içinizdekini Değiştirmek Mi istiyorsunuz?

Kişisel gelişim çekim yasası tarafından da ele alınmaktadır. Kişisel gelişim çalışmaları içerisinde çekim yasası bilgileri de önemli bir yer tutmaktadır. Çekim yasası nedir? Çekim yasası, hayatın insana sunmakta olduğu her şeye karşı, kişinin oluşturmuş olduğu enerjidir. Bu enerjiyi yönetebilenleri hayatlarında üstün başarılar elde etmektedirler. Fakat olumlu enerji yaratamayanlar, hayallerine ulaşamadıkları için bir suçlu arayarak zaman geçirmektedirler.

Başarısızlıklar için daima güçlü bahaneler vardır. Başarmak için de kişinin tüm duygularını tatmine uğramış olması ilk gerek şarttır. Bu sayede kişi evrene olumlu mesajlar verebilecek gücü bulabilmektedir. Kişinin bu güce sahip olabilmesi için maddi imkânlar yeterli olmayacaktır. Ruhi tatminler adına maddi hiçbir detay akla gelmemelidir. Burada bahsedilen tamamıyla içsel coşkunun yaratımıdır.

Çekingenler! Her Şey Yoluna Girebilir!

Kişisel gelişim çekingenlik konusunu düzeltmek adına çeşitli çabalar içerisinde hareket etmektedir. Kişisel gelişim sürecinde ilk sorgulanması gereken tavırlardan biri de kişinin çekingen olup olmadığıdır. Bir insan neden çekingen olur? Çekingen bir insan, her yerde mi çekingenlik gösterir? Bu durum kişiden kişiye değişmektedir. Bazı kişiler kendi kendilerineyken bile ağlayamazlar ya da şarkı söyleyemezler. Bu kişiler tamamen içlerine kapanmış çekingenler olarak yorumlanmaktadırlar.

Bazıları ise sadece kalabalık ortamlardaki aktivitelerde çekingenlik göstermektedirler. Genellikle bu tutum toplum tarafından yargılanmamaktadır. Çünkü genel olarak kalabalık ortamlarda yapılacak aktivitelerde utangaçlık yaşamak normal karşılanmaktadır Lakin kişi mesleği gereği toplum önünde faal olmak zorundaysa işte özellikle de bu gibi durumlarda, kişisel gelişim desteği alınması tavsiye edilmektedir Bu sayede kişi üzerinde istemediği tüm duyguları atabilmektedir.

Kişisel Gelişim Yayınlarını Takip Etmelisiniz

Kişisel gelişim çeviri yayınları da son yıllarda revaçta bulunmaktadır. Farklı ülkelerdeki kişisel gelişim adına yazılmış olan kitap ya da dergi makalelerini okumak, genel olarak insanlığın ortak kişilik sorunlarının olduğunu gözler önüne sermektedir. Toplumsal normlar, normal ve anormal denilen davranımları ortaya koymaktadır. Bu normlar da kültürden kültüre değişkenlik göstermektedir.

Bundan dolayı farklı ülkelerin yayınlarını takip etmek aslında insanın her kültürde sadece insan olduğunu anlatmaktadır Farklı kültürlerdeki insanların da kendi kültürlerine göre eksiklikleri ya da farklılıkları olabilmektedir. Elbette kişisel gelişim kitaplarından tam anlamıyla destek alabilmek için ortak kültürlere sahip kalemlerin ifadelerini tercih etmek lazım gelmektedir.

Çevresel Faktörler Çok Önemli!

Kişisel gelişim çevre koruma şartlarında değerlendirildiğinde, bölgeden bölgeye farklılıklar oluşabilmektedir Aynı ülkede farklı kültürlerin yaşanmakta olduğu Türkiye için bu durum daha da çok ön plana çıkmaktadır. Kişisel gelişim sayesinde herkes daha iyi bir bugün yaşayabilmektedir. Yarınların başarıyla gelmesi için ve mutlu bir ömür sürebilmek adına kişisel gelişim programlarını takip etmek önerilmektedir. Kişinin kendine ayıracağı birkaç saat, kendisi başta olmak üzere tüm sevdiklerine verebileceği en büyük armağan olmaktadır. Çünkü ancak mutlu bir insan gerçekten sağlıklı olabilir ve ancak sağlıklı bir insan sevdiklerine faydalı olabilir.

Kişisel Gelişim Adına Neler Yapılıyor?

Kişisel gelişim çeşitleri dünyada ve ülkemizde birbirinden çok farklı. Türkiye’de kişisel gelişim için çeşitli objeler de kullanılıyor. Zayıflıkların giderilmesi için bu son derece önemli görülüyor. Sigara bağımlılığı da kişisel gelişim sürecinde tedavi edilebiliyor. Böyle bir hikâye içinde mutlaka bir maddeye ihtiyaç duyuluyor. Yani sigaraya alışan elin ve dudakların tatmin olabilmesi için kişisel gelişim planlamalarında bir takım nesneler de kullanılıyor.

Bunlar da kişilerin eğilimleri ve de cinsiyetlerine göre seçilebiliyor. Kişisel gelişim çizgi filmlerinden izlemek de isteyebilirsiniz. Evet, kişisel olarak kendinizi geliştirmek istiyorsanız, bunun için özel olarak hazırlanmış çizgi filmler de bulunuyor. Bu çizgi filmleri izleyerek hem eğlenebiliyorsunuz hem de tutumlarınızda eksik olan yönleri son derece başarılı bir şekilde görebiliyorsunuz. Bundan sonrası hatalı noktaların düzeltilmesi. Destek programlarında ne yapılıp ne yapılmayacağı da anlatılıyor.

Böylelikle bir gelişim sürecine girilmiş oluyor. Bu süreç içerisinde ayrıca fotoğraflı olumlamalar da bulunuyor. Henüz konuya çok yabancı olanlar, sadece var olan olumlamaların kullanabiliyorlar. Fakat asıl olanı yani en faydalısı, kişiye özel olarak hazırlanmakta olanıdır. Herkesin hayattan beklentisi farklı olmaktadır. Bunun için de olumlamaların kişilere özel olarak oluşturulması lazım gelmektedir. Kişisel gelişim şarkıları da son yıllarda en moda gelişim metotlarından biri olarak kabul edilmektedir.

Bu Yazıyı Değerlendirmek ister misiniz?
Lütfen Bu Yazıya Puan vermeyi Unutmayın !!! 😉
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
3 Saniyede Ne Aradığınızı Bulun!!!

+1500 Abone Arasına Katılmak ister misiniz?

Aşağıdaki kutucuğa e-posta adresini yazarak her yeni makaleden anında haberdar olabilirsin.

Aboneliğiniz için Teşekkür Ederim.

Bazı Bilgiler Yanlış

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir