Ekstra Para Kazanma Yolları

Ekstra Para Kazanma Yolları bularak Borçlarımızı kapatmak, öğrencilik masraflarını karşılamak ya da çocuklarımıza daha iyi imkânlar sunmak için zaman zaman hepimiz biraz daha fazla paraya ihtiyaç duyabiliriz. Bunun için hemen ek iş fırsatları aramaya başlarız. Eğer siz de ‘’Ek iş bulmam lazım.’’ , diye düşünüyorsanız mevcut pek çok yöntemden birini seçebilirsiniz.

Blog Sayfanızı Reklamlara Açın

Hâlihazırda takipçisi olan bir blogunuz varsa veya bu alanla ilgiliyseniz ve ben bunu yaparım diyorsanız, blogda reklam yayınlamak sizin için güzel bir ek iş geliri getirebilir. Bunun için sitenize reklam gönderen ağlarla çalışmalısınız. Bu ağların çoğu sitenize uygun reklamları kendileri gönderir ve yayınlanmasını istemediğiniz reklamları kaldırabilirsiniz. Blogunuzdaki reklamlar ne kadar görüntülenir ve ne kadar tıklanırlarsa o kadar para kazanma imkânınız olur. O yüzden bu işi yapmadan önce yeterli sayıda görüntülenen bir bloga sahip olduğunuzdan emin olun. Ayrıca özel bir ilgi alanına yönlenmiş bloglar daha çok reklam alma fırsatına sahip olurlar.

Blogunuzda reklam yayınlamak için çalışabileceğiniz en bilindik network Google Adsense’tir.Adsense nasıl kaydolacağınız https://support.google.com/adsense/answer/10162?hl=tr linkinde Google tarafından detaylıca anlatılmıştır. Google Adsense dışında reklam almanızı sağlayan networklardan bazıları şunlardır:

  • https://propellerads.com/tr/
  • https://adsterra.com/
  • https://adnimo.com/
  • https://www.popads.net/

Yarı Zamanlı Çocuk Bakıcılığı

Yarı zamanlı veya dönemsel olarak tam zamanlı çocuk bakıcılığı yapmak kadınlar için özellikle güzel bir iş fırsatıdır. Çocuklarla iyi anlaşıyor ve onlara gerekli bakımı sağlayabiliyor olmalısınız. Aileler genellikle düzgün diksiyonlu, sigara kullanmayan, güler yüzlü ve çocuklarıyla eğitici oyunlar oynayabilecek, gerekirse derslerinde yardımcı olabilecek bakıcılar ararlar. Bakıcılık yapmak için çevrenizde bakıcıya ihtiyacı olan aile olup olmadığını araştırabilir veya internetteki platformları kullanarak ailelerin ilanlarına başvurabilirsiniz. Bu platformlarda güvenlik açısından kimlik numaranız isteniyor ve telefon numaranı doğrulamanız gerekiyor. Ben burada sizlere iki adet kullanışlı ve popüler site önereceğim. Bunlardan birincisi teyzesizsiniz.com adresli platform.Kullanımı kolay,ilan oranı yüksek bir site.İstediğiniz şehre göre arama yapabiliyor ve çalışmak için kendinize uygun gördüğünüz ilanların sahiplerine mesaj atarak ulaşıyorsunuz.Önereceğim diğer site ise bakiciburada.com adresine sahip platform. İlanlara altındaki butonu kullanarak başvuruyorsunuz, tabii ki küçük bir mesajla birlikte. Profilinizi inceleyen aileler uygun görürlerse geri dönüyorlar.

Stant Hostesliği

Ajanslara kaydolarak fuar ve organizasyonlarda stant elemanı olarak çalışabilirsiniz. Stantla ilgilenen müşterilere ürünü tanıtırsınız. Müsait olduğunuz zamanlar çalışacağınız stand hostesliği işi, özellikle öğrencilerin tercih ettiği güzel bir ek iş önerisi dir.

Özel Ders Vermek

İlkokul ve/veya lise öğrencilerine öğretebilecek kadar kendinize güvendiğiniz ve bildiğiniz bir konu varsa özel ders verme seçeneğini tercih edebilirsiz. Saatlik 40 lira civarı bir ücretle başlayarak bu işi geliştirebilirsiniz. Hangi dersleri, hangi sınıf aralığındaki öğrencilere verdiğinizi anlatan ve altında numaranız yazan bir broşürü çevrenizde uygun gördüğünüz yerlere (okul civarları gibi) yapıştırabilirsiniz.

Gizli Müşteri Olmak

Gizli müşteri, müşterisi olduğu yerlerin ürün ve hizmetlerini inceler, detaylı ve dikkatli bir inceleme yaparak bunun sonuçlarını rapor haline getirir. Nerdeyse her sektörde hizmet verebilirler. Amaç, yöneticinin bu raporları inceleyerek hangi yönde ve nasıl ilerleyeceğine karar vermesi, gerekirse yeni izlemler uygulamasıdır. Ek iş fırsatları arasında en ilgi çekici olanlarından biri olan gizli müşteri olmak,  bu hizmeti veren firmalara başvurarak gerçekleşiyor.

Odanızı Kiraya Vermek

Turistik bir bölgede yaşıyorsanız, özellikle tatil zamanlarınızda evinizdeki odalardan birini kiraya vermek size iyi bir gelir sağlayabilir. Bunun için dünyaca ünlü Airbnb sitesine kaydolarak fotoğrafları yükler, gerekli bilgileri verir ve kiracı aramaya başlarsınız. Site sizin uygun olduğunuz tarihleri seçip yayınlamanızı sağlıyor. Ödemeler kredi kartıyla yapılabiliyor.

Diğer Ek İş Fikirleri

Aşağıda yapılabilecek diğer ek işlerden bazılarını listeledim. Ayriyeten forumları gezerek ve/veya soru sorarak başka ek iş fikirleri bulabilirsiniz.

  • Hobilerinizi ek para kazanmak için kullanabilirsiniz. Bunun için ev yapımı mum veya sabun satmak keyifli bir yoldur. Güzel kokulu, renkli ürünler hemen her yaştan insana cazip gelir.
  • Döviz işiyle uğraşabilirsiniz. Riskli bir iş olsa da düşük fiyattan aldığınız paraları yüksek fiyattan satarak gelir elde edebilirsiniz
  • Yandex Toloka’yı kullanarak size verilen görevleri yerine getirebilirsiniz. Görev başına 0.01 dolar veriliyor.
  • Web tasarımı yapmayı biliyorsanız pek çok kazançlı iş kapınızda demektir.
  • Yazı yazmaya yeteneğiniz varsa freelance yazarlık yapabilirsiniz.Bunun için internetteki iş ilanlarına göz gezdirin.

Bu Yazıya Puan Vermek ister misiniz?
Puan Ortalaması
[Toplam: 4 Ortalama: 4.5]

Son Yazılarımdan Haberdar Ol!

E-Mail listeme kayıt olursanız son yazılarımdan haberdar olabilirsiniz..

Aboneliğiniz için Teşekkür Ederim.

Bazı Bilgiler Yanlış

0 cevaplar

Cevapla

Yorum Yapmak istermisiniz?
Eleştirmekten Çekinmeyin!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir