Bitcoin üretimi Nasıl Yapılıyor? Tüm Cevaplar Burada

Ana sayfa » Bitcoin » Bitcoin üretimi Nasıl Yapılıyor? Tüm Cevaplar Burada

Bitcoin üretimi Nasıl Yapılıyor? Tüm Cevaplar Burada

Dijital para artık internetin vazgeçilmezi olmaya başladığı şu günlerde sizde Bitcoin üretmek istiyorum Diyorsanız! bu yazı tam size göre.

Bitcoin üretim sistemi  dahil olmak isteyenlerden misiniz? Öyle ise öncelikle bitcoin konusunu iyice anlamamız gerekiyor. Peki, nedir bu kavram? Hayatımıza nasıl girdi? Ne kadar yoğun bir kitle tarafından kullanılıyor ve takip ediliyor? Para yerine mi geçiyor? Genelde geçerliliği nedir? Asrın son buluşlarından biri olan bitcoin ile ilgili sorularınıza yanıt vermeye çalışacak olduğumuz bu yazıyı sonuna kadar mutlaka okuyun.

Bitcoin Nerelerde Kullanılır?

Bitcoin kullanım alanları farklılık göstermektedir. Türkiye’de Bitcoin para birimi fazla bilinmemektedir. Bu nedenle kullanım alanları da yeni yeni oluşmaktadır. Bu sebeple Türkiye’de Bitcoin her ne kadar kar elde etmek için kullanılsa da alışveriş yaparken de rahatlıkla kullanabileceğiniz bir paradır. Günlük yaşamdaki gibi Bitcoinde de cüzdan sistemi bulunmaktadır. Bu cüzdanda biriken Bitcoinleri kıyafet, parfüm ve saat gibi kişisel eşyalar alınırken kullanılabilir. Bunların yanı sıra ticarette ve bahis sitelerinde de kullanılmaktadır. Bitcoin para birimi piyasada olan paralardan daha yüksek bir değere sahiptir. Bu nedenle alış verişte kullanılan az miktardaki Bitcoinle çok fazla eşya alabilirsiniz.

Bitcoin, tamamı ile deneme amaçlı düşünülerek tasarlanmış bir para birimidir diyebiliriz. Kısaltılarak BTC olarak sembolize edilen bu birim için her geçen gün ilgi de artmaya devam ediyor.  Tam olarak 2008 yılında Satoshi Nakamoto kanalı ile tasarlanmış bu birim kesinlikle merkez bankası ya daeş değerdeki diğer resmi kurumlar ile ilişik içinde de değildir. Peki, o halde geçerliliği nedir ve nasıl kullanılır? Bitcoin, her şeyden önce dijital platformda geçerli olan ve dolayısı ile dijital olan bir para birimidir. Küresel ekonominin tamamı ile boy gösterdiği ekonomi piyasasında bir alternatif olarak oluşturulmuştur. Özellikle daha da yaygınlaştıkça çok daha fazla kişi tarafından yakın takibe alınan bu dijital para sistemi konusunda ise bazı resmi yaptırımlar bulunmaktadır.

Bitcoin üretimi Nasıl Yapılıyor?

Bitcoin üretimi Nasıl Yapılıyor?

Bitcoin Nasıl ve Nereden Alınır?

Dijital bir para birimi olduğundan Bitcoin Sterlin, Dolar gibi bir döviz bürosundan ya da bankadan alınamaz. Kriptolu olarak belli algoritmalar içeren Bitcoin yalnızca internet üzerinden oluşturulan bir para birimidir. Bu yüzden Bitcoin alım ve satım işlemleri de internet üzerinden gerçekleştirilir. Bitcoin özel şifreleme ile oluşturulduğundan alım ve satım yapabilmek için size özeli bir hesabınızın olması gerekir. Bitcoin dünyasında buna cüzdan denir. Bu Bitcoin cüzdanınız olmadan alma ve satma yapamazsınız. Güvenilir sitelerden hesap açarak cüzdan oluşturabilirsiniz.

