parallax background

internetten Para Kazandıran Uygulamalar

13 Aralık 2017
internetten-para-kazanmanin-yasal-ve-helal-yollari
internetten Para Kazanmanın Yasal Ve Helal Yolları
13 Aralık 2017
internet-uzerinden-en-populer-para-kazanma-yontemleri
internet Üzerinden En Popüler Para Kazanma Yöntemleri
13 Aralık 2017
Çağımızın gelişmesiyle birlikte internetten para kazanma yolları her geçen gün giderek artıyor. Elbetteki hepinizin aklına internetten Para Kazandıran Uygulamalar hangileri sorusu gelmiştir, bugün sizler için bu makalemizde açıklayacağız.

Evet, evde oturduğumuz yerden para kazanmak hem kolay hem de gelirimize destek olacağı için çoğumuz tarafından bilinen bir yoldur. Emekli, öğrenci ya da çalışan olarak hepimiz geçim zorluğu yaşıyoruz ve ek gelirler elde etmek bizler için önemli. Peki bu ek gelirleri güvenilir bir şekilde nasıl elde edebiliriz? İnternetten para kazanma yalanı şeklinde çok fazla tuzağa düşen kişi var. İnternet öyle bir ortam ki her türlü bilgiye ve her şeye erişiminiz çok kolay. Aslında bu internet zayıf yapan halkalardan yalnızca birisi. Çünkü internette herkes web sitesi ya da blog açabilir ve buraya istediğini yazabilme özgürlüğüne sahip. Bu tuzaklarda aslında başlarda karşımıza bu şekilde çıkıyor.

İnternetten para kazanma yalan mı?

Tuzakları hazırlamak isteyen kişiler internette en çok aranılan başlıkları inceleyip o başlıklara yönelik yanlış ve sahte içerikle dolu yazılar yazıyorlar. Örneğin çok az bir ücret karşılığında girdiğim işte bir sene gibi bir sürede 40-50 bin Türk Lirası kazandım. Sizce gerçekten bu sistem herkese çalışır olsa yani şansa bağlı olmasa her o az ücreti veren bu işten binlerce lira kar etse, herkes bunu kullanmaz mıydı? Evet internetten para kazanmak mümkün hatta rayları yerine oturttuğunuzda ek işiniz belki de gündelik hayatınızdaki işinizin yerine geçebilir ama bunlar bir anda ya da küçük yatırımlarla olabilen şeyler değildir ne yazık ki.

Uygulama üzerinden para kazanmak mümkün mü?

Peki internetten nasıl para kazanabiliriz? Öncelikle hepimizin android ya da iphone olsun akıllı telefonlara sahibiz, biz bu mobil cihazları gündelik hayatımızda gerek toplu taşımalarda, gerek yemek molalarımızda ya da bazen tuvalette bile kullanıyoruz. O zaman bu cihazları kullandığımız vakitlerde uygulama üzerinden para kazansak güzel olmaz mıydı?

İnternetten para kazanma uygulaması fikri üzerine bulduğumuz birkaç uygulamadan sizlere bahsedelim:

1- Wild Wallet
Uygulama üzerinden video izleme ya da uygulamanın sizden istediği oyun yükleme gibi görevleri yaparak para kazandıran uygulamadır. Kazandığınız paraları Paypal ya da Steam’de hediye çekine dönüştürebilirsiniz

2- BrandFace
Bu uygulamada ise yapmanız gereken sadece snap ya da vine çeker gibi 29 saniyelik kısa videolar çekip yüklemek. Her hafta o haftaya ait en iyi sekiz video seçiliyor ve videolar birbirleriyle yarışıyor, haftanın kazanan videosu ise bin Türk Lirası gibi güzel bir ödül kazanıyor.

3- Field Agent
Uygulamada size verilen görevleri yapmanız isteniyor ve bunun karşılığında 2 ila 12 dolar arası ücret alıyorsunuz ve ödemeleriniz Paypal aracılığıyla yapılıyor.

4- CheckPoints
Bu aslında çok kullanışlı bir uygulama. Bir mekana ya da alışveriş merkezine gittiğinizde Swarm gibi sosyal medya uygulamalarından zaten check-in yapıyorsunuz. Bu uygulama ise aynı işlemi ekstra orada bulunduğunuza dair bir fotoğraf kullanmanız karşılığında yapmanızı istiyor. Uygulamanın ödeme yöntemi ise biriktirdiğiniz puanları amazon.com üzerinde alışveriş yaparken kullanabiliyor olmanız.

5- EasyShift
Bu uygulamada Checkpoints’i biraz andırıyor. Yalnız check-in yapmak yerine sadece size yakın olan ya da gittiğiniz yerdeki marketten belirli ürünlerin fotoğrafını çekip fiyatlarını kaydetmek. Görevleri giderek yaptığınızda üst seviyeye çıkıyorsunuz ve aldığınız ödemeler de haliyle artıyor. Ödemelerinizi 2 iş günü içerisinde Paypal aracıyla alabiliyorsunuz.

6- App Trailers
Adından da anlaşılacağı üzere geliştiricilerin yayınladığı yeni uygulamaların videolarını izliyorsunuz ve bunlar hakkında yorum yapıyorsunuz. İzlediğiniz her video başına 0.05 dolar kazanıyorsunuz ve 1 dolar üzerine ödeme yapılmaktadır.

7- Iconzoomer
Yine çektiğiniz fotoğraflar başına ücret ödeyen bir uygulama. Sizden istenilen ürünler giyim,yiyecek gibi kategorilerde oluyor ve sizde etrafınızda bulunan o anlık ürünlerin fotoğrafını çekip uygulamaya yüklüyorsunuz. Her görev başına ödemeleriniz Paypal üzerinden yapılmaktadır.

8- GymPact
Eğer çok sportif biriyseniz, haftaiçi olsun haftasonu olsun spor salonundan çıkmıyorum diyorsanız bu uygulama tam sizlik. Yaptığınız egzersizler üzerinden size para kazandırıyor. Uygulama üzerinden haftalık görevinizi seçtikten sonra haftalık veya günlük size bağlı olacak şekilde ödemelerinizi alabilirsiniz. 1 saatlik idman başına 1 ila 1.5 dolar arası bir ödeme alabiliyorsunuz.

Mobil platformlarda yapılan incelemelere göre 20 uygulamanın 5000’den fazla sürümünde kötücül yazılım olduğu ortaya çıkmıştır. Siber suçluların iki veya daha fazla uygulamayı manipüle ederek kullanıcı verilerinin istismarı, dosyaların incelenmesi, sahte SMS mesajlarının gönderilmesi, kullanıcı rızası olmadan farklı uygulamaların yüklenmesi ve sunucuları kontrol etmek için kullanıcı konumunun gönderilmesi gibi işlemlerin yapıldığı siber güvenlik firmaları tarafından tespit edilmiştir. İnternetten para kazanma uygulaması adı altında bazı uygulamalardaki yazılım güncellemelerinin düzenli olarak yapılmaması eski sürümlerin kötücül niyetli faaliyetlerde kullanılması riskini arttırmaktadır.

Yıllardır yaygın bir şekilde teorik tehdit olarak düşünülen tuzaklı mobil uygulamalar, mobil işletim sistemlerine özgü uygulamalar arası iletişim özelliklerini kullanarak zararlı işlemler gerçekleştirmektedir.

Uygulamalardaki Güvenlik Açıkları Nasıl Oluşur?

Erişimi kısıtlı olan bir uygulama, Erişim iznine sahip olmayan uygulama ve bu uygulamaların birbirleriyle iletişim becerisine sahip olmaları veri sızmasına sebep olabilmektedir. Bu şekildeki uygulamalar, ayrıcalıklara ilişkin olarak bilgi alışverişi yaparak ve uzaktan verilen komutlar ile hangisinin etkin konumda olduğunu tespit etmek için ortak alan kullanabilirler. İnternetten para kazanmak video görüntüleme seçenekleriyle kullanıcılara sunularak sahte içerikler ile aldatmaca yapılabilmektedir. Bunlara kesinlikle dikkat etmek gerekir.

İnternet Kazançlarında Yasal ödenek

Kurumsal olarak çalışan belirli network kazanç siteleri üzerinden yapılan satış ortaklıkları ile yapılan her satış üzerinden vergi ödenir. Ve sizde aldığını komisyonlar üzerinden sistem tarafından otomatik olarak düşürülen vergi vermektesiniz. Bu ödemeler çok küçük miktarlarda olmaktadır. Ortak çalışılan sistemlere göre İnternetten para kazanmak vergiyükümlülüğünü de otomatik olarak getirmiş olur. Gelir İdaresi Başkanlığı’nın girişimcileri bilgilendirmek amacıyla hazırladığı e-girisimci.gov.tr yayına girmiştir. Maliye Bakanlığı’nın önceki yıllarda başlattığı “Elektronik ticaretin izlenmesi ve mükellef uyumunun artırılması” projesinin bir parçası olan site, girişimcilerin vergi yükümlülüklerini öğrenmesi konusunda birincil kaynak niteliğindedir.

İnternet üzerinden para kazanan kişilerin vergi sorumluluklarına dikkat çeken E-Girişimci Bilgilendirme Portalı‘nda girişimcilerin faydalanabilecekleri altı farklı bölüm bulunuyor. Site, ziyaretçilerini öncelikle internetten para kazanma vergi yükümlülüğü olduğunu bilmeyen kişilerin yaptıkları alım satım işlemlerinin ticaret olarak değerlendirilip değerlendirilmeyeceğini öğrenmelerini sağlayan bir testle karşılamaktadır.

internet kazançlarının vergilendirilmesi nedir?

Ayrıca bu uygulamaların çoğu Paypal üzerinden ödeme yaptığı için ve Paypal ülkemizde herhangi bir yasallık oluşturmadığı için buradan kazandığınız kazancın herhangi bir şekilde vergisini vermiyorsunuz yani internetten para kazanma vergi tümcesi burada geçersiz. Uygulamaların haricinde internetten para kazanmak istiyorsanız internetten para kazanma uzman tv veya internetten para kazanma uzmantv şeklinde aramalar da yapabilirsiniz.

Emre DAL
Emre DAL
Blogumda Network Marketing, Para Kazanma,Blockchain ve Bitcoin ile ilgili kategori yazılarının size detaylı bilgi vereceğini düşünüyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir