Ek Gelir-Ek iş

Ek iş Olarak Hangi işleri Yapabilirim? Ek Gelir-Ek iş

Ek iş Olarak Hangi işleri Yapabilirim?

  • 50

Çoğu insan hayatın tadını çıkarabilmek,istediklerini elde edebilmek için daha fazla maddi güvenceye ihtiyaç duyuyor. Ki bu konuda kimse haksız sayılmaz. Hayatın akışına yetişebilmenin giderek zorlaştığı bu dönemlerde maddi kaygısı olmadan yaşayabilen insan sayısı kalan nüfusa oranla çok az. Sabah 9 akşam 5 mesai yapan bir insanınsa ek gelir elde etmek için başka bir işe daha sahip olması neredeyse imkansız gibi. Hem fiziksel hem de zihinsel olarak insan bedeni böyle bir yoğunluğu kaldıramaz. Bu sebeple gittikçe popüler olmaya başlayan “İnternetten para kazanma” konusu bizim de dikkatimizi çekti. Aslında doğru işi buldukça oldukça kazançlı olan bir yöntem. Günde birkaç saatinizi ayırarak küçük işlerle uğraşarak kendi ek kazancınızı kendiniz sağlayabilirsiniz.

Nasıl İşler Yapabilirim?

İnternet size çalışmak için sonsuz imkan sunuyor. Çeviri yapın, eşya satın ya da yeteneklerinizi pazarlayın. Tamamen sizin seçiminize kalmış. Sizi çalışan olarak kabul edecek bir firma bulduğunuz sürece kendi küçük işinizi yapmaya devam edebilirsiniz. Peki bu kadar seçenek arasında her zaman iyiliklerle mi karşılaşacaksınız? Cevap ne yazık ki hayır. Ek iş ararken birtakım aldatmacalara maruz kalabilir ve mağdur olabilirsiniz. Size kazanç vaad ederek iş yaptırırken bir anda ortadan kaybolan ve iletişime geçemediğiniz bir firmayla karşı karşıya kalmak istemezsiniz. Bu sebeple sıkı bir araştırma sonrası çalışmayı kabul etmelisiniz. Tüm bu yöntemler arasında en çok şüphe uyandıran ise “Anket doldur hemen para kazan!” başlığı altında iş teklifi yapan sitelerdir. Sizce böyle bir şey mümkün mü?

Anket Doldur ve Para Kazan

Adından da gayet açık bir şekilde anlaşıldığı gibi tek yapmanız gerekenin anket doldurmak olduğu bir iş bu. Anket doldurma üzerine açılmış o kadar çok site var ki hangisi doğrudur hangisi yanlıştır anlamak zor. Genel işleyiş prensibi üye olduktan sonra ilgi alanlarınıza göre size anket yollamaları üzerinedir. Söylediklerine göre sizin anketleri doldurmanız ürün değerlendirme olarak şirketlere yöneltilmekte ve siz de doldurduğunuz anket başına para kazanmaktasınız. Öncelikle her anket başına büyük miktarlar vaad eden sitelerden kesinlikle uzak durun. Bu tamamen anket doldurarak para kazanma sahtekarlığıyla ilişkilidir. Kimsenin size bir anket doldurduğunuz için 5 USD gibi bir rakam ödemek isteyeceğini zannetmiyoruz.

Anket Doldur Hemen Kazan.” Mı?

Gerçekten 20 soruyu cevaplayarak hemen para kazanabilir misiniz? Şirketlerin tüketici kitlesinin fikirlerini öğrenmek amacıyla ciddi çalışmalar yaptığı gerçektir. Fakat bunu büyük bedeller ödeyerek yapmaz. Ya çok cüzi bir rakam verirler ya da ürünlerden oluşan bir hediye paketi. İnternette her yerden fışkıran “Anket doldur başvuru! Hemen şimdi başvur!” reklamları ne kadar çekici gözükse de böyle tuzaklara düşmemeniz gerektiğini söylemek zorundayız. Peki ya hepsi sahtekar mı? Hayır değil. Anket doldurma işi size inanılmaz bir ek gelir sağlamasa da gün içinde az bir vaktinizi alarak ufak ufak para biriktirebileceğinizbir yöntem olabilir. Ciddi anlamda tüketici fikrini öğrenmek ve değerlendirmeye almak amaçlı kurulan siteler mecvut. Ayrıca yalnızca anket doldurma değil reklam tıklama işleri bile maddi kaynak olabiliyor.

Hangi Sitelete Güvenebiliriz?

Anket doldurarak para kazandıran sitelerin içindeki güvenilir olanlara bir göz atalım. Bu tarz siteler genelde ülkemiz kaynaklı değil yabancı kaynaklı çalışmaktadır. Bu sitelerden birisi Toluna. Toluna’da klasik olarak bilgi sahibi olduğunuz konular hakkındaki anketlere katılıyor ve para biriktiriyorsunuz. Daha sonra bu puanları isterseniz nakit olarak çekebiliyor dilerseniz de hediye çekilişlerine katılabiliyorsunuz. Ancak nakit ödemeleri Paypal üzerinden yapan Toluna’da anket doldurmak Paypal kendini ülkemizden çektiğinden beri anlamsız, en azından şimdilik. Yine de Toluna güvenilir bir site olarak gösterilmektedir.

İkinci olaraksa Clix Sense olarak bilinen siteyi tanıtmak istiyorum. Toluna kullandığım için hakkında daha çok bilgi sahibi olsam da Clix Sense’i hiç kullanmadım. Ama biraz araştırdığınızda hakkında bir şikayet olmadığını fark ediyorsunuz. Seviye atlayarak ilerleme gösteriyorsunuz bu sitede. En başta çok düşük ücretli reklamlara sizi tekrar tekrar tıklattırıyor. Seviye geçtikçe daha iyi ödemeleri olan anketlere katılmaya başlayabiliyorsunuz. Yani bir anda mğthiş bir gelir sağlamasa da cep harçlığınızı çıkarmanıza yardımcı olabilir. Anket doldurarak para kazanabilirsiniz ancak emeklerinizin boşa gitmemesi için lütfen sağlam bir araştırmanın ardından işe koyulmaya özen gösterin.

Benzer Yazılar

Ek iş ile Para Kazanmak Ek Gelir-Ek iş
Evden Çalışarak Ek iş Ek Gelir-Ek iş
Çeşitli Ek iş Fikirleri Ek Gelir-Ek iş
Ek iş Ne Yapabilirim Ek Gelir-Ek iş

Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?