Criptopara Bitcoin

Criptopara Bitcoin
Bu Yazıyı Değerlendirmek ister misiniz?
Lütfen Bu Yazıya Puan vermeyi Unutmayın !!! 😉
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Criptopara Bitcoin 2008 yılındaki mali kriz sonrası yeni bir para birimi ortaya çıktı. Criptopara adı verilen bu paralar internet üzerinden işlem gören bir yapıya sahip. Bununla beraber internet üzerinden kazandığınız veya yatırım yaparak bulundurduğunuz sanal paranızı gündelik yaşamda kullandığınız paraya çevirmeniz de mümkün. Matematiksel hesaplar ile oluşturulan bu dijital para birimlerinden bir tanesi de bitcoin. Bitcoin paraya çevirme işlemi için bir wallet hesabı edindiğinizde bitcoinlerinizi bu hesabınızda toplayabilirsiniz.Bitcoin borsasını takip ederek değişimleri izleyebilirsiniz.

BİTCOİNLERİNİZİ BANKA HESABINIZA AKTARABİLİRSİNİZ

Bitcoinleri bilgisayarınızın işletim sistemini kullanarak veya birtakım sitelere girip toplayabilirsiniz. Bu işlemlerin tümüne bitcoin madenciliği adı verilir. Bitcoin madenciliği yapmak için bilgisayar başında geçireceğiniz geniş bir zamana ihtiyaç duyacaksınız. Gerçek parayla yatırım yapıp daha sonra bitcoin yükselişi ile paralel para kazanmanız da bir diğer seçenek. Bitcoin kazanmaya başladığınızda bitcoin cüzdan hesaplarınızla istediğiniz bir bitcoin hesabına cripto paranızdan gönderebilirsiniz. Bitcoin borsa her gün değişmektedir takip ettiğinizde ne kadar para gönderebileceğinizi bilirsiniz. Bitcoin para gönderme gibi kazandığınız bitcoinleri kendi hesabınıza aktarabilmeniz de mümkündür.

BİTCOİN MADENCİLİĞİ İÇİN GÜVENLİ BİR CÜZDAN SEÇİN

Bitcoin madenciliğine başladığınızda bilgisayarınızı bir makinaya bağlayabilir ve yatırdığınız para tutarınız kadar hard diskinizin kullanımını sağlarsınız. Bilgisayarınızın CPU hızına bağlı olarak kazandığınız bitcoinler bitcoin programı sayesinde üretilip kullanımınıza hazır hale gelir. Bitcoinlerinizi paraya çevirmek için bir wallet hesabı edindikten sonra bu hesabı korumaya almanız gerekir. Aksi takdirde bağlı olduğunuz bilgisayarda saklı olan bilgiler bir başka bilgisayara alınamayacağı için kaybolabilir. Yedek almalı ve telefon numaranız ile hesabınızı tamamlamalısınız. Bitcoin analiz yapan borsa haberlerini izlemeyi de ihmal etmemelisiniz.

En Çok Tercih Edilen Sanal Para

Piyasaya çıktığı 2009 yılından bu yana internet ortamlarında en çok tartışılan konulardan birisi de sanal para birimi olan bitcoinlerdir. Birçok ülke tarafından resmi para birimi olarak tanınmış olsa da, birçok dünya markasının alışverişlerinde müşterilerine ödeme seçeneği olarak sunduğu bir para sistemi olsa da halen üzerindeki karanlık yorumlardan kurtulabilmiş değildir. Bunun en önemli nedenlerinden birisi de, ilk kullanıma çıktığı günlerde uyuşturucu, porno ve sapkınca taleplerin satışının yapıldığı deep web para birimi olarak anılmasıdır. Bu bilgi her ne kadar doğru olsa da bitcoin kesinlikle yasadışı olarak işlem yapılan bir sistem değildir. İnternet üzerinden yapılacak her türlü alışverişte kullanımı söz konusu olması bitcoin hakkında yapılan olumsuz yorumları doğrulamamaktadır.

Bitcoin Ne Kadar Güvenilirdir? Öncelikle internet üzerinden sanal para ile alışveriş yapılmasını sağlayan birçok sistem mevcuttur. Bitcoin de bu sistemlerde olduğu gibi dijital imzalar ile yasalar tarafından onaylanmış hesabınız üzerinden işlem yapar. Ayrıca blok adı verilen sistemler sayesinde yapılan bütün transfer işlemlerinin kaydı alınarak herhangi bir çalınma durumu yaşanması engellenir. Kullanıcı dışında bir başkasının asla giriş yapamayacağı hesabınız ayrıca dijital cüzdan niteliğinde olduğu için herhangi bir bitcoin hilesikullanımına engel olunarak dolandırıcılıklarında önüne geçilmektedir.

Bitcoin Kullanmak Yasal mı? Birçok ülkede yasal olarak tanınan bitcoinlerin diğer ülkelerde kabul edilmemesi birçok insanın aklınabitcoin helal mi sorusunu getirmektedir. Ancak kabul etmeyen ülkeler sadece güvenlik gerekçesiyle kabul etmemektedir.

17 Eylül 2017
5 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?