmenizin adını kullanmak muhtemelen en iyi seçenektir. Kitlenin sizi bulmasını kolaylaştırmak istiyorsunuz! Birkaç soruya cevap verdikten ve şartları kabul ettikten sonra, yeni kanalınıza getirileceksiniz. Yeni sayfanızı tanıtmaya başlamadan önce küçük bir oda temizliği yapmak önemlidir – ziyaretçileriniz hakkında iyi bir ilk izlenim bıraktığınızdan emin olmak istiyorsanız!

 • Video çekmeye başlayın

Bu işin aslında en eğlenceli kısmı. Sahip olduğunuz tüm malzemeleri toplayın ve biraz video çekimi yapın. Akıllı telefonunuzla çalışıyorsanız bile yaratıcı olduğu sürece yine de harika bir video yapabilirsiniz. Kendinizden emin olmayı ve eğlendirmeyi unutmayın. Büyük videoların her zaman iyi enerjileri vardır; Videoyu yaparken eğlenmiyorsanız, kitleniz muhtemelen onu izlemekten zevk almaz.

 • İçeriğinizi paylaşın

Videolarınız yalnızca arama yoluyla bulunması biraz zorlayıcı olabilir, ancak diğer çevrimiçi kanallarınız üzerinden videolarınızı tanıtmaktan çekinmeyin. Zaten Facebook, Twitter, Google+, LinkedIn, Instagram ve Pinterest gibi sosyal medya uygulamalarında size bağlı olan insanlar yeni videolarınızı takdir edeceklerdir. Eğer sosyal medya uygulamalarında fazla takipçiniz yoksa ya da bu işe sıfırdan başlıyorsanız sosyal medya reklamları veren kurumlar ile iletişime geçebilir ve kendi adınızı daha kolay ya da hızlı bir şekilde duyurabilirsiniz.

6- İnternetten çiftlik oyunları oynayarak para kazanabilirsiniz ; İnternetten para kazanma ücretsiz üyelik kadar kolay. Ütopya Online ve Anadolu Farm oyunları internetten para kazanma çiftlik oyunları olup, oldukça güvenilirdir. Her iki oyunda çiftliğinizi genişletip ürün satarak elde ettiğiniz puanları paraya çevirebiliceğiniz oyunlardır. İki oyunda da referans sistemi üzerinden ek bonuslar alabilirsiniz. Anadolu Farm diğer oyuna göre biraz daha komplekstir.

Bu Yazıyı Değerlendirmek ister misiniz?
Lütfen Bu Yazıya Puan vermeyi Unutmayın !!! 😉
[Toplam: 3 Ortalama: 4.3]
3 Saniyede Ne Aradığınızı Bulun!!!

+1500 Abone Arasına Katılmak ister misiniz?

Aşağıdaki kutucuğa e-posta adresini yazarak her yeni makaleden anında haberdar olabilirsin.

Aboneliğiniz için Teşekkür Ederim.

Bazı Bilgiler Yanlış

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir