Network Marketing

Gelişmekte Olan Sektör; Network Marketing Hakkında Network Marketing

Gelişmekte Olan Sektör; Network Marketing Hakkında

  • 432

Network marketing hakkında konuşmak gerekirse gün geçtikte gelişen, globalleşen kendinizi ve şirketinizi geliştirdiğiniz sürece durmadan büyüyen, gelişim ve deneyime aç bir sektördür. Bu işi yaparken kimsenin altında çalışmak zorunda değilsiniz, istediğiniz zaman başlayıp istediğiniz zaman bırakabilirsiniz. Kafanızdaki düşünce 300-500 kazanıp cebinize katkı sağlamakta olabilir, ben bu işte büyüyeceğim deyip emek verip yükselerek büyük meblağlar kazanmakta. Ama şunu bilmelisiniz ki, bu iş yattığınız yerden para kazanma işi değildir veya sokakta karşılaşabileceğiniz ürünlerini satmak için uğraşan insanlardan olmayacaksınız, olmamalısınız. Her iş gibi az yahut çok emek vermek gerekir. Ne ekersen onu biçersin değil mi? Herkesin bahsettiği göz boyayıcı unsurlardan bahsettikten sonra eksilerinden bahsetmemek olmaz. Bu işi yaparken ağzınızın iyi laf yapması gerekir. Çalıştığınız şirketten alıp kullandığınız ürünleri başkalarının da alıp kullanması için teşvik edici olup onları bu ürünü almaları gerektiğine ikna etmelisiniz. Aksi takdirde kendiniz için market alışverişi yapmaya devam edersiniz.

Network Marketing Hileleri: Hani bu iş ‘‘yattığınız yerden para kazanma işi’’ ya, işte böyle düşünenler yüzünden bu sektörün kendisi hile olmuştur. Çalışmadan para kazanmanın yollarını arayan insanların her işte olduğu gibi ne kendisine ne çevresindekiler bir faydası olması düşünülemez. Örneğin bu tip insanlar network marketin şirketinin başındalarsa ucuz ve kalitesiz kimsenin kullanmak istemeyeceği ürünleri üretirler sizde bu şirkete katılarak bu adi malzemeleri iyi şeylermiş gibi lanse ederek insanları kandırmak suretiyle bu ürünü satmış olursunuz. Ama bir defa satabilseniz bile bu şekilde ilerlemeyi geçin sıfıra vurmamak imkânsızdır. Bu işte bir hile veya bir tüyo varsa eğer, o da kaliteli ürünleri üreten dürüst ve vizyonu olan bir şirkete katılıp insanları bu sağlıklı, ucuz ve kaliteli ürünleri almaya teşvik edip başarı yolunda ilerlemektir. Vizyonu olan başarılı insanlar başkalarının üstüne basarak ilerlemezler. Hangi şirketlerle çalışmanız gerektiğine network marketing haberlerini takip ederek o şirketin yaptığı işleri, çalışmaları gözetleyerek karar verebilirsiniz. Ayrıca haberleri takip etmek sizin bu rekabetteki yerinizi göstererek kendinizi de ölçmenizi sağlar,  bu sayede piyasaya yeni ürünler sunmak veya ürünlerinizin diğer firmalarda olmayan ilgi çekici özelliklerini ön plana çıkarmak gibi fikirleri değerlendirip elinizi güçlendirebilirsiniz.

Network Marketing İşi Nasıl Yapılır: Bu işi yapmaya başlarken ya bir ekip kurup bu ekiple kendi ürünlerinizi üretip ekibinizi ve ürünlerinizi büyüterek yükselmek veya hali hazırda var olan bir şirkete katılmakla bu işe başlayabilirsiniz. Üreten ve ekip kuran tarafta başladıysanız hem kaliteli hem ucuz ve doğal hem de piyasada her zaman geçerliliği olan herkesin ihtiyacı olan ürünler üretmelisiniz ki bu sizin piyasada yer alan diğer kalıplaşmış firmalardan sıyrılmanızı sağlasın. Ve şirketinize bazı vizyon ve misyonlar belirlemelisiniz, tabi kafanıza göre değil üyelerinize de danışarak. Ekibinizle uyum ve güven çerçevesi oluşturmak son derece önemli. Çünkü zaten akıllı geçinen insanlar yüzünden güven sıkıntısı oluşmuş bir sektör, herkesin birbirinin kuyusunu kazdığı bir sektörde başarı imkânsız olur. Eğer bir şirkete katılan taraftaysanız yapmanız gereken şey önce o şirketi enine boyuna araştırmak, bu şirket ne üretir, ürettiği şeyler genele hitap eder mi, kaliteli mi, katkı maddeleri veya kimyasalları barındırıyor mu, Hedefleri olan bir şirket mi, ne kadar büyüyebilir? Gibi soruların cevabını aldıktan sonra kararınız olumlu yönde gelişmişse bu şirkete katılabilirsiniz. Sonrasında yapmanız gereken ürettiğiniz ürünleri kullanıp çevrenizdeki insanları bu doğal ve kaliteli aynı zamanda ucuz ürünleri kullanmaya teşvik etmek. Bu sayede hem siz kazanırsınız hem de tüketici kazanır. Peki ben bu başlangıç aşamalarını özet geçip çabucak büyümek istiyorum, network marketing hızlı ilerleme nasıl olacak derseniz, tabi ki ne kadar ekmek o kadar köfte derim. Hızlı büyümek istiyorsanız daha çok emek vermelisiniz daha çok ürününüzü tüketiciyle buluşturmalısınız, tüketicinizin ihtiyacına göre ürünleri üretmeye devam edeceksiniz ve siz, ekibiniz, şirketiniz, tüketicinizle büyümeye devam edeceksiniz. Network marketing işi hakkında son olarak söylemek istediğim; Kenetlenmiş bir ekip, kaliteli ve tüketiciye hitap eden ürünler, tüketiciyle bu ürünleri başarılı bir şekilde buluşturmak ve bunun devamında büyüyen bir network marketing firmaları ile devam etmek.

Benzer Yazılar

Network Marketing Motivasyon Network Marketing
Network Marketing işi nedir Network Marketing
Network Marketing Hakkında Network Marketing
Kararsızlık Network Marketing
Network Marketingde Liderlik Network Marketing
Network Marketing Nedir? Network Marketing
Limit Siz’siniz Network Marketing
Geleceğini Kontrol Et Network Marketing
Satışlarda Rekor Kırılacak Network Marketing

Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?