0545 736 6371
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

internetten Para Kazandıran iş Fikirleri Güvenilir Midir?

12 Ekim 2017
11 kez görüntülendi
internetten Para Kazandıran iş Fikirleri Güvenilir Midir?

Ülkemiz iş fırsatları bakımından zengin bir ülkedir. Yapacağınız iş dışarıdan yürütülen bir iş olabileceği gibi evinizden de yürütülebilen bir iş olabilir. Ülkemizdeki bu çeşitli işlerle ilgili birçok ilan görmüş olabilirsiniz. Bu ilanlara göre, evde çalışarak para kazanabileceğiniz işlerden bazıları internet üzerinden çalışarak para kazanacağınız iş imkanlarıdır. Yine bu ilanlara göre oturduğunuz yerden bilgisayarınızın başında çalışarak para kazanabilirsiniz. İlanlardaki bu internet üzerinden çalışarak para kazandıran iş imkanlarını duyduğunuz zaman şaşırmış ve hatta inanmamış olabilirsiniz. Sonuçta ülkemizde çok zorlu şekilde çalışarak para kazandıran işler mevcuttur.

internetten Para Kazandıracak Ne Gibi işler Vardır?

Siz de gerek arkadaşlarınızla konuşurken gerekse internetten para kazanma makaleleri gibi yazılar okurken internetten para kazandıracak işler hakkında bilgi edinmiş olabilirsiniz.  İnternetten para kazanma için iş fikirlerinden bazıları şunlardır;

1.Makale Yazarak İnternet Üzerinden Para Kazanma

          İnternetten para kazanma ilanları arasında en çok rastladığınz ilanlardan biri de makale yazarak para kazandıran iş ilanlarıdır. Bu ilanlara göre yazdığınız makale sayısına göre ya da makalede kullandığınız kelime sayısına göre belli bir ücret belirlenir. Siz belli bir ücret alacak kadar makale yazdığınız zaman size ücretiniz ödenir. Makale yazma işine başlamadan önce sizden seviyenizi ölçmek maksadıyla numune makaleler istenebilir.

2. Anket Doldurarak İnternet Üzerinden Para Kazanma

Anket doldurma ilanları da internetten para kazanma ilanları arasındadır.  Doldurduğunuz ankete göre bir ücret ya da puan belirlenir. Ücretiniz ya da puanınız, doldurduğunuz anketin uzunluğuna ya da zorluğuna göre değişir. Ücretiniz ya da puanınız belli bir seviyeye geldiğinde size ödeyeceklerini vaadederler.

3.Çeviri Yaparak İnternet Üzerinden Para Kazanma 

       İnternet üzerinden çalışarak para kazanma seçeneklerinden biri de çeviri yaparak para kazanmadır. Bİrden fazla dil bilen insanlar için yapılabilecek bir iştir. Sizden bir makaleyi başka bir dile çevirmeniz istenir. Tabi bunları yaparken yazım kurallarına da uymanız gerekir.

4.Sosyal Takipçi İle İnternetten Para Kazanma

Eğer sosyal medyaya ilginiz var ise bu işe bi göz atabilrsiniz. Sosyal medya hesabında sosyal takipçisi fazla olan kişiler reklam alarak para kazanabilmektedir.  Bu sosyal takipçi ile internetten para kazanma ilanlarına göre, bu şekilde herhangi bir ürün ya da hizmet reklamı yaparak para kazanabilme imkanı vardır.

5.Test Ederek İnternetten Para Kazanma 

Ürünleri test ederek para kazanabileceğinizi belki  ilanlardan duymuşsunuzdur. Bu ilanlara göre ürünler seri üretime geçirmeden veya piyasaya sunmadan önce gözden kaçan herhangi bir arıza olup olmadığının tespiti için denenmesi istenebilir.

İnternetten Bulduğumuz İşlerde Ne Gibi Sorunlarla Karşılaşabiliriz

  1. Ödemeyi Vaad Ettikleri Para Seviyesi Çok Yüksek Olabilir

Bazen internette yapılan işlerde ödeme yapılabilmesi için sizden belli bir ücrete ulaşmanız ya da belli bir puan toplamanız istenebilir. Sizden ulaşmanız istenilen para seviyesi sizin iş başına aldığınız ücrete göre çok yüksek olabilir. Yani bu seviye, ulaşamamanız için kasti olarak koyulmuş ulaşılması hayal olan bir yükseklikte olabilir. Bundan dolayı siz o seviyeye henüz ulaşamadan bıkıp bu işi bırakabilirsiniz. Bu seviyeye ulaşamadan işi bıraktığınız taktirde size hiç bir ücret ödenmez. Yaptığınız işler işvereninize kar kalmış olur. İşe başlamadan önce onayladığınız sözleşme içeriklerine bunları koydukları için herhangi bir hak talebinde de bulunamazsınız. Örneğin; anket başına on puan topluyorsanız, ve sizden ödeme yapılabilmesi için birmilyon puan toplamanız isteniyorsa, sizin kazandığınız ücretin o seviyeye gelebilmesi için yüzbin anket doldurmanız gerektiğini gösterir. bu da ulaşılması çok zor bir ihtimaldir.

  1. Ödeme Seviyesine Tam Ulaşacakken Haksız Yere Üyeliğiniz Son Verilebilir 

İşveren eğer size ücret ödememeyi kafasına koyduysa o ücreti ödememek için tüm yollara başvuracaktır. Bu yollardan biri de sizin üyeliğinizin haksız yere sonlandırılması işlemidir. Üstelik sizin üyeliğinizi haksız yere sonlandırmayı siz tam ücret alacakken yapabilir. Örneğin; makale başına 2 TL alıyorsanız ve size ödeme yapılabilmesi için 400 TL toplamanız  isteniyorsa , siz de 398 puan toplamışsanız, işvereniniz size ödeme yapmamak için makalenizi yeterli kadar iyi seviyede yazmıyorsunuz gibi boş iddialarla sizi haksız yere üyelikten çıkarmaya çalışabilir.

