Network Marketing

Hedef Belirleme Network Marketing

Hedef Belirleme

  • 89

Yaşamımız boyunca hedeflerimiz vardır asıl önemli olan hedeflerimize ulaşmak için ne yaptığımızdır. Bu hedeflere ulaşma yolunda nasıl hareket edeceğimizi, hangi yolu izleyeceğimizi, neler yapacağımızı ve hangi planla hedeflerimize ulaşacağımız konusunda hiç bir fikrimiz yoktur. Aslında planlı hareket edilmeden ve projesi önceden çizilmemiş hedeflere sadece hayallerden ibarettir.

Network marketingde hedefleri belirleme de en büyük etken; network marketingde başarı hikayeri olan insanların başarılarını izlemek ve network marketing firmasının kazanç-ürünlerini iyi analiz etmekten geçer.

Herkesin farklı hedefleri olabilir. Aylık 200 tl kazancağım, bu ay 500 tl kazanacağım , 3 ay sonra 200 kişilik organizasyon kuracağım , 1 yıl sonra aylık 10.000 tl aylık kazanç elde edeceğim gibi. Bu sektörde hedeflere ulaşma da en etkili olan kısım da ”BEN” trazlı çalışmalar değil ”SEN” trazlı çalışmalar yapmaktan geçer. Eğer değerlere odaklanma yazımı okursanız burada ne anlatmak istediğimi anlayacaksınız .

Hedef belirlerken gerçekci olmak gerekir. Küçük adımlarla başlarsak, büyük adımlar atmamız hızlı bir şekilde gelecektir. Suyun hangi şiddetle aktığı önemli degil, sürekliliği önemlidir. Aslında diğer bir husus da şudur; network marketingde takım kurma, zaman içerisinde öğrenilen tecrübeleri yeni insanlara aktarmakla oluşur.

İnsanlar bir mesleği ögrenmek için bile 3-5 yılını feda ederken, network marketingde para kazanmak için insanlar 3-5 ay dahi sabredemiyor. Network marketing kısa yoldan zengin olma oyunu değildir. 10 yıl sonra nerede olacağımızı kestiremeyebilriz ama yolda ilerlerken yaşadığımız olaylar bize 3-5 yıl sonra neler yaşayabileceğimizin öngörüsünü gösterebilir.

JİM ROHN ‘un şöyle bir sözünü hemen yazmak istiyorum. ”Kendinize o kadar büyük hedefler belirleyin ki, ona ulaşmaya çalışırken,insanların yerinde olmayı isteyecekleri insan olun.”

Hayatınız sonunda sonunda kendimizin yazdığı bir roman aslında. Başını,ortasını ve sonunu kendimiz belirleriz. Şuan kendinize sadece 1 tek soru sorun;

Hiç başarısızlığa uğramayacağınızı  bilseydiniz neler yapardınız ?

Bu işte başarısızlık diye bir şey yoktur sadece her gün yeniden-yeniden deneyimlemek ve her gün yeniden başlayabilme fırsatı vardır.

Benzer Yazılar

Network Marketing Motivasyon Network Marketing
Network Marketing işi nedir Network Marketing
Network Marketing Hakkında Network Marketing
Kararsızlık Network Marketing
Network Marketingde Liderlik Network Marketing
Network Marketing Nedir? Network Marketing
Limit Siz’siniz Network Marketing
Geleceğini Kontrol Et Network Marketing
Satışlarda Rekor Kırılacak Network Marketing

Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?