0545 736 6371
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

internet Üzerinden Yapılan işlerden Para Kazanma

18 Eylül 2017
26 kez görüntülendi
internet Üzerinden Yapılan işlerden Para Kazanma

Anket Doldurarak Para Kazanmak Ne Kadar Doğru?

internet Üzerinden Yapılan işlerden Para Kazanma  konusuna değinecek olursak; Her gün yüzlerce insan bu sistemden yararlanmak için arayışta bulunmaktadır. Bu konuda insanların iyi niyetini suiistimal eden reklamlara, yalan beyanda bulunan şahıs veya firmalara güvenmemek gerekir. Mevcut durumda baktığınızda bu sistemde affiliate marketing yapanların payı büyüktür. Yani yayıncının işletmelerde satılmakta olan firmaların reklamlarını yaparak, satış başı komisyonunu almasıdır. Firmalar reklamını yapacak olan yayıncı siteler ile anlaşırlar ve satılacak olan ürünler belirlenir. Ardından satış başı yayıncıya verilecek olan komisyon oranı belirlenir. Böylece hem şirket hem aracı olan birey kendi imkânlarıyla da kazanmış olur. Sizde bir güvence oluşturmadığı takdirde anket doldurarak para kazanma yalanına inanmamanız gerekir.

Aracı Firmaların Sunduğu Olanaklar

Özellikle yurtdışı kaynaklı gibi gözüken bazı firmalar kullanıcıları yanlış yönlendirip, para kazandırma bahanesiyle bu kullanıcıları sömürebilmektedirler. Yalan beyanda bulunup çeşitli 20$, 50$ gibi miktarlar sunmalarına aldanmamak gerekir. Kullanıcılara farklı seçenekler sunup anket kazanma rehberli kitapların satılmaya çalışılması sadece tek taraflı bir kazanç sistemidir. Ve bu kazanç satıcının yararına sizin ise zararınıza sebep olmaktadır. Anket doldurarak para veren sitelerden bazıları farklı bonus kazanma seçenekleri de sunmakta fakat bu extra bonuslar nakitten çok alışveriş yapmaya yönlendirmektedir. Veya üyelerin toplam kazancı üzerinde bir limit belirleyerek o limite göre hesap hareketi sağlamaktadırlar.

Anketler Ne Sıklıkla Gelmektedir?  

İşe yeni başlamış firmalarda ilk öncelik üye çoğaltmaktır. Üye çekmek için belli bir reklam payı ayırıp küçük çapta anket yayınlarlar. Yeni üyeler bu anketler üzerinden küçük miktarda paralar kazanmaya başlarlar. Hesapta biriken bu küçük miktarlar üyelerde bir heyecan oluşturur. Ve farklı üyelerinde gelmesine vesile olurlar. Böylece anket doldurarak para veren şirketlerin organizasyon şeması büyümektedir. Bu şirketler üyelerin gözündeki kazanç olasılığını artırmak için yeni adaylara referans olma özelliğini getirir. Bu özellikten yararlanmak için o adayların belli sembollerle kendilerini tanıtmak için yükselmiş gibi gözükeceği sekmeler açılır. Bu sekmelerin oluşması için belli para yatırılması istenebilir. İşte burada bir sömürü başlangıcı oluşmaktadır. Üyelerin yatıracağı her para üye için kısa veya uzun vadeli yatırım gibi gözükse de şirket için damlayan su misali havuz yavaşça dolmaktadır. Bazen istenen meblağlar yüksek olmakta ve bu meblağların yüksek istenmesinin sebebi firmanın kaliteli hizmet anlayışı göstermiş gibi algılanmasını sağlamaktır. Bu tuzağa düşmemekte fayda vardır. Bunlardan ötürü anket doldurarak zengin olmak mümkün görünmemektedir.

Üye Olunan Anket Firmalarının Bilinirliği

Birçok firma bu sektörde yerini aramakta ve yüksek reklam ağları sayesinde hızlı bir şekilde büyük kullanıcı kitlesine ulaşmaktadırlar.Anket doldurma firmaların vazgeçilmez kaynağı haline gelmiştir. Doldurulan her anket farklı taleplerin gelmesini sağlamakta ve sunulan hizmetlerin piyasadaki rekabetini oluşturmaktadır. Şirketlerin bilinirliğinde bu anketlerinde büyük payı bulunmaktadır. Anket doldurarak para kazanma yöntemi ile internetten para kazanmak isteniyorsa kesinlikle anket kitapları satın alınmamalıdır. Çünkü bu kitaplar da para kazanmak isteyenlerin iyi niyetini suiistimal etmek üzere hazırlanıyor. Anket işinde daha ciddi para kazanmak için anket doldurma işi için yarı zamanlı eleman arayan firmalara ulaşılabilir. Bu firmalar AVM’lerde, işlek caddelerde belli markaların hazırladıkları anketleri gönüllülere yaptırarak kişi başına ödeme yapmaktadır. Bu sektör özellikle üniversite öğrencilerine ek gelir kazandırmaktadır. Bilinir firmalar anket çalışmalarına yoğun yatırım yapmaktadırlar. Bu yatırımdan herkes dilediği şekilde faydalanabilmektedir.

İnternet Üzerinden Yapılan Anketlerden Para Kazanma  

Kullanıcıların anketlere harcadığı süre ve anketi yaptıran firmanın bütçesine göre anket ücretleri değişiklik gösteriyor. Bazı formları doldurmak 10 dakika sürebileceği gibi bazıları 20 dakika da sürebilmektedir. İnternet’te anket doldurma firmaları yazarak arama yaptırdığınızda karşınıza birçok site çıkmakta ve bu sitelerden bazıları size ayda 1200 dolardan 3000 dolarlara kadar para kazanma vaadinde bulunuyorlar. Bunlara kesinlikle inanmamak gerekir. Çünkü mantıklı düşünüldüğünde neden internet kullanıcıları ayda 3000 dolar kazanma şansı varken başka bir işle uğraşsın! Bu soruyu da düşünmek gerekir. Dolayısıyla şunu bilmekte fayda var; anket siteleri para kazandırıyor fakat hayal edildiği kadar çok değil. Eğer yoğun tempolu bir İnternet kullanıcısı iseniz ve günde 4 – 5 saatinizi size yönlendirilen anketlere cevap vererek geçiriyorsanız tatmin edici bir gelir elde edebilirsiniz. Yabancı kaynaklı sitelere üye olunurken dikkat edilmesi gereken en büyük hususlardan biri Türkiye’ye ödeme seçeneklerinin olup olmadığıdır. Çünkü doldurduğunuz anketten sonra kazandığınız paraya sahip olamazsanız bu durum hoş karşılanmayabilir. Bundan dolayı sitelere üye olmadan önce ödeme şekillerini kontrol etmek gerekir.

Bu Yazıya Puan Vermek ister misiniz?
Puan Ortalaması
[Toplam: 5 Ortalama: 4.6]

Mail Abonem Olur musun?

En Güncel Yazılar Artık Mailinizde.

Aboneliğiniz için Teşekkür Ederim.

Bazı Bilgiler Yanlış

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?