  1. Ödeme Seviyesine Tam Ulaşacakken Bir Daha İş Verilmeyebilir

Sizi haksız yere işten çıkarmak yerine size bir daha iş vermeyerek ödeme seviyesine ulaşmanız engellenebilir. Örneğin; çevirdiğiniz yazı başına 1 TL alıyorsanız ve  toplamanız gereken 200 TL var ise siz 150 TL topladıktan sonra size iş vermeyi durdurabilirler ya da göze batmaması açısından çok nadiren iş vererek 200 TL ye ulaşmanızı zorlaştırarak bıkıp bu işi bırakmanız için çalışabilirler.

  1. Verdikleri Ceza Çok Aşırı Olabilir

Sizin ücret almamanız için yapılabilecek kötülüklerden biri de yaptığınız iş karşılığında aldığınız ücrete göre verilen cezanın çok yüksek olmasıdır. Örneğin; makalelerinizden ortalama 1 TL alıyorsanız ve küçük bir hatanızda dahi 100 tl gibi fahiş bir ücret cezası veriliyorsa bu şekilde sizi yıldırmak istiyor olabilirler.

  1. Tam Ödeme Seviyesine Ulaştığınız Zaman Ödeme Seviyesi Yükseltilebilir

Bir diğer yapılabilecek haksızlık ise siz tam ödeme seviyesine ulaşacakken bu seviyeyi yükseltme işidir. Örneğin; ödeme yapılması için sizden 100 TL toplamanız istenmişse siz 100 TL ye ulaşmanıza ramak kala ücret ödeme seviyesi 200 TL ye çıkarılabilir, siz 200 TL ye dayanınca da bu seviye 300 TL ye çıkabilir. Bu şekilde karşılığında şeker vaadiyle kandırılan çocuk misali size insan dışı muamele yapılmak istenebilir.

  1. İş Başına Vermeyi Vaad Ettikleri  Ücret Sözü Tutulmayabilir

Bir iş yaparken seviyelere göre ücret verilebilir.  Makale yazarken seviyelere göre ücret alacağınız ve  ilk başlayacağınız seviye acemi seviyesi daha sonra ise uzman seviyesi olacağı söylenebilir. Fakat bu seviye belirlemesinin neye göre yapıldığı belirtilmeyip gizli tutulabilir. Siz uzun bir müddet tüm söylenen kurallara uymanıza rağmen size daha çok para getirecek bir üst seviyeye bir türlü geçemeyebilirsiniz. Neden bir üst seviyeye geçemediğiniz sorulduğunda ise size net bir cevap vermeyip ileriki zamanlarda performansınız artınca kendiliğinden geçeceğiz şekilnde genel boş bir yanıt verilebilir. Örneğin; makale başına uzman olursanız 5 TL alacağınız vaadi verildi diyelim, siz makale yazmaya başlayıp bir tülü acemi seviyesinden uzman seviyesine geçemediğiniz için makale başına sürekli 1 TL almak zorunda kalabilirsiniz.  Ne zaman ve hangi şartlarda uzman seviyesine geçip  makale başına  5 TL almaya başlayacağınızı sorduğunuzda ise size sürekli biraz zaman geçsin sistem kendiliğinden uzman seviyesine atayacak şeklinde yalan söyleyebilirler.  Eğer seviye atlama işi, ‘hergün 3 makale yazan yazar seviye atlar’ şeklinde somut bir kurala bağlı değilse haksızlığa uğrayabilirsiniz.

internetten Para Kazandıran İş Fikirleri Güvenilir Midir?

İnternetten para kazandıran iş fikirlerinin güvenirliği değişkendir. Bu fikirlerin güvenirliği yapacağınız işten ziyade sizin işvereninize göre değişir. Yapacağınız işi iyice araştırabilir ve bu işi yapmış başka kişiler var ise onlarla iletişime geçerek onların tecrübelerinden yararlanabilirsiniz. İşvereniniz hakkında şikayet sayfası var ise bu sayfada yapılan yorumlar size yol gösterebilir. Yalnız bu yorumlarında haksız yere sırf karalamak amacıyla yapılıp yapılmadığında emin olmalısınız.

İnternetten Para Kazandıran Fikirleride Nelere Dikkat Etmeliyiz

-Onaylayacağınız anlaşmayı ne kadar uzun olursa olsun anlayarak okuduktan sonra onaylamalısınız.

-Anlaşmanın içinde özellikle ücret konusunda karanlık bırakılan konunun olup olmadığına dikkat etmelisiniz.

-Anlaşma içeriğinden anlamadığınız bir nokta olursa kesinlikle onaylamadan önce işvereninize bunu danışmalısınız.

-Kesin belirtilmemiş yuvarlak cümleleri iyi okumalısınız. Örneğin; bu işe uygun olmayan herhangi bir davranışta hiç bir ücret ödemeksizin sözleşme tek taraflı feshedilebilir gibi bir ibare varsa , sözleşmede geçen bu uygun davranışların ne olduğunu sorup daha açık bir şekilde belirtilmesini isteyebilirsiniz.

Bu Yazıya Puan Vermek ister misiniz?
Puan Ortalaması
[Toplam: 3 Ortalama: 5]

Mail Abonem Olur musun?

En Güncel Yazılar Artık Mailinizde.

Aboneliğiniz için Teşekkür Ederim.

Bazı Bilgiler Yanlış

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?