parallax background

Bitcoinden Ne Kadar Para Kazanılır?

11 Aralık 2017
bitcoin-nasil-satilir
Bitcoin Nasıl Satılır?
11 Aralık 2017
en-kolay-bitcoin-ve-altcoin-alma-yontemleri-neler
En Kolay Bitcoin ve Altcoin Alma Yöntemleri Neler?
12 Aralık 2017
Hızlı değişen değeri ve farklı kazanç olanakları sayesinde Bitcoinden Ne Kadar Para Kazanılır? sorusu ile yüksek kazanç imkanı sunan bir sanal para birimi. Bitcoin değeri ve kullanım alanı gün geçtikçe artan dünyanın ilk sanal parasına verilen isimdir.

Bu sanal para ortaya çıktığı tarihten bu yana çok farklı amaçlar için kullanılmıştır.Bitcoin madenciliği ise Bitcoin kazanmak için kullanılan yollardan en önemlisidir. Bitcoin madenciliği eskiden işlemci gücüyle yapılırken zamanla ekran kartı gücü kullanılmıştır ve günümüzde Bitcoin için özel üretilmiş cihazlar kullanılmadığı takdirde harcanan elektrik masrafı kazançtan fazla olacaktır. Bu cihazların alımı için de yüksek bedeller olması nedeniyle bu işe ciddi miktarda para ayıracak kişiler bu işten güzel kazançlar elde edebilirler.

Bitcoinden Para Kazanmak

Bitcoin madencilik, bulut madencilik, musluk(faucet) sistemleri, al sat işlemleri, arbitraj gibi pek çok işlemle gelir elde edilebilen bir sanal para birimidir. Fakat Bitcoin kazancı elde etmek isteyen kişiler öncelikle bir Bitcoin cüzdanı oluşturmalıdır. Bitcoin cüzdanı oluşturmak ise ücretsiz ve kolay bir yoldur. Bitcoin cüzdanları kullanıcıların isteğine göre bilgisayar, telefon veya bir internet sitesi aracılığıyla oluşturulabilir. Dünya üzerinde en çok kullanılan cüzdan ise Blockchain cüzdanıdır.

Blockchain Sistemi Nedir?

Bitcoinden Ne Kadar Para Kazanılır?Blockchain Bitcoin para biriminin kullandığı ödeme sistemi olarak tanımlanabilir. Blockhain ne demek sorusuna Blockchain kelimesini Türkçe’ye çevirerek cevap verilebilir. Türkçesi blok zinciri olan bu sistem farklı şifreleme teknikleri kullanılarak bloklar halinde depolanan bir veri tabanı olarak ifade edilebilir. Blokların bir zincir yapısıyla birbirine bağlı olması işlemlerin takip olayını kolaylaştırırken güvenlik ile ilgili bir sıkıntı yaşanmamasını sağlıyor.

Blockchain sistemini farklı kılan özelliklerden birisi ise Blockchain hesap kapatma seçeneğinin olmamasıdır. Blockchain hesabında bulunan Bitcoin başka bir hesaba transfer edilebilir fakat hesap kapatılamaz. Bunun nedeni Blockchain çalışma mantığında gizlidir. Blockchain bloklar halinde bir zincir olarak kayıt gerçekleştirdiği için hesabın kapatılması bloklar arasındaki bağlantıda sıkıntılar yaratabilmekte. Ayrıca Blockchain kullanım alanları gün geçtikçe artış gösterdiği ve bir çok uluslararası firma bu konuda çalışma yaptığı için Blockchain kullanımı gelecek senelerde artış gösterebilir.

Bitcoin cüzdanı olarak Blockchain kullanacak kişilerin Blockchain hakkında gerçekler konusunda bilgi sahibi olması gereklidir. Blockchain Bitcoin’in altyapısı olması yanında sürekli gelişime açık bir sistem. Etherium olarak bilinen sanal para işlemlerinin Blockchain ile gerçekleştirilmeye başlaması bu sisteme yeni eklenen özelliklerden. Bunun dışında en çok merak edilen sorulardan olan Blockchain nasıl para çekilir sorusuna Blockchain sisteminde Türk lirası, dolar veya başka bir para birimiyle para çekme işleminin olmadığı Bitcoin ve Etherium olarak transfer etme seçeneklerinin olduğu bilinmesi gereken önemli noktalardan.

Bitcoin’den Para Kazanmak

Bitcoin içerisinde bulunan çok farklı kazanç metodlarını bulunduruyor. Bu kazanç metodlarının bazıları için Bitcoin sahibi olmak gerekliyken bazıları para yatırmadan Bitcoin kazandırma imkanı sunmaktadır. Bu metodlardan ilki olan musluk (faucet) sistemi herhangi bir para yatırımı olmadan Bitcoin kazanılmasına olanak sağlıyor. Bitcoin değeri yüksek olduğu için Satoshi ismi verilen Bitcoin alt birimi ile kazanç sağlamak mümkün. Satoshi Bitcoin’in yüz milyonda birine verilen isimdir. Musluk siteleri herhangi bir yatırım yapmadan reklam izleme, oyun oynama, çark çevirme veya başka bir görevi gerçekleştirme karşılığı belirli miktarlarda satoshiyi kullanıcılarına vaadeden sistemlerdir. Kazancı fazla olmamasına rağmen riski neredeyse sıfır olduğu için sıklıkla tercih edilirler. Bu kazanç metodu damlaya damlaya birikimi arttırma sistemi olduğu için musluk sistemi olarak geçmektedir.

Bitcoinden Ne Kadar Para Kazanılır

Bitcoinden Ne Kadar Para Kazanılır

Bitcoin için en çok kullanılan yöntem ise al sat yöntemidir. Kişi bir aracı borsa sitesi yardımıyla istediği fiyattan alış emri gerçekleştirir. Alım işleminden sonra fiyat hareketlerini izler. Kendi uygun gördüğü fiyattan satış emri vererek Bitcoin satışı gerçekleştirir ve kazanç sağlar. Bu yöntem en garanti kazanç sağlama yollarından birisidir ve diğer iki yönteme göre daha yüksek kazanç sağlanabilir. Bitcoin’den kazanılacak net para miktarı ise kişinin elinde bulundurduğu Bitcoin miktarına bağlıdır. Hesabında 1 Bitcoin olan kişi fiyat yükselişinden 1.000 TL kazanırken hesabında 5 Bitcoin olan kişi fiyat yükselişinden 5.000 TL kazanacaktır. Bu nedenle al sat sistemindeki kazanç Bitcoin sahibi olan kişinin elinde tuttuğu miktarla doğrudan ilişkilidir.

Bitcoinden Para Kazanmak için Genel Bilgiler

Bitcoin kullanım alanı her geçen gün artmakta olan dünya genelinde ilk sanal para ismidir. Bitcoin ortaya çıktığı zamandan itibaren birçok farklı amaçlar için kullanılmaktadır. Dünya genelinde tanınırlığı her geçen gün artan Bitcoin bazı belirli ülkeler tarafından para birimi olarak tanımlanmıştır. Hızla değişen değerleri ve farklı kazanç imkanları ile Bitcoin çok yüksek miktarlarda kazanç imkanı sunan muhteşem bir sanal para birimidir. Herhangi bir resmi kuruluşla bağlantısı olmayan dijital para biriminin çeşitli seçenekleri bulunsa bile birçok sektörde oldukça fazla ilgi görmektedir. Özellikle ilk çıktığı zamandan itibaren yasal olmayan birçok konuda bitcoin kullanımının çok yüksek olduğu aşikar bir durumdur.

Özellikle bitcoin madenciliği kazanmak için tercih edilen en önemli yollardan bir tanesidir. Bitcoin madenciliği eskiden günümüze işlemci gücüyle yapılmakta ve ekran kartı gücü kullanılmaktadır. Günümüz teknolojisinde özel olarak üretilmiş cihazlar kullanılmadığı zaman harcanan elektrik masrafları kazançtan daha fazla olacaktır. Bu tür cihazların alımı içinde yüksek ücretlerin olması nedeniyle bu işe çok ciddi miktarda para ayıracak kişiler için çok yüksek kazançlar elde edebileceğini görebilirsiniz.

Bitcoin Para Kazanma Yöntemleri

Genel olarak bitcoin’den para kazanma yöntemleri için çeşitli seçenekler yer almaktadır. Bitcoin birçok alanda bulut madencilik, al sat işlemleri, musluk sistemleri ve arbitraj gibi birçok işlemle gelir elde edebileceğiniz sanal para birimidir. Bitcoin üzerinden ciddi anlamda gelir elde etmek isteyen kişilerin öncelikle bir Bitcoin cüzdanı oluşturmaları gerekmektedir. Bitcoin cüzdanını oluşturmak tam anlamıyla çok kolay bir işlemdir. Üstelik ücretsiz olarak oluşturacağınız bitcoin cüzdanını internet üzerinden kolay bir şekilde temin edebilirsiniz.

