Bitcoin Sistemini Kullanmak İçin Hangi Yollar İzlenmelidir?

Bitcoin çeviri sistemi, ülkelerin para birimlerine göre alınan ve satılabilen, herhangi bir resmi kuruluşla veya merkez bankaları ile ilişiği olmayan dijital para birimi bitcoin olarak söylenmektedir. 2008 yılından itibaren ortaya çıkan ve kullanılan bu sistem için bir çok yorum mevcuttur. Bu yorumların sayısı ise birbirine oldukça yakındır. Bazıları oldukça iyi bir sistem olduğunu ve gelecekte tamamen kullanılacağını düşünse de, karşıt görüşleri de o kadar çoktur. Özellikle hırsızlık ve dolandırıcılık olaylarının sanal paralar üzerinden yapılması bu sisteme tereddütle yaklaşımlara neden olmaktadır. Bitcoin çıkış tarihi ise 3 Ocak 2009’dur. 2008 yılında deneysel yöntemlerle çıkartılmış, fakat hizmet vermeye 2009 yılında başlanmıştır. 2013 yılın 1 bitcoin 13.56 dolar iken, bir yıl sonra 806 dolara kadar çıkmıştır. Bu da bir yıl gibi az bir süre içerisinde %59 artışı göstermektedir. Bitcoin değerleri kullanıcıya göre değişim göstermektedir. Ne kadar fazla kişi kullanırsa Bitcoin değeri de o kadar yükselmektedir.

Bitcoin Kazanmanın Yolları Nelerdir?

  • Bitcoin çeşitleri birbirinden farklı olduğu için kazanma yöntemleri de o derece farklıdır. Kullanması kolay olsa da kazanmak daha zordur. En çok kullanılan ve kazandıran yollar ise şu şekildedir;
  • Ödeme yöntemi olarak Bitcoin kullanmak; Bir e ticaret siteniz veya işletmeniz varsa ya da satış yapıyorsanız, Bitcoin sistemini kullanılan ödeme yöntemleri arasına ekleyebilirsiniz. Bu sayede satılan ürünün karşılığında Bitcoin kazanabilirsiniz.
  • Web site görevlerini tamamlamak; görev verilen ve tamamlandığında sizlere Bitcoin verilen bir çok web sitesi bulunmaktadır. Sayfaları tıklama, ziyaret etme vereklam anlaşmalarında yapılan hareketler gibi kolay bir şekilde yapabileceğiniz görevler verilmektedir.
  • Madencilik ile kazanmak; Madenci, Bitcoin üreten kişilere denilmektedir. Kullanıcılar ister tek başlarına, isterse de Bitcoin çiftliği adı altında bulunan havuzlara dahil olabilmektedir. Bu işlemde Bitcoin’i sıfırdan oluşturmanız gerekmektedir. Bu işten para kazanmak için yüksek donanımlı bilgisayarlara, biraz para ve zamana ihtiyacınız vardır. Fakat kullanılan paralar sistemi doğru bir şekilde kullandığınızda fazlasıyla sizlere geri dönecektir. Bu nedenle oldukça kazançlı bir iş olarak görülmektedir.
  • Faiz sistemi ile kazanmak; Eğer bir miktar Bitcoin’iniz varsa bunları başkalarına borç olarak verebilirsiniz. Tanıdığınız veya tanımadığınız kişilere doğrudan ya da Bitcoin bankası üzerinden bir miktar Bitcoin verebilirsiniz. Fakat verdiğiniz miktarlar için faiz oranı belirleyebilirsiniz. Böylece borç verdiğiniz kişiler sizden aldıkları Bitcoinleri fazla olarak geri verecektir.
  • Çeşitli işler yaparak; Öncelikle çalıştığınız yerden alacağınız maaşın Bitcoin yöntemi ile verilmesini talep edebilirsiniz. Fakat ülkemizde fazla yaygın olmadığı için bu talebiniz kabul edilmeyebilir. Siz de Bitcoin ile ödeme yapan ek işler de yapabilirsiniz.

Bitcoin Ödeme Nasıl Yapılır?

Bitcoin sistemini kullanmak için öncelikle bir cüzdan hesabı açmanız gerekmektedir. Telefonunuzda da bu sistemin olması oldukça önemlidir. Bu sayede online olarak bütün ödemeleri gerçekleştirebilirsiniz. Ödeme alırken veya verirken bu cüzdanlar kullanılmaktadır. Fakat ödeme yapabilmeniz için karşınızdaki kişinin de bu yöntemi kullanması gerekmektedir. Başkasından ödeme alacağınızda ise Bitcoin olarak ödeme verilmesi için talepte bulunabilirsiniz. Ödenecek tutar Bitcoin olarak hesaplanır ve kullanmakta olduğunuz cüzdana aktarılır. Böylece her an her yerde kullanabilirsiniz. Günümüzde 1 Bitcoin fiyatı 3993 tl’ye kadar çıkmıştır. Bu değerler ise kullanıcı sayısına ve talebe göre artış göstermektedir.

Neden Bitcoin Kullanılıyor?

Bitcoin bir anlamda cüzdanınızı telefonda veya bilgisayarda kullanmaktır. Online olarak kullanılan bu sistem para transferini ve alışveriş işlemlerini kolaylaştırmaktadır. Yanınızda taşıyacağınız parayı telefon cüzdanınıza aktararak her an her yerde kullanabilmeniz sağlanmaktadır. Ayrıca yatırım amaçlı da kullanılmaktadır.

Bitcoin Nasıl Alınır?

Bitcoin çıkarma yöntemleri için ilk olarak bir cüzdana ihtiyacınız vardır. Kendiniz için hesap cüzdanı oluşturduktan sonra parasal işlemnlerinizi dijital ortamdan yapabilirsiniz. Gittikçe yaygınlaşan bu sistemde Bitcoin kazanmak için farklı yollar bulunmaktadır. Bunun yanı sıra kullanıcılar Bitcoin almak istediğinde madencilerden veya başka tanıdıklarından kolaylıkla alabilmektedir. Veya kendi paralarını Bitcoin’e çevirerek yatırım yapılabilmektedir. Madencilerin bitcoin üretmesi ise en çok kullanılan yöntemlerden biridir. Bitcoin değerleri gün geçtikçe arttığı için şuan da alıp, bir kaç sene sonrasında daha fazla kazanç sağlayabilirsiniz. Aldığınız paranın iki veya üç katını kazanabilir ve bu durumdan yüksek karlar yapabilirsiniz.

Bu Yazıya Puan Vermek ister misiniz?
Puan Ortalaması
[Toplam: 2 Ortalama: 4.5]

Son Yazılarımdan Haberdar Ol!

E-Mail listeme kayıt olursanız son yazılarımdan haberdar olabilirsiniz..

Aboneliğiniz için Teşekkür Ederim.

Bazı Bilgiler Yanlış

0 cevaplar

Cevapla

Yorum Yapmak istermisiniz?
Eleştirmekten Çekinmeyin!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir