Bitcoin

Bitcoin üretimi hakkında Bitcoin

Bitcoin üretimi hakkında

  • 146

Bitcoin üretimi hakkında :Bitcoinin bu kadar kısa bir sürede gelişmesi ve gün geçtikçe artan kitlesini katlaması üzerine sorulan soruların da sayısı daha da artmaktadır. Nasıl yapıldığını bilenler için hangi sitelerin bitcoin üretimi yaptığını da merak eden kitle bir hayli fazladır. Bitcoin üreten siteler hayli fazla olsa da, aralarında kullanıcıların ve uzmanların tavsiyesi doğrultusunda en güvenilir olanlar ayıklanmıştır.

Bunlardan birkaçı fakat ben bunlara itimat etmiyorum; freebitco.in, 777bitco.in, faucet.bitcoinzebra.com, moonbit.co.in, mezzabank.com, dailyfreebits.com, btc25.net, pinktussy.com gibi sitelerdir. Bu siteleri internet üzerinden detaylı şekilde araştırdığınızda, kazanç oranlarına da ulaşabilmeniz mümkündür. Belirtilen siteler arasında güven sorunu hiçbirinde yaşanmamaktadır. Bunun yanı sıra hepsinin kendine ait bir politikası bulunmakta. Bu yüzden hepsinin içeriğine bakıp kazanç kıyaslaması yaparak, kişi kendine uygun olanı seçebilmektedir.

Bitcoin Üretim yapan makineler İlk çıktığı zamanlar bütün bilgisayarlar üzerinden bitcoin üretimi yapılıyor olsa da, günümüzde bitcoin için özel olarak tasarlanmış cihazlar mevcuttur ve bu cihazlar sayesinde üretim yapılabilmektedir. Bunun dışında hiçbir telefon ya da bilgisayardan bunu yapamamaktayız. Yapılamıyor olduğu için değil, cihaz kullanmayanların kâr etmek yerine zarar etmesi, bu cihazları mecburi kılmaktadır. Piyasada birçok bitcoin üreten makina alışverişi yapılmaktadır. Alışveriş siteleri üzerinden fiyatını makul bulduğunuz ve araştırdığınız bir bitcoin makinesi satın alabilirsiniz. Bu makinelerden biri Butterfly Labs 30GH ASIC... Birçok kişi bu cihazı kullanmaktadır ve forum sitelerinde dahi alışverişi yapılmaktadır. Bunun yanı sıra bitcoin üretim tesisi Reykjavik'de (İzlanda) bulunmaktadır.

Bitcoin Şifreleme İşlemesi Nasıl Olmalıdır?

Tüm dünya ile birlikte bitcoin Türkiye kullanıcılarının sayısı da gün geçtikçe artmaya başladı. Bunun nedeni bitcoin’in hem internet ortamında alışverişi kolaylaştırması hem de paranın kontrol altına alınmasının sağlanması. Bitcoin doğru kullanıldığı takdirde oldukça güvenli olabilmesine rağmen gerekli önlemleri alınmazsa paranızı kaybetme ihtimalinizde vardır. Bu nedenle bitcoin şifreleme işlemlerinin doğru şekilde yapılması gerekmektedir. Eğer şifrenizi güvenli bir şekilde oluşturmaz ve korumaya almazsanız tüm paranızı kaybedebilirsiniz.

Şifre Neden Önemlidir?

Bitcoin hesabınızı ya da akıllı telefonunuzu şifrelemezseniz hesabınız başkalarının erişimine açık olacaktır. Şifre koyduğunuzda ise birisi sizden habersiz para çekmeye çalışırsa şifrenizi bilmediği için bu işlemi yapamayacaktır. Ama şifreleri kırmak için oluşturulmuş özel yazılımlar vardır ki bunlardan korunmak için çok güçlü şifreler koymalısınız.

Güçlü Şifreyi Nasıl Belirlersiniz?

Tüm internet şifrelerinde olduğu gibi bitcoin şifresi oluştururken de sadece harf ve rakamlardan oluşan şifreleri kullanmak uygun değildir. Bu tür şifreler kırılması çok kolay zayıf şifrelerdir. Burada dikkat etmeniz gereken harf ve rakamları birlikte kullanmak ve araya mutlaka noktalama işaretleri koymaktır. Şifrenizi belirlerken en az 16 karakterden oluşmasına dikkat etmelisiniz. Bu kadar uzun şifreleri hatırlamak oldukça zordur bu nedenle bir yere kaydederek unutma ihtimalini engelleyebilirsiniz.

Şifrenizi Unutursanız Ne Olur? Bankaların aksine bitcoin’de şifre kurtarma seçenekleri oldukça kısıtlıdır. Şifrenizi unutursanız paranızı bir daha geri alamayabilirsiniz. Hesabı ne kadar uzun zamandır kullanıyor olursanız olun şifrenizi unutursanız paranızda gider. Bu nedenle şifrenizi güvenli bir yerde kayıt altına saklamanız gerekebilir.

+1500 Blog Abonesi Arasına Katılın.Yazılar Haftalık Mail Adresinize Gelsin?


Benzer Yazılar

Bitcoin Kazanma Bitcoin
Bitcoin Harcama Bitcoin
Bitcoin Bitcoin
Bitcoin Rehberi Bitcoin

Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?