Yapılan araştırmalara göre dünya genelinde en fazla kullanılan cüzdan Blockhain cüzdanı olarak bilinmektedir. Genel olarak para kazanma yöntemlerini çok fazla bir şekilde kullanmadan önce bitcoin tam anlamıyla çözülmüş olmalıdır. Bitcoin hakkında yüksek derecede bilgilere sahip olmanız kazanmanız için mükemmel bir başlangıç olacaktır. Bu nedenle ayrıntılı araştırmalar yapıp bu doğrultuda yapacağınız işlemler sizi güzel kazançlar elde edebilmeniz için başarıya götürmeyi sağlayacaktır. Bunun için bitcoin yeniliklerini yakından takip etmek ve yapılan işlemlerin hangi anlama geldiğini çözmek yeterli bir durumdur. Takibini sürdürdüğünüz sürece çok kısa bir zaman içerisinde bitcoin aracılığıyla yüksek kazançların sahibi olabilirsiniz.

Bitcoin Al Sat Nasıl Yapılır?

Bitcoin sanal para birimini yeni öğrenen kişiler en pratik yöntemler ile bitcoin alım satım işlemlerine başlayabilmektedir. Dolayısıyla bitcoin al sat nasıl yapılır için internet dünyasında bitcoin al sat siteleri bulunmaktadır. Öncelikle herhangi bir ödeme yöntemiyle bitcoin hesabınıza bir miktar para yatırmanız gerekmektedir. Yapacağınız para transferi kullanacağınız havale yönteminin seçeneğine göre ücretli veya ücretsiz olarak değişecektir. Paranız hesabınıza geçtikten hemen sonra isterseniz fiyatı sizler belirleyerek emir verebilirsiniz. Belirlediğiniz fiyat seçeneğinin bir karşılığı bulunursa işleminiz hemen gerçekleşmiş olacaktır. Bu doğrultuda paranız hesabınızdan düşerek BTC hesabınıza aktarılacaktır. Burada bilmeniz gereken en önemli husus bu tür işlemler için alım satım yapan bitcoin sitelerinin işlem komisyonu kestiklerini unutmamanız gerekmektedir.

Bitcoin Al Sat Siteleri

Bitcoin al sat işlemleri için birçok farklı bitcoin al sat siteleri bulunmaktadır. İnternet dünyasında yer alan siteler arasında en güvenilir olanı tercih etmeniz gerekmektedir. Hemen sonrasında yapacağınız bitcoin alım satım işlemlerini siteniz üzerindeki hesaptan çok kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bitcoin al sat sitelerini tercih edebilmek için gündeme olan siteleri kullanmanız tavsiye edilmektedir. Sağlıklı bir şekilde ticaret yapabilmek için bu kriterlere uymak önemli bir etkendir. Aracı borsa olarak kullanacağınız siteden istediğiniz fiyat ile alış emri gerçekleştirmelisiniz. Alım işleminden hemen sonra fiyat hareketlerini izleyerek kendi uygun gördüğünüz fiyattan satış emrini vermelisiniz. Bu doğrultuda bitcoin satışını gerçekleştirerek kazanç sağlamış olacaksınız. Mutlaka güvenilir siteler aracılığıyla bu işlemleri yapmayı tercih etmelisiniz.

Bitcoin Al Sat Taktikleri

Bitcoin kendi içerisinde çok farklı bitcoin al sat taktikleri kazanç yöntemleri bulundurmaktadır. Bu kazanç yöntemlerini tam olarak anlamak bitcoin alım satım işlemleri için oldukça önemli bir durumdur. Arbitraj piyasa genelinde altın, hisse senedi gibi ticarete eşlik eden varlık kapsamına giren ve eş zamanlı olarak kar sağlamak amacıyla kar etme işlemidir.

Genellikle iki piyasa arasında fiyat farkı elimine etme eğilimidir. Bir başka ifadeyle ise borsadan bir sonraki arasında arbitraj yapıldığı zaman düşük al yüksek sat gibi deyiminin tam karşılığı anlamına gelmektedir. Fiyatlar normal olarak tüm piyasalarda benzer bir konumda olmasına rağmen bazı zamanlarda borsada satış değeri bir diğer borsadaki alış fiyatına göre daha düşük olabilmektedir. Böyle bir durumda eş zamanlı işlemler gerçekleştirildiğinde iki fiyat arasında bulunan farkı kar olarak elde etmiş olursunuz. Gün içerisinde emir verdiğiniz yönteme göre fiyatlar değerlendirerek sabırlı olmalı ve takibini sürdürmelisiniz. Alım işlemi gerçekleştiği zaman anında satışını yapacağınız siteye MAX transfer yaparak en üst fiyattan satış gerçekleştirmelisiniz. Bu doğrultuda hesaba tekrar BTC yüklenmiş olacaktır.

Emre DAL
Emre DAL
Blogumda Network Marketing, Para Kazanma,Blockchain ve Bitcoin ile ilgili kategori yazılarının size detaylı bilgi vereceğini düşünüyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir