0545 736 6371
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Blog Kurarak Para Kazanma Yöntemleri

29 Eylül 2017
4 kez görüntülendi
Blog Kurarak Para Kazanma Yöntemleri

Günümüzde blog kurmak ve yazılar yazmak artık meslek haline geldi. Blog yazarlığını bu kadar sıklıkla görmemizin ve herkes tarafından popüler bir meslek haline getirilmesinin en büyük sebeplerinden biri de pek sıkıntısının olmaması, kolay halledilebilinecek bir iş olmasıdır. Çünkü herhangi bir patronun, gitmen gereken bir iş yerin, yol masrafı gibi giderlerin olmayacak. Evden çayını, kahveni yudumlarken yazabileceğin yazılarla bloğundan para kazanman mümkündür. İnternetten para kazanma yöntemleri arasında olmasa da kendinizi tanıtırsanız, yazılarınız dikkat çekerse, orta vadede 1500 – 2000 TL arası kazancınız olabilir.

Bloğunuzdan Nasıl Para Kazanacaksınız?

Öncelikle hangi konularda yazılar yazmak istediğinizi belirlemelisiniz. Bloğunuzda yazacağınız yazılar hakkında bilgi sahibi olmadan, araştırmadan ya da vermeyi vaat ettiğiniz bilgiyi yazılarınızın içeriğinde vermeden üstünkörü yazılar yazarsanız pek bir başarı beklemeyin. Dikkat çekici, insanların ilgisini çekebilecek türde yazılar ve içerikler bulursanız ve bunun da içini doldurabilirseniz, içerikleriniz beğenileceği için kazancınızı da arttırabilirsiniz. Kozmetik, bakım, sağlık, stil, oyunlar, dıy (do it yourself) yani kendin yap fikirleri veya moda konuları en çok ilgi çekenler arasında yer alır. Tıklanma oranınız daha da yüksek olur. Ancak sadece bir ürüne odaklı blog kurup o ürünün satış ortaklığını yapmak da ihtimaller arasında yer alır. İnternetten çalışarak para kazanma yöntemlerinden biri olan blog yazarlığı, sadece yazmanın dışında da gelir kalemleri oluşturmanıza olanak verecek bir meslek haline gelmiştir. Örneğin bloğunuzda reklam göstererek ekstra para kazanma ihtimaliniz vardır.

Öncelikle ücretsiz bir blog oluşturman gerekmekte. Blogger, blogcu gibi ücretsiz blog servislerine üye olduğun takdirde bloğunu kısa bir süre içinde kurabilirsin. Bloğuna gelen ziyaretçilerle tanınılırlığını ve satışlarından elde edilecek gelirleri arttırabilirsin. Büyük ziyaretçi kitlelerini ilk başta beklemek saçma olur, özgün ve orijinal içerikler ürettiğin zaman arama motorlarında kendini ön sıralarda görecek böylece bu konuyla ilgili araştırmalar yapan ziyaretçilerin önüne senin sitenin çıkmasını sağlayacaksın.

Bloğuna eklediğin içerik sayısı ne kadar fazla olursa, o kadar çok ziyaretçin olacaktır. Makalelerin kaliteli olduğu ve devamını düzenli aralıklarla getirdiğin sürece bir anda olmasa bile zamanla ziyaretçilerinin giderek arttığını görebilirsin. İnternetten çok para kazanma yollarından biri de artık içerik düzenini oturtup, belli bir ziyaretçi kitlesine hitap ederken, yazılarında seo da uygulamandır. Seo uyumlu makaleler ve yazılar yazarak, hedeflediğin kelimelerden satış yapabilirsin. Seo uyumlu yazılar işini çok daha kolay yapmanı sağlayacaktır. Arama motorunda aranılan kelimelerden yola çıkarak blogunu çok daha yüksek yerlerde gösterebilirsin. İnternetten çok para kazanma yöntemlerinden biri de budur. Satacağın ürün için bu anahtar kelimeleri kullanmak, ziyaretçi akışı sağlayacaktır çünkü ziyaretçi arama motorunda ilk sırada senin blogunu görecektir.

Farklı Para Kazanma Metotları

  • Blogda satış ortaklığı yapmak
  • Banner reklamlar ile kazanç sağlamak
  • Sana Ait Mail Listesi oluşturarak kazanç sağlamak
  • Adsense aracılığıyla kazanç sağlamak

Bunun dışında, sadece bloğundan değil internetten upload ile para kazanma metotlarından diğerleri de facebook, twitter, alışveriş forumları, instagram gibi sosyal platformlardan da ürün tanıtımı olabilir. Birçok kişi bu yollarla para kazanmakta ve kazandıkça farklı işler almaktadır.

Mail listesi oluşturarak kazanç sağlamak konusunda ise şunlar söylenebilir: Sana ait mail listesi hazırlayarak ürün tanıtımlarını bu mail adreslerine yapabilirsin. Bunları yaptığında, müşterilerden sana geri dönüşüm oranı artacaktır. Bu yöntemde mailleri ziyaretçilerine onaylatman gereken durumlar olabilir. Bunu başarırsan sistemi sağlam kurabilirsin. Örneğin 300 bin kişiye bir mail atarak ürününün satışı için size geri dönüşüm oranlarını yükseltebilirsin.

Banner reklamlar ile de kazanç sağlayabilirsin. Bununla ilgili bilgi almak için e-ticaret sitelerinin kullandığı bu metotları inceleyebilirsiniz. Kendi sitenize reklam alabilir, ya da trafiği yüksek olan bir sitede üst köşelerde reklam alanları satın alarak ziyaretçi ve satış rakamlarınızı yükseltebilirsiniz.

Adsense Aracılığı ile yapılacak kazançlar ise: Google arama motorunun reklam hizmeti olan adsense kaydını onaylatabilirsin. Tıklama başına kazanç sağlamaya başlayabilirsin. Ayrıca adsense panelinde ne kadar tıklanma sayısının olduğunun dökümlerini görebilirsin.

Tüm bu yöntemler blog açmak ve sonrası için çok önemli adımları içermektedir. İnternetten çeviri yaparak para kazanma yolu gibi farklı uzmanlık gerektiren kazançlar olsa da blog açarak kendi kendini uzmanlaştırabilir, kimseye bağlı kalmadan sabırla ve emekle içerikler üretebilirsin. Ziyaretçi sayısının zamanla artması karşısında, yaptığın farklı kazanç metotları ile büyük meblağlar kazanma yolunda emin adımlar atmış olursun.

Bu Yazıya Puan Vermek ister misiniz?
Puan Ortalaması
[Toplam: 4 Ortalama: 4.5]

Mail Abonem Olur musun?

En Güncel Yazılar Artık Mailinizde.

Aboneliğiniz için Teşekkür Ederim.

Bazı Bilgiler Yanlış

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?