0545 736 6371
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Bitcoin’den Ne Kadar Para Kazanılır?

17 Ekim 2017
11 kez görüntülendi
Bitcoin’den Ne Kadar Para Kazanılır?

Bitcoin değeri ve kullanım alanı gün geçtikçe artan dünyanın ilk sanal parasına verilen isimdir. Bu sanal para ortaya çıktığı tarihten bu yana çok farklı amaçlar için kullanılmıştır. Dünyada tanınırlığı gittikçe artan Bitcoin bazı ülkeler tarafından para birimi olarak tanındı bile. Hızlı değişen değeri ve farklı kazanç olanakları sayesinde Bitcoin yüksek kazanç imkanı sunan bir sanal para birimi.

Bitcoin’den Para Kazanmak

Bitcoin madencilik, bulut madencilik, musluk(faucet) sistemleri, al sat işlemleri, arbitraj gibi pek çok işlemle gelir elde edilebilen bir sanal para birimidir. Fakat Bitcoin kazancı elde etmek isteyen kişiler öncelikle bir Bitcoin cüzdanı oluşturmalıdır. Bitcoin cüzdanı oluşturmak ise ücretsiz ve kolay bir yoldur. Bitcoin cüzdanları kullanıcıların isteğine göre bilgisayar, telefon veya bir internet sitesi aracılığıyla oluşturulabilir. Dünya üzerinde en çok kullanılan cüzdan ise Blockchain cüzdanıdır.

Blockchain Sistemi Nedir?

Blockchain Bitcoin para biriminin kullandığı ödeme sistemi olarak tanımlanabilir. Blockhain ne demek sorusuna Blockchain kelimesini Türkçe’ye çevirerek cevap verilebilir. Türkçesi blok zinciri olan bu sistem farklı şifreleme teknikleri kullanılarak bloklar halinde depolanan bir veri tabanı olarak ifade edilebilir. Blokların bir zincir yapısıyla birbirine bağlı olması işlemlerin takip olayını kolaylaştırırken güvenlik ile ilgili bir sıkıntı yaşanmamasını sağlıyor.

Blockchain sistemini farklı kılan özelliklerden birisi ise Blockchain hesap kapatma seçeneğinin olmamasıdır. Blockchain hesabında bulunan Bitcoin başka bir hesaba transfer edilebilir fakat hesap kapatılamaz. Bunun nedeni Blockchain çalışma mantığında gizlidir. Blockchain bloklar halinde bir zincir olarak kayıt gerçekleştirdiği için hesabın kapatılması bloklar arasındaki bağlantıda sıkıntılar yaratabilmekte. Ayrıca Blockchain kullanım alanları gün geçtikçe artış gösterdiği ve bir çok uluslararası firma bu konuda çalışma yaptığı için Blockchain kullanımı gelecek senelerde artış gösterebilir.

Bitcoin cüzdanı olarak Blockchain kullanacak kişilerin Blockchain hakkında gerçekler konusunda bilgi sahibi olması gereklidir. Blockchain Bitcoin’in altyapısı olması yanında sürekli gelişime açık bir sistem. Etherium olarak bilinen sanal para işlemlerinin Blockchain ile gerçekleştirilmeye başlaması bu sisteme yeni eklenen özelliklerden. Bunun dışında en çok merak edilen sorulardan olan Blockchain nasıl para çekilir sorusuna Blockchain sisteminde Türk lirası, dolar veya başka bir para birimiyle para çekme işleminin olmadığı Bitcoin ve Etherium olarak transfer etme seçeneklerinin olduğu bilinmesi gereken önemli noktalardan.

Bitcoin’den Para Kazanmak

Bitcoin içerisinde bulunan çok farklı kazanç metodlarını bulunduruyor. Bu kazanç metodlarının bazıları için Bitcoin sahibi olmak gerekliyken bazıları para yatırmadan Bitcoin kazandırma imkanı sunmaktadır. Bu metodlardan ilki olan musluk (faucet) sistemi herhangi bir para yatırımı olmadan Bitcoin kazanılmasına olanak sağlıyor. Bitcoin değeri yüksek olduğu için Satoshi ismi verilen Bitcoin alt birimi ile kazanç sağlamak mümkün. Satoshi Bitcoin’in yüz milyonda birine verilen isimdir. Musluk siteleri herhangi bir yatırım yapmadan reklam izleme, oyun oynama, çark çevirme veya başka bir görevi gerçekleştirme karşılığı belirli miktarlarda satoshiyi kullanıcılarına vaadeden sistemlerdir. Kazancı fazla olmamasına rağmen riski neredeyse sıfır olduğu için sıklıkla tercih edilirler. Bu kazanç metodu damlaya damlaya birikimi arttırma sistemi olduğu için musluk sistemi olarak geçmektedir.

Bitcoin madenciliği ise Bitcoin kazanmak için kullanılan yollardan en önemlisidir. Bitcoin madenciliği eskiden işlemci gücüyle yapılırken zamanla ekran kartı gücü kullanılmıştır ve günümüzde Bitcoin için özel üretilmiş cihazlar kullanılmadığı takdirde harcanan elektrik masrafı kazançtan fazla olacaktır. Bu cihazların alımı için de yüksek bedeller olması nedeniyle bu işe ciddi miktarda para ayıracak kişiler bu işten güzel kazançlar elde edebilirler.

Bitcoin için en çok kullanılan yöntem ise al sat yöntemidir. Kişi bir aracı borsa sitesi yardımıyla istediği fiyattan alış emri gerçekleştirir. Alım işleminden sonra fiyat hareketlerini izler. Kendi uygun gördüğü fiyattan satış emri vererek Bitcoin satışı gerçekleştirir ve kazanç sağlar. Bu yöntem en garanti kazanç sağlama yollarından birisidir ve diğer iki yönteme göre daha yüksek kazanç sağlanabilir. Bitcoin’den kazanılacak net para miktarı ise kişinin elinde bulundurduğu Bitcoin miktarına bağlıdır. Hesabında 1 Bitcoin olan kişi fiyat yükselişinden 1.000 TL kazanırken hesabında 5 Bitcoin olan kişi fiyat yükselişinden 5.000 TL kazanacaktır. Bu nedenle al sat sistemindeki kazanç Bitcoin sahibi olan kişinin elinde tuttuğu miktarla doğrudan ilişkilidir.

Bu Yazıya Puan Vermek ister misiniz?
Puan Ortalaması
[Toplam: 4 Ortalama: 4.8]

Mail Abonem Olur musun?

En Güncel Yazılar Artık Mailinizde.

Aboneliğiniz için Teşekkür Ederim.

Bazı Bilgiler Yanlış

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?