Network Marketing

Değerlerine Odaklanma Network Marketing

Değerlerine Odaklanma

  • 84

Network marketing sektörünü, değer sektörlerden farklı yapan kısım tam da burasıdır. Karşınızda ki kişinin Değerlerine Değer verme – Odaklanma sizi aslında satış parazarlamacı rolünden bir adım daha öteye taşıyacaktır.Network marketing sektöründe ikili ilişkileri çıkarttığınızda; perakende satıcılardan, pazarlamacılardan ve internetten alışveriş yaptıran (soğuk satış) yaptıran kişilerden ne farkınız kalır.

Firmanız veya ürünlerini daga üstü veya mutimuhteşem olabilir ancak şunu unutmamak lazım en naif pazarlamacıları ürünlerinin piyasada tek olduğunu düşünür. Şirketiniz ürünleriniz veya elinizdeki ödeme planı, teşfik edici promosyonlar olabilir, unutmayın bunu sunacak onlarca firma var.

Kopyalanamayacak veya taklit edilemeyecek tek şey sizin başkaları ile kuracağınız gönül bağı yani karşınızda ki kişinin değerlerine vereceğiniz önem sizin bireysel farkındalığınızı ortaya koyacaktır.

Network marketing sektöründe herkesin sıklıkla yapmış olduğu hata; her zaman (işe ilk günkü başladığı gibi) aday bulma sorununu aşamamasıdır. Şöyle söylemek gerekirse; takımındakı- alt kollarda ki insanlara vakit ayırmak yerine her zaman yeni takım arkadaşları bulmak için zaman harcamak aslında network marketing sisteminin çalışma şekline ter olduğu gibi beş kat on kat daha fazla efor sarfetmeye neden olabilir.

İşe en temelden başlamak, temeli sağlam bir yapı inşa etmek günümüzde başlı başına bir sorundur. Takım arkadaşımızın memnuniyeti veya müşteri memnuniyeti herşeyden önemlidir. Uzun vade de adaylar veya müşteriler peşinde koşmayacağımız için takımımızı oluşturan her birey eşşiz değerli olmalıdır. Bu bir duvar örmeye benzer. Kenarı atacağınız en küçük tuğla parçasına bile, duvarı tamamlamak için ihtiyacınız olabilir.

Biz Türk milleti olarak sevecen ve cana yakın insanlarız. Hiç tanımadığımız birisi gecenin bilmem kaçında kapımızı çalsa; evimizde kileri onunla paylaşırız. Herkesin küçük yada büyük egosu vardır. Egomuzu bir kenara bırakıp tanıştığımız insanları pür dikkat dinlemek,dikkatimizin dağılmasına izin vermeyip göz temasında bulunmak, soru sormayı ve cevap vermeyi bilmek bizim kişisel farkımızı tekrar tekrar ortaya koyacağını düşünüyorum.

Organizasyon kurmak çok basit olduğu gibi çok kolay da dağıla bilir. İnsan ilişkilerinin başarısız olduğu bir organizasyon dağılmaya mahkumdur. Mesela 5000 kişilik bir takımı olan birisini düşünün. Aslında 5000 kişilik bir takımı yoktur. Doğrudan temas ettiği en fazla 30-40 kişiyi geçmez. Digerleri ise referans olduğunuz kişilerin referansları ve onlarında referanslarıdır. Kimse 5000 kişiyle uğraşamaz 

Benzer Yazılar

Network Marketing Motivasyon Network Marketing
Network Marketing işi nedir Network Marketing
Network Marketing Hakkında Network Marketing
Kararsızlık Network Marketing
Network Marketingde Liderlik Network Marketing
Network Marketing Nedir? Network Marketing
Limit Siz’siniz Network Marketing
Geleceğini Kontrol Et Network Marketing
Satışlarda Rekor Kırılacak Network Marketing

Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?