Kişisel Gelişim

Gösterişçiler-Amatörler-Profesyoneller Kişisel Gelişim

Gösterişçiler-Amatörler-Profesyoneller

  • 70

Network marketing sektöründe temel anlamda üç grup insan vardır. Gösterişçiler,amatörler ve profesyoneller...

Gösterişçiler: Bu tip insanlar network marketing işlerine sanki bir şans oyunu gibi bakarlar ve kısa yoldan zengin olma hayali ile çalışırlar. En az çaba ile en çok kazanca ulaşmayı hedeflerler. Gel gelelim bu hiçbir zaman olmayacak bir hayal gibi durur. Sonra bu işe network marketing aldatmacası gibi bakmaya başlarlar. Network marketing de nasıl başarılı olunur sorusunun cevabını hiç ama hiç araştırmazlar.

Amatörler: İkinci tip insanlar amatörler. Amatörler her zaman farklı şeylere odaklanır. Network marketing de hayatları değişen insanları duymuşuzdur. Network marketing hikayeleri ile geçirilen zaman aslında size fayda sağlamaz, çünkü insanların vakitlerini o büyük parayı kazanma ümidiyle beklemeye teşfik eder. Amatörlerin yapacak çok işleri vardır ama bir türlü zamanı ayarlayamazlar. Yeterince zaman mı yok yoksa zamanı iyi kullanması gerektiği mi bilinmiyor? Amatörlerin kaygılı olduğu diğer bir konu ise iyi bir yerde miyim sorununun aklında bıraktığı izlerdir. Doğru bir takım içerisindemiyim? Doğru firmadamıyım? Farklı bir bakış açısı ile diger bir noktada kısa yollardır. Strateji belirlemede zorlanma ve nasıl hangi yoldan hareket edeceğini bilmemesidir.

Profesyoneller: Kelime anlamı ''uzmanlık gerektiren işlerin başında olan kişi'' anlamını taşır. Network marketing profesyonel olma ise büyük-güçlü ve başarılı bir takım inşa eden anlamını taşır. Aslında temel bir söz var.

'' Bilgisiz fakat heyecanlı olmak,bilgili fakat heyecansız olmaktan iyidir.'' Heyecan müthiş bir duygudur ama heyecanı beceri ile birleştirmek, profesyonellik ister. Profesyonel sporcular bitmek tükenmek bilmeyen saatleri antaremanlar için harcarlar sonuç olarak sadece yarış zamanı onlar için önemlidir ancak network marketing işleri içerisinde olanlar, profesyonel bir sporcu gibi düşünmek yerine ben ne verdim ne alacağım derdine düşmektedir.

Araştırmalara göre bir konuda uzmanlaşmak için o konu hakkında yaklaşık 10.000 saat çalışmak gerektiğini, günde 4 saatlik bir çalışma ile yaklaşık 7 yılda bu sürenin tamamlanacağını göstermiştir.  Eğer network marketing uzmanı olmak istiyorsanız ortalama 7 yıl harcamanız gerekmekte. Şuanda herkes çok şanslı ki 7 yıl harcamadan bile asgari ücretin aylık 2-3 katını kazanabileceginiz network marketing sistemleri mevcut.İnsanlara ulaşmak 10 yıl öncesine nazaran çok zor değil mesela facebooku herkes kullanır ve en az 1000 arkadaşınız vardır. Yani telefonunuzda rehberiniz hariç extra 1000 kişi daha taşıyorsunuz..

Bunun sırrı : ''Ben oldum'' dememektir. Para kazanırken bile öğrenmeye son vermemektir. 

Benzer Yazılar

Kişisel Gelişime Adım Atmak Kişisel Gelişim
Kişisel Gelişim Süreci Kişisel Gelişim
Kişisel Gelişim Hakkında Kişisel Gelişim
Kişisel Gelişim Kursları Kişisel Gelişim

Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?