Network Marketing

Herkesi Mutlu Edemezsiniz! Network Marketing

Herkesi Mutlu Edemezsiniz!

  • 69

Hayatta mutsuz durumda olan, başarısız durumda olan insanlara baktığınızda çoğunlukla herkesin ne dediğine, ne düşündüğüne takılan, sürekli yaptığı her işte başkalarının fikirlerini, ne diyebileceğini düşünen, sürekli pozitif bir onay ve onay görmek amaçını güden kişiler, herkesi hoşnut etmek, sevinçli-mutlu etmek amaçında mücadele veren, insanlara hiçbir zaman hayır diyemeyen, bizzat kararlarına, ne istediğine yönelik değil başkalarının kararlarına ve ne istediklerine yönelik davranış sergileyen, düşük bir öz güvene ve öz saygıya sahip bireyler olduklarını görebilirsiniz.

Bu özelliklere sahip olmak demek üzgünüm fakat; insanın benliğini, tüm kişiliğini yok eden bir davranış şeklidir ve neticeleri ciddi bağlamda kişi amacı doğrultusunda hem parasal bağlamda aynı zamanda içsel bağlamda yıkıcı olmaktadır.
Her ne kadar da etrafımızda, yakınımızda bir sürü bir çok insan olsa da şu bir gerçektir ki her insan özünde ferdi bir varlıktır. İnsanlar en derinde ve öncesinde kendilerinin canını ve devamlılığını düşünür ve esasında her insan öncesinde bizzat kendisi için yaşar.

Bu kişilerin özünde yer alan bir özelliktir. Elbet bu vaziyet belki bencillikle ya da yabancı bir durumla karıştırılabilir ancak bahsedilen bu öz, herkeste ve her canlıda yer alan yaşama tutunma, yaşamda kalma iç güdüsüdür.

Bunun için misal olarak acil olan vaziyetlerde, vakalarda kişilerin istemsizce en öncesinde bizzat kendilerini sığınma altına aldıklarını gözlemleyebilirsiniz. Tüm mukaddes metinlere bakarsanız tekrardan herkesin öncesinde özünden sorumlulukları için bu duruma geldiğini görebilirsiniz.

Bu Şekilde bir basit iç güdüye, öze sahip olan insan ne zaman bu kanunun tersi bir davranış gösterdiği zaman tüm kimyası değişir, tüm benliği ve vücudu zarara uğrar nedeni ise meydana geldiği kişiye zıt davranış sergilemiştir, bizzat benliğine, bizzat değerlerine başka bir deyişle kendisine zıt bir davranış göstermiştir.

Bu da kişiyi felakete uğratır. Hemen bizzat benliğine başka bir deyişle insanın kendisine zıt davranış sergilemesi başkalarını düşünmesi, başkalarına destek olması ya da bazen belli bir süre içerisinde fedakarlık göstermesi değildir.

Bahsettiğim şeyler şunlar değil bahsettiğim konu bir sürü ek olarak derin bir konu. Bizzat özünüze zıt davranış sergilemekten kasıt şu: Eğer siz sürekli başkalarının mutlu olması amacında  yaşarsanız, başkalarını hoşnut etmek amaçlı eylem gösterirseniz ve bunun amacı bizzat inançlarınızdan, bizzat değerlerinizden, bizzat kararlarınızdan vazgeçerseniz o zaman iradenizi, kişiliğinizi kaybetmiş olursunuz bu da sizlere yıkımdan ve zulümden yabancı bir şey getirmez.

Nedeni ise bizzat mutluluğunuzu başkalarının eline vermiş olursunuz. Bizzat iradenizi, bizzat benliğinizi bir başkasının eline vermiş olursunuz bu da sizi bir başkasının kölesi, kulu yapar. Sürekli kişilerin ne dediği, sizin hakkınızda ne düşündüğü sizin fazla ciro çekmek için onları hoşnut etmek, onların rızasını elde etmek amacı içerisinde çabalarsınız.

Ancak hiçbir zaman ve hiçbir zaman herkesi aynı zamanda hoşnut edemeyeceginizden, kararlarınızdan birisi illaki hoşnut olmayacağından tekrardan mutsuz durumda olan siz olursunuz.