Bunun için Yobit, Koinim ya da Btctürk sitelerini kullanabilirsiniz. Bu sitelerde üyelik açtığınızda otomatik olarak Bitcoin cüzdanınız oluşturulur. Cüzdanınız oluştuktan sonra ister hesabınıza para yatırıp Bitcoin alabilir isterseniz de başka sitelerdeki Bitcoinlerinizi aktarıp bozarak TL ye çevirebilirsiniz. Hesabınızdaki Türk Lirasını kendi adınıza kayıtlı olan banka hesabına çekebilirsiniz. Yobit sitesi İngilizce olarak kullanılabilen ve dünyada da yaygın olan bir kripto para alım satım sitesidir. Bu sitede Bitcoin dışında Litecoin, Dogecoin, Bitcoin Cash gibi kripto paralarda alıp satabilirsiniz. Siteye üye olduktan sonra hesabınıza para yatırıp işlem yapabiliyorsunuz.

Para yatırıp çektiğiniz banka hesabı kendi adınıza kayıtlı olmazsa işleminiz onaylanmıyor. Koinim ile Btctürk siteleri ise ülkemizde en çok kullanılan kripto para alım satımı yapılan sitelerdir. Koinim sitesinde Bitcoin ve Litecoin çek yatır işlemleriyle beraber TL ye çevirip çekim işlemleri de yapabiliyorsunuz. Siteye üye olup hesabınızı onaylattıktan sonra işlemlerinizi yapabilirsiniz. Btctürk sitesi de işleyiş olarak Koinim sitesiyle aynıdır. Üye olup hesabınız onaylatmak gerekiyor. Ondan sonra işlemlerinizi rahatlıkla yapabilirsiniz. Bu iki siteye de mining yaptığınız sitelerden Bitcoin aktarımı yapabiliyorsunuz. Aktarım yapabilmek için mining yaptığınız sitelere Bitcoin cüzdan numaranızı kayıt etmelisiniz. Bitcoin cüzdanı numaranız her işlem sonra yenilenir ve başka bir numara oluşturulur. Yeni bir cüzdan numarası oluşturulsa da eski cüzdan numaranızın geçerliliği devam eder ve eski işlemlerden yaptığınız aktarımlar yine hesabınıza geçer.

Kağıt Paranın Yerine İdame Edebilir Mi?

Aslında pek çok kişi tarafından en çok konuşulan konu budur diyebiliriz belki.Bitcoin’inkağıt paranın yerine geçeceği tahmin ediliyordu. Ama bunun en azından önümüzdeki uzun bir dönem boyunca çok da mümkün olmadığını söyleyebiliriz. Neticede her ülkenin kendine has bazı enflansyon oranları ve farklı para birimleri olduğu için ekonomik alanı global ve küresel düşündüğümüzde olamayacağını düşünüyoruz. Bir tür sanal para akışı sağlayan bu sistemin popüler halinin artması için sadece kişisel olarak değil aynı zamanda firmalar da bitcoin üretim cihazı arayışlarına devam ediyorlar. Geleceğin para birimi olması yönünde bilgiler arttığı için bu arayış içine girseler de bu durum biraz zor görünebilir. Ancak bu kadar revaçta olması ve ilgi görmesi diğer yandan çok tuhaf bir durum değil. Çünkü internetin gücünü düşündüğümüzde ve insanların sadece bir internet ile yaptıkları onca işi düşündüğümüzde de neden olmasın diye düşünmek mümkün.

Bitcoin üretim Sistemi ile Nasıl Üretilir?

İnternette yaygın olarak en kısa tanımı ile bitcoin üretimi için kullanılan tabir madencilik tabirdir. Madencilik mesleğine uyarlayarak anlatmaya çalışacak olursak; bir nevi bitcoin elde etmek maden çıkarmak anlamına gelir. Ancak bu tek hedef olamaz. Bu sanal para sistemi tek bir yerden çalışıp kontrol edilmediği için tüm kullanılacak alanlara göre uyumlu olarak hazırlanması gereklidir. Ücretlendirme hususuna gelince, orada da avantaja sahipsiniz. Oldukça düşük bir limitte ödeme alıp vermenizi sağlayan sistem ile nerede ise on dakika gibi kısa bir sürede para akışını da sağlayabilirsiniz. Aklınıza gelecek başka bir soru da bitcoin üretme makinası olacaktır. Her şeyden önce bunun için gerekli donanımı sağlayacak cihazı satın almanız gerekir. Daha sonra da üretim işlemini bireysel olarak tek başınıza yapamayacak olduğunuz için bir bitcoin havuzuna üye olmanız gerekiyor. En son olarak da programı indirmeniz gerekiyor. Ancak bu programı kaldıracak düzeyde ve teknolojide bir bilgisayarınız olmalıdır. Çünkü ağır ve zor işleyen bir sistem olduğu için yavaş açılma, yüklenme sorunu ya da hata veren onay sayfaları keyfinizi kaçırabilir.

Hesaplamalar ve Doğru Üretim

Bitcoin üretim hesaplama için ekonomiden çok iyi anlamanız ve ülkelerin genel geçer durumlarını da yakından takip etmeniz gerekiyor. Kendisi ile ilgili olarak olumsuz tahminler olsa da diğer yandan mobil ödemelerde kolaylık elde etmek, kendi paranız üzerinde kontrol ve güvenlik sağlamak için ve her zaman her yerde geçerli bir para birimine sahip olmak için de oldukça ideal bir yöntemdir. Ancak bu yöntemi çok iyi anlamak ve kullanmak gerekiyor. Sadece bireysel olarak değil aynı zamanda işletme, kurum, firma bazında da değerlendirebilirsiniz. Bitcoin üretme ve kullanma kişisel verilerimizin güvenliği açısından da çok önemlidir. Çünkü sistemde kredi kartı kullanılmadığı için başkasının eline geçtiğinde sizi tehlike altında bırakacak bir durum da yoktur. Kimlik bilgilerinizi belirtmeden de ödeme işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Bitcoin Cüzdan Numarası Nedir?

Bitcoin ile ilgili yapacağınız tüm işlemler için gerekli olan Bitcoin hesabına denir. Bitcoin cüzdan numarası kişiye özeldir ve başkası tarafından kullanılamaz. Sadece sayı ve harflerden oluşur. Bitcoin cüzdan numarasını alım satım yapılan sitelere üye olarak oluşturabilirsiniz. Cüzdan numaranız oluştuktan sonra istediğiniz her işlemi yapabiliyorsunuz. Bitcoin al sat işlemlerinde Bitcoin ağı 6 işlemli bir onay periyotu belirler bu 6 işlemli onay periyotu tamamlanmadan işlemleriniz onaylanmaz. Bu periyotun onaylanma süresi yaklaşık 30 dakika sürmektedir. O yüzden yaptığınız işlemler hemen gerçekleşmezse korkmanıza gerek yoktur. İşlem detaylarına tıkladığınız zaman 6 onaydan kaç tanesinin gerçekleştiğini görebilirsiniz. Bu 6 adımlı onay işlemi güvenlik amaçlı uygulanmakta olup yaptığınız işlemlerin iptali yoktur. Bu yüzden cüzdan numaranızı girerken çok dikkat olmanız gerekir. Yanlış bir numara girdiğinizde yatırdığınız Bitcoin başka hesaba gidebilir.

By | 2017-12-29T16:48:11+00:00 Aralık 11th, 2017|Categories: Bitcoin|0 Comments

About the Author:

Blogumda Network Marketing, Para Kazanma,Blockchain ve Bitcoin ile ilgili kategori yazılarının size detaylı bilgi vereceğini düşünüyorum.

Leave A Comment