Blog Sitesi Açarak Kazanç Nasıl Sağlanır?

İnternetten para kazanma haberleri araştırmalarında interneti sadece vakit geçirmek için kullanmak yerine bu işten kar sağlamak isteyenler için de fırsatlar bulunuyor. Çağımız internet çağı olduğuna ve milyonlarca kişinin interneti her anlamda kullandığı göz önüne alındığında kazanç sağlamakta mümkün olabiliyor. İnternette kazanç yöntemlerinden biri olan blog açarak para kazanmak popüler olarak kullanılan yöntemler arasında bulunuyor. Kendi bloğunu açarak veya web sitesi üzerinden para kazanmak isteyenler için yapılacak ilk iş kendinize ait bloğunuzun olmasıdır. Blog açmak için ücretsiz blog oluşturmanıza yardımcı olan siteler de bu konuda size yardımcı olabileceği gibi Host-domain alarak kendinize özel blog açabilirsiniz.

Kendi Bloğunuzdan Nasıl Para Kazanırsınız?

İnternetten para kazanma hakkında bilgi arayanlar, Blog yazarak para kazanmak için en doğru, en güvenilir ve en sağlam ömür boyu devam edecek olan Google Adsense ve diğeri de satış ortaklığı yöntemi olacaktır. Google Adsense yönteminde Google sitenin belirli bölgelerinde içeriklerle ilgili reklamlar yayınlamaya başlar. Senin bloğunu ziyaret eden kişiler bu reklamlara tıkladığında tıklama başına Google sana para öder. Kısaca açıklamak gerekirse Google Adsense tıklama başına para ödeyen bir sistem olarak blog sahibine para öder. İnternetten para kazanmak isteyenler için güvenilir yollardan biridir. Bunu yapabilmek için herhangi parasal sermayeye ihtiyacınızda olmayacak. Sizlerin tek sermayesi internete bağlanan bir bilgisayarınızın olması ve bir blog sitesi açmış olmanızdır. İnternette bedava blog açmanıza yardımcı olacak sitelerde bulunuyor. Basit birkaç adımı takip ederek kendi bloğunuzu açabileceksiniz. Kurmuş olduğunuz blogun yani sanal mağazanın içini doldurmanız gerekiyor. Herhangi bir konu ve içerik belirleyerek bu konuda yazılacak özgün makaleler hazırlayarak bloğunuzda yer vereceksiniz. Kendinize bir konu belirleyin ve o konuyla ilgili bütün bilgiler hakkında içerikler hazırlayın.

Blog Konunuzu Belirleyin ve Kazanmaya Başlayın

İnternetten para kazanma hakkında yorumlar arasında en çok değinilen konular arasında bulunan blog sitesi açma fikrini düşünmeye başladıysanız blogunuzun içini doldurmak için İnternette ilgi çeken ve araştırılan konulardan yüzlercesini bulacaksınız. Seçmiş olduğunuz konu hakkında gerek internetten, dergilerden, kitaplardan araştırma yaparak yazacağınız konu hakkında bilgi ve birikim sahibi olun. Ön hazırlık aşamasından sonra bloğunuzda makaleler yazmaya başlayın. Mutlaka bir makale yazın ve yazdığınız makalenin özgün olmasına dikkat edin. Yazılacak hiçbir makale kopyala yapıştır olmamasına özen gösterin. Kopyala yapıştır yaptığınızda google kopya içerik algoritmasıyla senin sitenin başka sitelerden içerik aldığını tespit ediyor ve senin siten sadece yazılmış bir blok olarak kalıyor çünkü google arama sayfalarında senin sayfan yer almıyor. Böyle olduğunda internetten para kazanma hayalide suya düşüyor. İnternetten para kazanma hikayeleri arasında yer alan blog açmak, sayesinde yazacağınız her içeriği kendiniz yazmaya ve bu konuda tek bir kelimeyi bile kopyala yapıştır yapmadan bloğunuza almanız gerekiyor. Google Adsense ile para kazanmak hayalde kalmasın diyorsanız kopyala yapıştır yöntemini kesinlikle ortadan kaldırmanız gerekiyor.

Blog Açıldıktan Sonra Nasıl Kazanılır?

Kendinize blog açtınız, blogunuzda hangi konulara yer vereceğinizi belirlediniz ve bununla ilgili araştırmalar yaparak bilgi ve birikimi arttırdınız. Şimdi ne yapılacak diyorsanız sırada blogun yami sanal mağazanın raflarını doldurmaya başlayacaksınız. Blogunuzu kurduktan sonra her gün en az bir tane konuyla ilgili makale yazın ve blogunuza ekleyin. Bir ay bu şekilde blogunuzu hazır hale getirin. İlk bir aydan sonra iki günde bir, üç günde bir blog yazabilirsiniz. Bu şekilde devam edebilirsiniz. Üçüncü ayda haftada bir kısa makale yayınlayabilirsiniz. Bu noktaya gelindiğinde Google artık sitenizi indekslemiş olacak ve aramalarda üst sıralarda yer alacaksınız. Üst sıralarda yer aldığınızda yüksek ziyaretçiyi sitenize çekebileceksiniz. Yüksek ziyaretçi almaya başladığınızda Google adsense’ye başvurma zamanı da gelmiş olur. Google adsense başvurduğunuzda başvurunuz en geç bir hafta içinde Google adsense ekibi tarafından onaylandığında onay maili alırsınız. Size verilen reklam kodunu sitenin içinde bir yere yerleştirdiğinizde günlük en az 3 $, 5 $, 10 $, 20 $ sürekli artan geliri izlemenin keyfini çıkaracaksınız.

Google Adsense Ek Gelir Kazandırıyor

İnternetten para kazanma hızlı yöntemi olan blog sitesi açmak sayesinde, Yurtdışında özellikle Amerika’da insanlar bu yöntem sayesinde binlerce dolar kazanıyorlar. İnternet pastası o kadar büyük bir pasta olduğuna göre sizde hayatınızda ek gelir kazanmak istiyor ve bu pastadan bir lokma almak istiyorsanız blogger olmayı düşünebilirsiniz. Blog işinin manevi boyutunu araştırarak internetten para kazanma helal mi diyenler için siz kimsenin parasını çalmıyor ve hatta bu konuda emek sarf ediyor ve bunun için uğraşıyorsunuz helal olur mu tam olarak bilinmez ama bu konuda yaptığınız işte günah sayılmaz.

Bu Yazıyı Değerlendirmek ister misiniz?
Lütfen Bu Yazıya Puan vermeyi Unutmayın !!! 😉
[Toplam: 6 Ortalama: 4.7]
3 Saniyede Ne Aradığınızı Bulun!!!

+1500 Abone Arasına Katılmak ister misiniz?

Aşağıdaki kutucuğa e-posta adresini yazarak her yeni makaleden anında haberdar olabilirsin.

Aboneliğiniz için Teşekkür Ederim.

Bazı Bilgiler Yanlış

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir