Network Marketing

Çok Katlı Pazarlama Sistemi Avantajları Network Marketing

Çok Katlı Pazarlama Sistemi Avantajları

  • 122

Çok katlı pazarlama sisteminden oluşan Network Marketing hem üretici firmaya hem de ekibe dahil olan herkese kazandırır. Üretici firmanın kazancı daha yüksektir. Üretici firma başlangıç yatırımıyla ilk önce yüzlere, binlere, on binlere ulaşan dağıtım ağına sahip olarak çok düşük maliyetle ürünleri dağıtmayı sağlar. Network marketing sistemini uygulayan firmalarda dağıtım masrafları, distribütörlere ödedikleri ıskonto ve primlerden oluşur. Firmanın ödediği dağıtım masrafları, geleneksel dağıtım ağını kullanmaktan çok daha düşük maliyet oluşturur. Yani üretici firma aradaki toptancı, perakendeci, reklam giderlerini ortadan kaldırarak distribütör çalışmasıyla daha kazançlı çıkar. 

Network Marketing Reklama İhtiyaç Duymaz 

Network marketing sorular ve cevaplar yoluyla aklınıza takılan tüm sorulara internet üzerinden cevap bulabilirsiniz. Herkesin merak ettiği konulardan birisi ise çok katlı pazarlama firmasının nasıl reklam yaptığıyla alakalıdır. Reklam giderlerine gerek görmeden işleyen sistemde çok katlı pazarlama firmasının dağıtım ağını nihai tüketici teşkilatı olarak görmek gerekir. On binlerce distribütöre kavuşmuş bir sistemde onların aile yeleri, yakınlarıyla oluşan büyük topluluk doğal olarak çalıştıkları firmanın ürettiği ürünleri kullanacaktır. Bu da firma için reklam gideri olmadan dev hazır müşteri portföyü oluşturacaktır.  

Ülkemizde Network Marketing Şirketi Var mı?

Network marketing Türkiye’de faaliyet gösteren dünya üzerinde yaygınlaşmış bir çok markanın da ürünleri bulunuyor. Dağıtım yönteminde çok katlı pazarlamayı seçen şirketler geleneksel tarzda faaliyet gösteren firmalara göre hiç bir zaman ulaşamayacakları ilçe ve köylere kadar uzanma olanağına sahiptirler. Ülkemizde de faaliyette olarak temsilcileri aracılığıyla yurtdışına da ürün gönderen firmalara ev sahipliği yapıyor. % 100 yerli sermayeyle kurulan network marketing firmaları geniş dağıtım ve distribütörlere sahip olarak istihdama da katkıda bulunuyorlar.

Network marketing teknikleri sayesinde bu işten kazanç sağlayan on binlerce distribütör bulunuyor. Distribütör olmakta başarı esastır. İnsanlara hitabet önemlidir. Onlara güven vermek gerekir. Daha çok insana ulaşarak daha çok konuşmak tekniklerinden biridir. İnsanlarla konuşurken adım adım sıralamaya da ihtiyacınız var insanların size güvenmesi ve davet ettiğinizde kabul etmeleri konuşma yeteneğinizden ve ikna kabiliyetinizle gerçekleşiyor. 

Network Marketin Eğitimleri Neden Önemlidir?

Eğitim, bilgi düzeyinin arttırılması ve deneyim faktörünün uygulamaya geçilmeden önceki tedbirli adımlarını temsil eder. Eğer network marketing sistemine adım atılacaksa, bunun için var olan şirketler, ürünleri, kalite fonksiyonları, insanların kulaktan kulağa ulaşan bilgileri ve önerilerinin iyi bilinmesi gerekir. Tabi bir kişiye yaklaşım güven verme, tavsiye edilme ve satışın gerçekleşebilmesindeki reklam faktörleri de yine akabinde önemli olan etkenleri en iyi şekilde barındırmaktadır. Bu yüzden ne kadar çok network marketing eğitimleri alınır ve bu konuda kişi kendini geliştirirse, hem satış olanağı yükselir, hem de kendi ekibini oluşturabilir ve kazancını ileri boyutlara taşıyabilir. Fakat herkes için böyle olacak bir kaide olmadığı da iyi bilinmelidir. 

Eğitim ile beraber önemli olan network marketing emekçileridir. Emekçi olmakta bazı sorumlulukların bilincinde olmayı gerektirir. Bir işe atılacaksanız, onunla alakalı olarak, doğru firmayı seçmeniz önemlidir. Firmanın doğru seçilesinin ardından yine size yarar sağlayacak ve uyumlu formatta olacak ekibe kayıt olmak daha verimli işlerin yapılmasını sağlar. Yardımlaşmanın artmasını, bilgilerin paylaşılmasını ve nasıl daha iyi başarı yakalanacağı noktasında emin adımlar atılabilir. 

Network Marketing İle Çok Fazla Kazanmak Mümkün mü?

Kazanç miktarınızı aylık çok yüksek tutarlara çıkarma olanakları kişinin elbette ki yeteneğine bağlıdır. Bir kişi 1000TL kazanabilir, aynı kişi eğer işi doğru süreçlerde yapıyor, yasal akıbetini tamamlıyor, çalıştığı firma ve ekibi ile önemli yolları kat edip doğru müşteri kitlesine hitap ediyorsa, 50.000TL’de kazanabilir. Burada önemli olan kararlılığın eyleme dökülmesi ve doğru adımların her zaman bir tık üzerine koyularak iş yapılmasıdır. Ne kadar iyi iş yapılırsa, geri dönüşler o kadar artar ve insanlar arasında konuşarak, tavsiye edilebilir hale gelinir. 

Sadece tanıdıklar ile sınırlı kalmadan satış ağını bölge çapında arttırmak ve planlamalarında sağlanması gerekiyor. Böyle yapılaraknetwork marketing en çok kazananlar listesi içerisinde isim yazdırılabilir. Fakat azim, kararlılık, sabır, emek, performans, paranın size yakınlaşmasını sağlar. Paranın size gelmesi içinde, network marketing sektöründeki firmalar, ciroları, reklam ağlarını, ürünleri, kalitelerini, kargo sistemlerine kadar her ufak detayı bilmek gerekir.

Benzer Yazılar

Network Marketing Motivasyon Network Marketing
Network Marketing işi nedir Network Marketing
Network Marketing Hakkında Network Marketing
Kararsızlık Network Marketing
Network Marketingde Liderlik Network Marketing
Network Marketing Nedir? Network Marketing
Limit Siz’siniz Network Marketing
Geleceğini Kontrol Et Network Marketing
Satışlarda Rekor Kırılacak Network Marketing

Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?