İnternetten para kazanmak istiyorsanız bunun en kolay yollarından biri de telefonunuza internetten para kazanma uygulamaları yüklemek.  Binlerce kullanıcının hayali olan internetten para kazanma Uzman Tv gibi eğitici videoların yer aldığı sitelerde en çok aratılan başlıklardan biri konumunda. Kimileri bunları internetten para kazanma yalanı olarak görüp burun kıvırsa da pek çok alternatif yöntemle kullanıcılarına farklı oranlarda para kazandıran mobil uygulamalar her geçen gün popülerlik kazanıyor.

Yalnızca tüketici olarak görüş bildirmenizin yeterli olduğu uygulamalar olduğu gibi sizden birtakım görevleri yerine getirmenizi bekleyen uygulamalar da mevcut. Tek yapmanız gereken hangi uygulamalara uğraş verebileceğinizi belirleyip rutin kullanımınıza dahil etmek.

Oyun Uygulamaları

Daha çok profesyonel oyuncuların kazanç sağlayabildiği oyunlar, bu alanda beceri sahibi kullanıcıların en çok tercih ettiği internetten para kazanma uygulamaları konumunda. En popülerlerinden birininin Whaff Rewards olduğu oyun uygulamaları, haftalık, aylık ve 3 aylık gibi belirtilen sürelerde çeşitli fraksiyonlar içeren oyunları oynamanızı istiyor ve belirlediği dönemin kazananlarına 50.000 dolara varabilen paralar kazandırıyor. Eğer iyi bir oyuncu olduğunuza inanıyor ve mobil oyunlar oynamaktan keyif alıyorsanız, bu zevkinizi kazanca dönüştürmeyi deneyebilirsiniz.

Tüketici Kontrol Uygulamaları

Eğer tüketici olarak yorumlarınızı kazanca dönüştürebileceğiniz bir internetten para kazanma uygulaması indirmek istiyorsanız bu uygulamalar tam size göre. Bounty, Easyshift, Shopkick, Field Agent, Gigwalk, Mobee, Checkpoints gibi uygulamalar, kullanıcılarından bir restorana gidip gizli müşteri olmalarını ve orası hakkındaki görüşlerini bildirmelerini istiyor. Bunun yanı sıra marketteki bir ürünün fotoğrafını çekmek, fiyatını kontrol etmek, stokta bulunup bulunmadığını bildirmek de uygulamaların belirlediği görevler arasında. Bu tip uygulamalar sayesinde saatte 2-12 dolar arasında kazanç sağlamak mümkün. Kazandığınız para Paypal hesabınıza aktarılıyor ve sonrasında orada çekebiliyorsunuz. Uygulamaların amacı gıda ve yemek sektöründeki işleyişi tarafsız müşterilerin denetimine sokmak.

Reklam İzleme ve Geri Bildirim Uygulamaları

İnternetten para kazanma Uzmantv videoları arasında en çok aranan başlık. Bunun en basit ancak zahmetsiz ve az kazandıran yollarında biri ise reklam izleme mobil uygulamaları indirme.  Wild Wallet, App Trailers gibi uygulamalar sizden yayınladığı reklamları izlemenizi ve izledikleriniz hakkında yorum yapmanızı istiyor. En beceri gerektirmeyen yöntemlerden biri olduğu için bu yolla ancak düşük miktarlarda gelir elde edebiliyorsunuz. Inbox Dollars, Surveys on the Go, Rewardable gibi uygulamalarda anket doldurarak internetten para kazanma uygulamaları olarak dikkat çekiyor. Slidejoy gibi uygulamalar ise telefonunuzun kilit ekranına reklam alıp, yalnızca açarken kaydırarak ayda 20 dolara yakın para kazanmanız mümkün. Viggle da bir çeşit, kullanıcı geri bildirimleri üzerinden internetten para kazanma uygulaması. Bu uygulamada 30 saniyelik şarkı demoları dinleyerek bunlar hakkında yorumlarda bulunuyorsunuz. Eğer müzikle aranız iyiyse ve yeni şarkılar keşfetmeye meraklıysanız Viggle tam size göre.

Para Kazandıran Farklı Uygulamalar

Yukarda sayılanların haricinde kullanıcılarına enteresan yollardan kazanç sağlayan internetten para kazanma uygulamarı da bulunuyor. Örneğin Pact adını taşıyan uygulama spor salonunda zaman geçirmeniz karşılığında size para kazandırıyor. Spor salonuna gitmediğiniz her gün uygulama üzerinden paranızı çeken uygulama, bir nevi sizi her gün rutin olarak spor salonuna gitmeye şartlayıp forma girmenizi de sağlıyor. Receipt Hog adlı uygulama ise alışveriş fişlerinizin fotoğrafını çekerek uygulama platformuna yüklemenizi istiyor. Ne kadar çok fiş yüklerseniz o kadar para kazanacağınız uygulamada 10 fiş yaklaşık 2,5 dolar kazanmanızı sağlıyor.

İnternetten para kazanma uygulamaları bunlarla da sınırlı değil.  Hem IOS hem de Android işletim sistemine sahip telefonlarda Phewtick uygulaması tanımadığınız insanlarla arkadaşlık kurarak para kazanmanızı sağlıyor. Uygulama üzerinden biriyle konuşup arkadaş oluyorsunuz ve o kişiyle buluştuğunuzda uygulama her ikinize de para yatırıyor. Tüm bunların yanı sıra çektiğiniz fotoğrafları yükleyip satabileceğiniz uygulamalar da mevcut. MiPic, Snapwire gibi uygulamalar kendi çektiğiniz fotoğraflara belli oranlarda meblağlar belirleyip uygulama içinde bunların satılmasına olanak yaratıyor. İnternetten para kazanma vergi sorusunu da kafalarda uyandırıyor. Ciddi komisyonlarla alım satım yapmadığınız ve yüksek meblağlarda kazanç sağlamadığınız sürece bu sorun etmeniz gereken bir durum değil. Zira pek çok uygulama vergilendirme sistemini kendi içinde hallediyor ve kullanıcılarına bu konuda sıkıntı yaşatmıyor.