Ek Gelir-Ek iş

En Güncel Ek İş Fikirleri 2017 Ek Gelir-Ek iş

En Güncel Ek İş Fikirleri 2017

  • 386

  Ek iş fırsatları arayanlar için evden ve internetten yapılabilecek farklı işler bulunmaktadır. Bu ek işler sayesinde aylık kazançlar elde edilebilir. Aşağıda bilgi vermek amaçlı bazı iş fikirleri sıralanmıştır.

İnternet üzerinden yapılabilecek sermayesiz işler

           Fotoğraf satarak para kazanmak: Kaliteli fotoğrafların internet üzerinden satıldığı sitelere üye olarak buralarda satarak ekstra para kazanmak mümkündür. Bu gibi fotoğraf satılan sitelerde fotoğraf satabilmek için üye olmak gerekir.

           Yazarlık yapmak: Blog yazıları, makaleler, e-kitaplar, el broşürleri, tanıtım yazıları, gibi yazılar yazarak internetten para kazanılabilir. Bu gibi ek iş fikirleri forum ve sitelerde bulunabilir.

           Sosyal medya reklamları: Sosyal medyada çok takipçili hesaplar ile reklam alarak para kazanmak mümkündür. Markalar çok fazla takipçiye sahip sosyal medya kullanıcılarına, hesaplarında ürünlerinin tanıtılması karşılığı para ödemektedirler.

           Anket doldurarak para kazanma: Bazı anket sitelerinde anket doldurarak para kazanmak mümkündür. Bu gibi sitelerde üye profiline en uygun anketler seçilir ve üyeler doldurdukları anketler üzerinden puan veya para kazanır.

           Blogda reklam yayınlamak: Günlük belli bir tıklanma sayısının üzerinde olan bloglara reklam ekleyerek bu reklamlara yapılan tıklama üzerinden ücretlendirilecek şekilde para kazanmak en popüler ek işlerden biridir. Ancak bu şekilde para kazanabilmek için site içeriğinin belli bir okuyucu kitlesine sahip olması gerekir.

          Sohbet siteleri: Bazı sanal sohbet siteleri siteye üye olan kişilerle sohbet edecek modellere, yapılan görüşme saati üzerinden para ödemektedir. Bu sohbet sitelerine online olarak üye olunabilmektedir.

           Video çekerek para kazanma: İnsanların ilgisini çeken, bilgi verici videolar çekerek belli bir takipçi sayısının üzerine çıkıldığında videolara eklenen reklamlarla para kazanılabilir. Bu tarz reklamlar ile para kazanabilmek için sosyal medyaya hakim olmak önemlidir.

Sermayesiz yapılabilecek işler:

           Eve işveren firmalar: Bazı firmalar mandal birleştirme, davetiye hazırlama, nikâh şekeri hazırlama gibi işleri evlerinden yapabilecek insanlara vermektedirler. Çoğunlukla bu gibi ek iş fikirleri forum ve sitelerde bulunabilir.

           Kozmetik ve temizlik malzemesi firmaları: Bazı kozmetik ve temizlik malzemesi satan firmalar satışlarını üye satış temsilcileri aracılığıyla yürütmektedirler. Satış temsilcileri sattıkları ürünler üzerinden ve sisteme kattıkları her üyenin satışından komisyon alır.

Ek İş Bulmam Lazım diyorsanız aşağıda ki bazı Ek İş Seçenekleri incelemelisiniz.

Daha çok büyük şehirlerde ikamet eden ve yeterli gelir elde edemeyen ve geçinemeyen ailelerde özellikle hanımlar için türlü türlü ek gelir elde etme yöntemleri bulunmaktadır. Ek iş seçenekleri arasında pek çok alternatif bulunmaktadır.

İnternetten Makale Yazmak :Gerek ev hanımlarına gerekse geliri kendisine ve ailesine yeterli gelmeyen, kendisini yazı ile iyi ifade eden bireylere makale yazmak ek iş öneri olarak sunulabilir. Kişinin hızına ve yeteneğine göre bu işten günlük 4-5 saat zaman ayırmakla 500-600 TL’ ye kadar ek gelir elde etmek mümkündür. Makale isteyen firmaların isteğine göre konu ve kelime sayısı yazılır ve yazılarda kopya içerik bulundurulmazsa bu işte başarı sağlamak mümkün olur.

Çocuk Bakıcılığı Yapmak : Ek iş öneri olarak düşünülebilecek bir iştir. Ama günümüz şartlarında çocukların emanet edilebileceği güvenilir bir abla olunduğu takdirde özellikle büyük şehirlerde iyi bir ek gelir elde etmek olanaklı hale gelir. Bireyler kendilerini çocuk gelişimi konusunda geliştirir veya yabancı dil bilirlerse bu özellikler bu meslekte artı sağlayacaktır.

Youtube Videoları : İlgi alanına uygun bir konu bulunur ve bu konularda video yayınlanır, bilgiler verilirse bu işte başarı sağlamak mümkün olur. Özellikle bireylerin ilgi alanı ile insanların ilgilendiği ve tıkladığı konular örtüşüyorsa, tıklanma sayısının fazla olması ile değil ek gelir evi geçindirecek kadar da gelir edilebilir. Sevilen alanlar gözden geçirilerek, bu alanlar içinde insanların en çok ilgisini çekeni seçilmesi halinde istenilen sonuca ulaşılabilir. Bu iş için bilginin yanında biraz da medeni cesaret gereklidir. İnsanların izlemesi, tıklaması ve beğenmesi bireyler ve aileler için sorun teşkil etmeyecekse bu işe atılmak daha doğru olacaktır.

Evde Yemek Yapmak :Evde yemek yapmak ek iş seçenekleri arasında genellikle ev hanımlarına hitap etmektedir. Çünkü yemek yapmak da en az çocuk bakımı kadar ev hanımlarının anladığı bir iştir. Bu nedenle yemek yapmayı sevenler hem sevdikleri bir işten para kazanır hem de bildikleri bir iş olması sebebiyle zorluk çekmezler. Eğer kişi kendisi satış yapamayacaksa herhangi bir tezgahla, pastane ile ya da ev yemekleri yapan bir yerle anlaşarak onlara satış yapmaları da seçenekler arasındadır.

Benzer Yazılar

Ek iş ile Para Kazanmak Ek Gelir-Ek iş
Evden Çalışarak Ek iş Ek Gelir-Ek iş
Çeşitli Ek iş Fikirleri Ek Gelir-Ek iş
Ek iş Ne Yapabilirim Ek Gelir-Ek iş

Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?