Dijital Servetiniz Bitcoin Sayesinde Artarak Devam Etsin

2008 yılında hayatımıza giren ve farklı bir para ödeme yöntemi olarak sunulan Bitcoin, için sahip olduğu ilgi her geçen gün artarak devam ediyor. Japon bilim adamı tarafından bulunarak geliştirilen bu yöntemin benzerleri daha önceden de düşünüldü aslında. Ancak bu sefer daha çok ses getiren bir dijital yenilik diyebiliriz. Bunun en büyük nedeni tabi ki içeriği ve sürekli güncellenerek yeni bir program ile sunulmasıdır. İnsanların gitgide daha çok ilgi göstermesi sonucunda ise farklı firmalar ve danışmanlık şirketleri de bu konuda rehberlik etmeye hazırlanıyor. Tabi belli bir ücret karşılığında. Bu şirketlerin çalışma şekli olarak; en önce karşılıklı düşünülmüş bir protokol hazırlıyorsunuz. Buna istinaden devamı gelecek çalışmalarınızda ise yasal sorumluluk tamamı ile sizde oluyor. Ama Bitcoin ile ilgili devletin herhangi bir yaptırım ya da cezai durumu yok, onu da belirtelim. Tabi bu dijital para sistemi ile bir suça iştirak etmediğiniz sürece.

Bitcoin Mining Sistemi                            

Mining kelimesinin dilimizdeki karşılığını madencilik olarak ifade edebiliriz. Zaten Bitcoin mining olarak karşınıza sıklıkla çıkacak yazılarda da bu kavramı görebilirsiniz. Mining sisteminde riskin büyük olması nedeni bazılarını tedirgin edebilir. Çağımızın en önemli icatlarından biri olan Bitcoin madenciliği Blockchain denilen bir tür hesap işletim alanının olmasına yarıyor. Ancak bu işe umut ile başlayıp daha sonrasında eli boş dönen de pek çok kişi bulunuyor. Bunun sebebi; sistemin yaratıcısı olan Nakamato’nun oldukça yüksek düzeyde geliştirdiği güvenlik önlemi ve programlama çalışmasıdır.

Program İle İlgili Eğitim Alınabilecek Yerler

Bitcoin dijital para sistemi ile ilgili olarak danışmanlık yapan ya da bitcoin kurs hizmeti sağlayan bazı firmalar bulabilirsiniz. Genel tanımı ile kripto dediğimiz para normlarının oluşturulmasını sağlayan teknolojik sisteme tam olarak hazır olmayabiliriz. Yasal olarak bir engel olmasa da, program içeriğine girmek ve onu geliştirerek gelir elde etmek çok da kolay değil. İnternette bunun için ücretsiz kurs olanağı sağlayan adresler var. Ancak bu işi yasal olarak uygulayan ve lisans sahibi yeri iyi seçmeniz gerekir. Son teknolojik buluşlardan biri olan bu sistem bu derece ses getirince ister istemez bu konuda da kurslar ve eğitimler olacaktır. En favori olanlardan biri olan Amerika New York merkezli Byte Academy ortalama iki ay sürecek bir kurs ve eğitim olanağı sunuyor. Maddi karşılığı olarak ise nerede ise on bin dolar isteyen bu kuruma herkesin başvurması biraz zor. Eğitim konusunda ikici bir seçenek de benzer kursu oldukça sıkıştırılmış olarak iki güne sığdıran eğitim de Lüksemburg’da 1.200 Avro bedeli veriliyor. Eğer internet başında oturarak ücret ödemeden böyle bir eğitim almak isterseniz aynı düzeyde bilgi sahibi olmanız oldukça zor.

Kocaman Bir Denizde Küçücük Bir Taşı Bulmak

Bitcoin mining dediğimiz madencilik işi aslında kocaman bir denizde ufacık bir taşı bulmaya ve o taşı parlata parlata gitgide büyütmeye benziyor. Ama düşünün ki, o taşı bulmamanız için inanılmaz özel bir yere saklamışlar. Üstünü kapatıp, ele geçirmemeniz için de her şeyle üstünü kapatmışlar. İşte kısaca Bitcoin madenciliği için kısaca böyle bir özet anlatabiliriz. Çünkü daha önce de belirttiğimiz gibi bu konuda kötü ve yanlış kullanımları önlemek sebebi ile program sahibi tarafından geliştirilmiştir.

Dijital Para Havuzunuzu Doldurmak

Bitcoin madenciliğinde servet yapma hedefinde olan kişiler için işin zor olduğunu söyleyebiliriz. Keşfedildiği ilk günden bugüne kadar gitgide daha da zorlaşan Bitcoin Pool ve Bitcoin wallet kavramları içeriğini daha da kilitleyerek devam ediyor. Bu akıma kapılan ve hızlı bir şekilde de bilgi sahibi olan kişi sayısının artması, sistemin program sağlayıcıları tarafından da güvenlik önlemleri alınmaya mecbur bırakıldı. Gelecekte bunun ile ilgili olarak ne olur çok bilemeyiz. Ancak şu anda Bitcoin ile ilgili herhangi bir cihaz satın almanızı, kurulum yapıp ona büyük ümitler bağlamanızı tavsiye etmiyoruz. Zira bu durum sizde hayal kırıklığı yaratabilir. Bitcoin talk kavramı ile kendi pazarını yaratma ve artırma çalışmaları içinde bulunmak, cihazlardan kazanç elde edeceğinizi düşünmek gibi düşüncelere fazla kapılmayın. Telefon ya da standart bilgisayarlarla kesinlikle madencilik yapmanız da mümkün değil.

Bu Yazıyı Değerlendirmek ister misiniz?
Lütfen Bu Yazıya Puan vermeyi Unutmayın !!! 😉
[Toplam: 2 Ortalama: 4]
3 Saniyede Ne Aradığınızı Bulun!!!

+1500 Abone Arasına Katılmak ister misiniz?

Aşağıdaki kutucuğa e-posta adresini yazarak her yeni makaleden anında haberdar olabilirsin.

Aboneliğiniz için Teşekkür Ederim.

Bazı Bilgiler Yanlış

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir