Network Marketing

Duruş Sergilemenin Gücü Network Marketing

Duruş Sergilemenin Gücü

  • 73

Duruş Sergilemenin Gücü ;Bugün size bir sürü çok önemli bir konudan daha bahsetmek istiyrom. İnsanların sunumu izleyip, işi beğendiğinin ardından kayıt olmamalarının sebebini heyecan ögrenmek istiyor musunuz? Ya da görüşmeye geleceğim deyip gelmeyenlerin, sizi neden atlattıklarını? Bugün tüm bunların sebebini açıklayacağım. Network Marketing işinde işinizi büyütmek, kayıtlar almak istiyorsanız kendinizde bulundurmanızda faydası olacak ve en büyük özelliklerden birisi “duruş”sergileme özelliğidir.

Network Marketing’le uğraşan bir bir sürü insan, üstelik %90’ı duruş sergilememektedir.

Peki nedir bu duruş sergilemek?” Duruş, insanlara bu işi büyütmek için sana ihtiyacım yok mesajı vermektir, duruş insanları kovalamamak, enselerine yapışmamaktır, duruş insanları inandırma etmeye çalışmamaktır.

Duruş sergilemek elindeki fırsatın altın kıymetinde olup meydana geldiğini bilmek ve bu fırsata hak edenlerin erişmesi gerektiğini düşünmektir, duruş sergilemek insanlara sorular sorarak iş için uyumlu olup olmadıklarını ölçmektir.

Gördüğünüz üzere bir duruşa veya sınırlarınızı çizen birisi olduğunuz olgusuna sahip olmanız gerekli olan bir harika güç gibidir. Fakat bazen insanlar duruş sergilemeyi, insanları yenmek, onlara patronluk yapmak zannediyor ki bu tamamıyla yanlıştır.

Duruş, alıcı değil veren konumda olmaktır. Başka bir deyişle insanları önemsemek ve destek-yardımcı olma amacıyla davranışlarda bulunmaktır. Ve sadece yaptığınız işle ilgilenenlerle, elinizdeki imkanı hak edenlerle ilerlemeyi seçmektir.
Bunu şu şekilde bir örnekle açıklarsak; kendinizi milyar dolarlık bir firmanın CEO’su olarak düşünün. Sizinle iş görüşmesi için gelen kişilere nasıl davranırdınız? Onlara şirketinizin tüm ayrıntılarını teker teker anlatır ve “lütfen bu işte çalış”mı derdiniz yoksa sorular sorup milyar dolarlık şirketinize uyumlu olup olmadıklarını mı ölçerdiniz?

İşte duruş; işinizi, elinizdeki imkanı kendinizden ve başkalarından yukarıda görmektir. Duruş, sahip olmanız gerekli olan en ciddi özelliktir ve bu özellik nerede kimde olursa olsun;  insanlara karizmatik ve cazip gelir.

Nedeni ise insanlar psikolojik olarak onlardan uzaklaşan, erişilmesi pratik olmayan şeylere karşın ilgili olurlar. Başka bir yönden baktığımızda çeşitli insanlar kendilerinden aşağıda gördükleri ve rahatlıkla ulaşabilecekleri şeylere karşın hiçbir alaka duymazlar o şey aslında, onlar için kıymetli olsa bile.

Bu sebeple duruş sergilemeyi üzerinize bir gömlek gibi giyin. Birisi “ben bu işi yapamam” derse “hayır, şüphesiz yapabilirsin” demek yerine “bence de yapamazsın” deyin ya da “bu iş piramit” diyenlere “hayır, senin çalıştığın maaşlı iş de piramit” demek yerine “anladım bu iş senin için değil, sıkıntı değil” demeyi bilin.

İşte duruş tam olarak budur, duruş sizin harika gücünüzdür!

Benzer Yazılar

Network Marketing Motivasyon Network Marketing
Network Marketing işi nedir Network Marketing
Network Marketing Hakkında Network Marketing
Kararsızlık Network Marketing
Network Marketingde Liderlik Network Marketing
Network Marketing Nedir? Network Marketing
Limit Siz’siniz Network Marketing
Geleceğini Kontrol Et Network Marketing
Satışlarda Rekor Kırılacak Network Marketing

Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?