Bitcoin

Güvenilir Ödeme Sistemi Bitcoin Bitcoin

Güvenilir Ödeme Sistemi Bitcoin

  • 209

Küçük miktarlarda yok denecek boyutta masrafla para transferi sunan sistem.Özellikle mobil ödeme dünyasında büyük ilgi görmektedir. Çok basit olarak iki işlem altında ödeme gerçekleşmesi sağlayan bir sistem olmaktadır. Yöntemin iki yönlü işleyiş tekniği tamamen tarama ve ödeme seçenekler ile ilerlemektedir. Bitcoin ödeme sistemi kullanım aşamasının sağladığı en büyük avantaj ise kredi kartını hesap kartını veya farklı ödeme seçeneklerini tamamen ortadan kaldıran bir teknik ile çalışmaktadır.

Son yıllarda farklı devlet kurumlarına dahi giriş yaparak kullanımı oldukça yaygınlaşmış bulunmaktadır. Bitcoin ödeme alma ya da ödeme gerçekleştirme sistemi, kredi kartları ve diğer ödeme seçeneklerine büyük oranla daha güvenilir teknik kullanılmaktadır. Kişisel hesabın sahibi dışında ödeme gerçekleştirme ve cüzdan kodu ele geçirme gibi bir durum söz konusu olmamaktadır. Para kontrolünü sağlama ve üstün düzeyde güvenlik sağlama imkânı sunmaktadır.

Bitcoin ödeme kabul eden siteler Sürekli olarak ödeme sistemleri gibi aktif şekilde hizmet eren Bitcoin sistemi, özel gün, farklı zamanlar, tatil süreçleri de sahil olmak üzere aktif olarak hizmet vermektedir. Dünyanın bir ucundan diğer ucuna anında en geç 5 dakika içerisinde güvenilir bir şekilde para transfer edebilme lüksüne sahip olarak hizmet vermektedir. Türkiye'de son yıllarda büyük oranda yaygın kullanıcı kitlesine sahip olarak pek çok alanda ödemesi geçerli olmaktadır. Genel olarak, internet ağı üzerinden yapılan alışverişlerde pek çok alanda yaygın olarak kullanılmaktadır.

Geleceğin Parası: Bitcoin ne demek sorusuna verilecek en doğru yanıt şudur: 2008 yılında deneysel olarak başlamış olan dijital para birimidir. Bu dijital paranın herhangi bir merkez bankası ve devletle ilişkisi olmamasına rağmen; ülkelerin para birimlerine göre alınıp, satılabilmektedir.

Geleceğin parası olarak gösterilen bitcoin dijital para, ilerleyen süreçte yaşanacak gelişmeler paralelinde, kâğıt paranın yerini alması ön görülen bir sistemdir. Bunun olabilmesi için dijital para kavramının, toplum içerisinde biraz daha fazla kabul görmesi şarttır. Bu özellikleri ile bitcoin para sistemi, aynı dolar ve euro gibi alınıp satılabilen ve yatırım aracı olarak ta kullanılabilen bir para sistemidir. Burada bitcoin ne kadar olduğunu belirleyen, piyasada belirli sayıda bulunan, bitcoinlere karşı olan arz ve taleptir.

 Bitcoin Nasıl Alınıp Satılabilir ve Nasıl Kullanılır?

Bitcoin, elinizde bulunan ülke para birimleri ile alınabilmektedir Bu konuda bitcoin birim fiyatının ne kadar olduğu etkilidir. Buna göre aynı paraya, Bitcoin birim fiyatının yüksek olduğu zamanlarda daha az bitcoin sahibi olabilirken, bitcoin birim fiyatının düşük olduğu zamanlarda daha fazla miktarda bitcoin sahibi olunabilmektedir. Alım ve satım konusunda bitcoin birim fiyatı, önemli bir kriter olarak bizlerin, bitcoin alım miktarlarımızı etkilemektedir.

Bitcoin, özellikle internet üzeri alışverişlerde ve bitcoin sitemini kabul eden işletmelerde kullanılabilir. Bu konuda telefonunuzda yer alan bir uygulama ile ödemelerinizi gerçekleştirerek, işleminizi tamamlayabilirsiniz. Özellikle, güvenliği konusunda taktir edilen bitcoin cüzdan alımı şeklinde parayı dijital olarak sizlere sunmaktadır. Bu cüzdanı çaldırmadığınız ve bilgisayarınızı hackletmediğiniz sürece herhangi bir sorun yaşamadan alışverişte azami güvenliği sağlayabilirsiniz.

Bitcoin sanal dünyanın gerçek para birimidir. Bu kazanç izlenemediği ve herhangi bir seri numarası olmadığı için uyuşturucu ve silah satışı gibi illegal işlerde bitcoin ile ödeme yapmak vazgeçilmez olmuştur. Son 20 sene içerisinde teknolojinin gelişmesi ve üstün performanslı bilgisayarların çıkmasıyla bazı bölgelerde yasal duruma getirilmiştir.

Nasıl Üretilir? : bitcoin ile para kazanmak isteyen birisi öncelikli olarak bilgisayar yazılımı ve programlamasında çok iyi olması lazım ve iyi işlemciye, güçlü iki tane ekran kartına ihtiyacı vardır. Daha sonra hızlı bir internet servisi kullanması gerekmektedir. Ayrıca bu işin yasal yükümlülüğünü baştan kabul etmelidir.

Nasıl Kullanılır? : Bazı bankaların online şubelerinde son 2-3 senedir yeni çıkarmış olduğu bitcoin ile para çekme bölümü eklenmiştir. Bu sayede üreticiler sanal paralarını da gerçek para birimlerine tamamen yasal bir şekilde dönüştürebilmekte. Ayrıca yurt dışında ki alışveriş sitelerine de ödeme yolu olarak bitcoin sanal para birimi de eklenmiştir.

Bitcoin Kazanmanın Zorlukları: Sürekli olarak sisteminizin hayati kısımlarını zorlayacağı için bilgisayarınızda bozulmalar olağandır. Ayrıca getirisi götürüsünden çok daha fazla olduğu söylenmekte. Bitcoin'den güzel para kazanmak isteyen bir kişi özel serverlar alarak bitcoin tarlası oluşturması gerekmekte, maddi külfetinin oldukça ağır ve sürekli olarak sisteminizin kontrol altında tutulması gerekmektedir. Ayrıca her ne kadar devlet tarafından izin verilmiş olsa da sürekli kontrol edilmekte, yüksek kazanç sağlayanlardan faizli bir şekilde vergi alınmaktadır.


Benzer Yazılar

Bitcoin Kazanma Bitcoin
Bitcoin Harcama Bitcoin
Bitcoin Bitcoin
Bitcoin Rehberi Bitcoin

Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?