[safir_descriptionbox header=”Bizzat kendinizi tüketirsiniz.” content=”Bunun kayıp veren, riskli ve berbat bir davranış meydana geldiğini anlıyorsunuz değil mi?” icon=”yorum” bg=”sky”]

Günümüzde kişilerin büyükçe bir kısmı onay ve kabul görmek amaçlı yaşar. Sürekli verdikleri her kararda bir onay görmek isterler. Başkalarının onları sürekli övmesini, sürekli pozitif bir şeyler söylemesini isterler. Başka Bir Deyişle sürekli herkesin onlardan hoşnut olmasını isterler. Bu esasında hafif bir şeymiş gibi olsa da esasında bahsettiğim benzeri bir riskdir.

Nedeni ise insana bir sürü yıkıcı bir davranış kazandırır. Bir düşünün hayalleriniz amaçlı bir hüküm sunmak üzeresiniz, hayallerinizin peşinden gitmeyi arzuluyorsunuz ancak arkadaşlarınız sizle dalga geçiyor, aileniz kararınızdan hoşnut olmuyor ne yaparsınız?

İnsanların çoğu anında hayallerinden, hükümlerinden başka bir deyişle benliğinden, kim olduğundan vazgeçiyor nedeni ise kişilerin onlara karşı negatif bir davranış takınmalarını istemiyorlar, başkalarının memnunsuzluğuna dayanamıyorlar bu sebeple doğrudan kendilerinden vazgeçiyorlar.

Acı ama gerçek. İşte günümüzdeki en büyük ve en kötü hastalıklardan biri budur ve insanları mutsuzluğa ve felakete sürükler. Ciddi Bağlamda şunu bilmelisiniz ki bizzat benliğinizden, sizin kim olduğunuzdan, kararlarınızdan, iradenizden ve özgürlüğünüzden ehemmiyetlisi yoktur. Evet aileniz ve sevdikleriniz çok mühim ancak öncesinde siz özgür olmadan sevdiklerinizi özgür yapamazsınız, öncesinde siz sevinçli olmadan sevdiklerinizi sevinçli yapamazsınız.

Aslında sizin mutluluğunuza sevinçli olmayanlar, sizin başarınıza sevinmeyenler ciddi bağlamda sizin seven insanlar değildir bu bir gerçek. Bu sebeple hayallerinizden, kararlarınızdan vazgeçmeyin. Hem kendiniz amaçlı hemde sevdikleriniz amaçlı. Herkesi hoşnut etme, sevinçli yapma hastalığına yakalanmayın hiçbir zaman ama hiçbir zaman bunu başaramazsınız.

Eğer yaşamda belli bir yerlere gelmeye başlarsanız, kendiniz olmaya başlarsanız sizin siz olmanızdan hoşnut olmayan insanlar anında bitecektir. Bu doğaldır. Tüm başarılı, kayda ölçüt işler yapmış kişilerin hayatlarını inceleyin onların yaptıklarından hoşnut olmayan binlerce kişi ortaya çıktığını, onları engellemek için neler neler yapmadıklarını- yapan insanların olduğunu görebilirsiniz.

Bu hayatın kanunu. Bu sebeple siz siz olmaktan vazgeçmeyin, kimin ne dediğine, ne düşündüğüne takılmayın.

Çok önemli olan durum şu; SİZİN NE DEDİĞİNİZ VE DÜŞÜNDÜĞÜNÜZDÜR. Bunların karşılığında neler yaptığınızdır….

+1500 Blog Abonesi Arasına Katılın.Yazılar Haftalık Mail Adresinize Gelsin?


Benzer Yazılar

Network Marketing Motivasyon Network Marketing
Network Marketing işi nedir Network Marketing
Network Marketing Hakkında Network Marketing
Kararsızlık Network Marketing
Network Marketingde Liderlik Network Marketing
Network Marketing Nedir? Network Marketing
Limit Siz’siniz Network Marketing
Geleceğini Kontrol Et Network Marketing
Satışlarda Rekor Kırılacak Network Marketing

Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?