0545 736 6371
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

En Kolay Ek iş imkanları

17 Eylül 2017
10 kez görüntülendi
En Kolay Ek iş imkanları

Evde oturan kadınların ve öğrencilerin uğraşabileceği birçok ek gelir fırsatı var. Bunlardan faydalanıp gelir elde etmek sizin ellerinizde. üstelik sadece ev hanımı veya öğrenci olmanız gerekmez. İş yerinde boş vakti olan biriyseniz veya part-time çalışan biriyseniz bu ek iş imkanları sizin için de fırsatlar oluşturabilir. Ek iş başvurusunda bulunabileceğiniz bir çok kanal bulunmakta. Bunlardan başlıcaları online olarak iş imkanı sunan sitler. Bu sitelere ek iş başvurusunda bulunarak ve CV’nizi bırakarak ek iş fırsatı elde edebilirsiniz.

Bu ek iş imkanlarından size en uygun olanı seçip bir veya birden fazlasına başvurarak belki de bir memur maaşı kadar gelir elde edebilirsiniz. Bu siteler sizden sayfalarında konseptleri ile ilgili yazılar yazmanızı isteyebilir, sitelerin düzenlenmesi ile ilgili profesyonel yardım talep edebilir, bir takım üretimler sipariş ederek onlara ulaştırmanızı isteyebilir. Ayrıca yine internet üzerinden yayımlanan iş ilanlarını inceleyerek yada gazetelerde yayımlanan iş olanaklarını takip ederek ek iş nasıl yapabilirim sorusuna en uygun cevabı yüzlerce seçenek arasından size un uygun olanı ile cevaplayabilirsiniz.

Evde Zaman Geçirenlere Öneriler

Evde boş vakitlerinizde yapmaktan zevk aldığınız hobilerinizi sizin için gelir imkanına çevirmeniz oldukça kolay. Annelerimiz ve teyzelerimiz bizler için el örgüsü kışlık kıyafetler yaparak hem zamandan hem paradan tasarruf ederlerdi. Şimdi siz de bu gibi el işi örgülerinizi yaparak alış veriş sitelerine resimlerini yükleyerek satabilirsiniz. Yada komşularınız, akrabalarınız, çocuklarınızla yaşadığınız bölgede bunları çevrenizdekilere satabilirsiniz. Aynı işlemi bileklik, kolye, küpe, halhal gibi takılar üzerinde de gerçekleştirebilirsiniz. Zücaciyelerden alabileceğiniz boncuk, misina gibi basit gereçlerlepara kazanmanın yollarının ağır işlerle sınırlandırılmadığını görmek öz güveninizi arttıracaktır. Üretip satmanın yanı sıra bilgilerinizle de para kazanabilirsiniz. Yabancı dil bilginiz varsa eğer dizi ve film sitelerinin çevirmen alımları için ek iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Böylece sürekli izlediğiniz yayınların altyazılarını hazırlayarak sizin gibi seyircilere paylaşabilirsiniz.

Mevcut İşiniz Ek İş Yapmanıza Engel Değil

Şu anda bir işte çalışıyorsanız ve ek iş yapmanızın işinizi yapmanıza engel olacağını düşünüyorsanız bunun yapacağınız ek işe bağlı olduğunu söyleyebiliriz. Ek iş olarak ne yapabilirim sorunuza mesleğiniz ile ilgili alanlarda çalışmanızı önererek cevap verebiliriz. Örneğin teknoloji ile ilgili bir sektörde çalışıyorsanız internet üzerinden düşük fiyata satılan ikinci el cep telefonu, bilgisayar, akıllı saat gibi ürünleri alabilir kendi açacağınız bir hesapta satarak para kazanabilirsiniz. Böylece hem sektör hakkında bilginizi devamlı taze tutar hem de gelişen teknolojiyi boş vakitlerinizde yaptığınız ek işiniz ile de takip edersiniz. Ek işiniz ile mevcut işinizin aynı sektörde olması satış için ayrıca bir artı olacaktır.

Bir iş sahibi değil de öğrenciyseniz de aynı durum söz konusu. Okuduğunuz bölümün iş olanaklarını göz önünde bulundurarak iş başvurularında buluna bilir, mezun olduğunuzda yapacağınız iş ile ilgili öğrencilikten itibaren kendinizi geliştirebilirsiniz. mühendislik fakültesinde okuyan bir öğrenciyseniz ek iş olarak Koçtaş, Bauhaus gibi yapı marketlerde çalışmak geceleri takside çalışmaktan daha faydalı olacaktır. Sektörünüzdeki malzeme fiyatlarını öğrenip hangi markaların tercih konusu olduğunu bilmek şüphesiz size iş hayatınızda fayda sağlayacaktır. Yada kendinizi geliştirerek bir büroda staj görür gibi çalışmaya başlayabilirsiniz.

Ek İş Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gelirimi nasıl arttırabilirim, ek iş ne yapabilirim gibi soruları sormadan önce mutlaka zamanınızın ne kadar olduğunu hesaplamanızı öneririz. Birçok insan maddi sıkıntı veya bir işin parçası olma isteği doğrultusunda ek işe başlıyor ve zamanlarını doğru organize edemedikleri için girdikleri işlerde süreklilik sağlayamıyor. Bu durum psikolojik olarak yarım kalmışlık hissi uyandırabilir ve tekrar ettiği taktirde gelecekteki işlerinizde performans düşüklüğüne neden olabilir. Başka bir durum olarak da yapacağınız işin sizi fiziksel olarak ne kadar etkileyeceğini düşünmenizi öneririz. İkinci bir işte çalışmak asıl işlerinizi yerine getiremeyecek kadar sizi yoruyorsa bu durum her iki işinizi de etkileyecektir.

İş verenlerinizi de etkileyebilecek bu durum size maddi gelir kaynağı olmak yerine sizi yoğun bir tempoya sokarak sorumluluklarınızı aksatmanıza sebep olabilir. Ek iş başvurusunda bulunmadan önce bu durumları gözden geçirmeli, yapacağınız işin size uzun vadede etkisini düşünmelisiniz.

Bu Yazıya Puan Vermek ister misiniz?
Puan Ortalaması
[Toplam: 5 Ortalama: 4.4]

Mail Abonem Olur musun?

En Güncel Yazılar Artık Mailinizde.

Aboneliğiniz için Teşekkür Ederim.

Bazı Bilgiler Yanlış

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?