0545 736 6371
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

En Güvenilir Bitcoin Siteleri Top 10

20 Ekim 2017
23 kez görüntülendi
En Güvenilir Bitcoin Siteleri Top 10

Bitcoin cloud mining nedir?

Bitcoin hızla gelişen internet dünyasının yeni para birimi olarak gösteriliyor. 10- 12 yıl önce Satoshi Nakamato  tarafından herhangi bir resmi kuruluşa bağlı olmayan, ülkenin para birimleri tarafından alınıp satılan dijital ortam para birimi olarak ortaya çıkmıştır. Kullandığınız bilgisayarınızın işlemci ve ekran kartı güçlerini kullanarak bitcoin üretmetmeniz mümkün oluyor. Fakat eski günlerde değeri pek anlaşılmayan Bitcoin, artık hemen hemen tüm dünyadan kabul görmüş sanal para birimi olma özelliğini kendinde bulunduruyor. Sembol olarak ฿, kısaltma olarak ise BTC harflerini kullanılan sistemde 1 Bitcoin 1.250 TL olarak şu an değer görüyor.

Bitcoin zor bulunur ve git gide internet üzerinden bulunmasının zorlaştırılmasının nedeni şans eseri değil. Bunun sebebi Satoshi Nakamato’nun Bitcoin cloud mining protokolünü tasarlarken ayarlanmış iyi bir güvenlik önlemi almasıdır. Bu güvenlik önlemi maalesef herkesin istediği gibi Bitcoin basma işlemini gerçekleştirememesi için yapılmıştır. Buna madencilik denir. Aslına bakarsanız madencilik dediğimiz şey, bilgisayar üzerinden oynadığımız bir şans oyunu veya sayılardan oluşan bir saman yığınında iğne aramak gibidir. Yapacağınız her bir madencilik yani arama olayı sizin şansınızı o kadar çok arttıracaktır. Bu yüzden uzun süre bilgisayar başında durmak gerekecektir.

Bitcoin cloud mining‘in kağıt para yerine geçip geçmeyeceği hala konuşuluyor fakat bu pekte mümkün değil gibi görünüyor. Bitcoin nasıl kullanılıyor diye düşünüyorsanız, bunun için sanal cüzdan gerekmetkedir. Oluşturmasıda basit bir işlemdir. Bilgisayar ve cep telefonunuzdan gireceğiniz internet sitelerindende ayarlanabilir. Cüzdan oluşturma sınırı yoktur istediğiniz kadar kendinize bitcoin cüzdanı açabilirsiniz ve alışverişlerinizde kullanabilirsiniz. Türkiye üzerinde pek olmasada dünya üzerinde bitcoin ile alışveriş yapmak mümkün olabiliyor. Bunun için bazı restorant ve mağazalar mevcuttur.

Bitcoin cloud mining nedir diye düşünecek olursak eğer, son dereceli güvenli bir alışveriş yöntemidir. Belli ve zorlu protokolleri vardır. Her biri şifreli işlemlerdir. Sahte yollar ile bitcoin üretmek veya kullanmak mümkün değildir. Ayrıca Paypal ile bitcoin ödeme sistemide bulunuyor. Taşıması kolay ve batma riskiniz çok azdır. Vergi ödemezsiniz ve takip edilmesi zordur. Takip edilemediği için bitcoin hırsızlığı çok kolay olacaktır. Bu yüzden dikkat edilmesi gereken en önemli unsurlardan biride budur. Birde harcama kısıtlılığı maalesef ki şu an en çok sorun çıkartan şeylerden biridir. Detaylı bilgiye bitcoin cloud mining ekşi sözlüğünden ulaşmakta mümkündür.

Dünyanın en zengin sayılı ailelerinden biri olan Rothschild, kendisine ait Rothschild Investment Corp adlı şirket adına bitcoin satın almıştır. Artık genel olarak büyük şirketler de bitcoin üzerinden işlem yapmaya başlamıştır. Bitcoin cloud mining siteleri sayısı git gide fazlalaşmakta bu da pazarı kızıştırmaktadır. bitcoin cloud mining siteleri 2017 olarak listeyi aşağıda paylaşıyor olacağız.

En Çok Kullanılan Bitcoin Cloud Mining Siteleri

Bir çok bitcoin sitesi vardır. Bunlardan bazılarını sizin için derledik. Genesis-mining.com, Coinbase.com, Circle.com, Greenaddress.it, Coin.space sitelerini cüzdan oluşturmak için güvenilir Bitcoin cloud sitesi olarak düşünebilirsiniz. Ayrıca onaylı olarak güvenebileceğiniz siteler ise; Localbitcoins.com, Koinim.com, Coinsbank.com, Indacoin.com ,Coinsmama.com, Xapo.com, Poloniex.com, Koinim.com ve Pentafaucet.com’dur. Bu sitelerin arasında en iyi bitcoin sitesi, en fazla siteye giriş ve tıklanma sayısı olarak bakılırsa genesis-mining.com olarak düşünebiliriz.

Bitcoin Cloud Mining Bozdurma Nasıl Olur? 

Bitcoin Bozdurma işlemi yani bitcoin paranızı nakit TL olarak çevrilmesi her ülkede ayrı oluyor. Bitcoin bozduran bankalar Türkiyede yok denecek kadar azdır. İstanbul ilinde sadece 1 ATM’den yapılabiliyor. Atm üzerinden yapılan işlemler üzerinden havale şeklinde 10-15 dakika içerisinde hesabınıza yatıyor. Onun dışında internet üzerinden Bitcoin cloud bozduran sitelerde vardır. koinim.com bunlardan biridir. Bitcoin bozdururken kişisel bilgiler, kimlik numaranız, anne kızlıksoyadınız gibi bilgiler istenmez bu yüzden güvenle bozdurma işlemi yapabilirsiniz.

Ayrıca 7/24 canlı destek veren telefon numaralarıda vardır. Bu numaraları internet üzerinden bulabilirsiniz. Buraya bağlanıp yetkili biri ile görüşmeye başladığınızda size bozdurmak istediğiniz bitcoin miktarı ve karşılık olarak ödeme yapılacak TL miktarı yetkili tarafından size aktarılır. Bozdurulacak miktar size uygun gelmesi durumunda, Iban numarası, isim soyisim bilgisi vermeniz yeterli olacaktır. Ortalama 3 dakika içinde bitcoinleriniz hesaplarınıza güvenle yatar. Ve işlem tamamlanmış olur. İstediğiniz kadar bozdurma işlemi yapabilir. Miktarı kendiniz belirleyebilirsiniz.

Bu Yazıya Puan Vermek ister misiniz?
Puan Ortalaması
[Toplam: 4 Ortalama: 4.5]

Mail Abonem Olur musun?

En Güncel Yazılar Artık Mailinizde.

Aboneliğiniz için Teşekkür Ederim.

Bazı Bilgiler Yanlış

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?