0545 736 6371
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Bitcoin Online Cüzdan Oluşturma

17 Eylül 2017
23 kez görüntülendi
Bitcoin Online Cüzdan Oluşturma

Bitcoin orjinal sitesi Bitcoin.org’dur. Bitcoin okunuşu ise b-i-t-k-o-i-n şeklindedir. Bitcoin online wallet yani Bitcoin online cüzdanı basitçe sizin için bir hesaptır. Bir “cüzdan” temelde bir banka hesabının Bitcoin eşdeğeridir. Bitcoin almanızı, depolamanızı ve sonra başkalarına göndermenizi sağlar.

Bitcoin cüzdan türleri

İki temel cüzdan türü vardır. Bir yazılım cüzdanı, kendi bilgisayarınızda veya mobil cihazınızda kurduğunuz bir cüzdan türüdür. Paranızın güvenliğini tam olarak kontrol ediyorsunuz, ancak bazen kurulum ve bakımı zor olabilir. Bir web cüzdan veya barındırılan cüzdan, üçüncü taraflar tarafından barındırılan bir cüzdan. Genellikle kullanımı daha kolaydır, ancak madeni paraları korumak için sağlayıcıya yüksek düzeyde güvenlik sağlamaları için güvenebilirsiniz.

Bitcoin madenciliği

Bitcoin oluşturma sadece Bitcoin madenciliği sonucunda mümkündür. Biraz daha basite indirgersek Bitcoin kasmak için madenciler üzerinde algoritmaların döndüğü program çalıştırmaktadırlar. Bu programda algoritmaları kullanarak matematik problemlerini çözmekte ve bunun karşılığında belirli sayıda Bitcoin elde etmektedir.  Ancak bu Bitcoin kasma işinin bilgisayarda döndürdüğü algoritmalar ve işlemler yüksek işlemci ve gpu gücü gerektirmektedir. Bu durumu fırsat olarak gören bazı kişiler ya da kurumlar Bitcoin çıkartan ucuz cihazlar yapma girişimine girmişlerdir. Block C ve AntMiner firmaları bu sektörde internet üzerinden ulaşımı ve satın alması en uygun cihazları üreten firmalar arasındadır. Her iki firmadan da 1700 Türk Lirası civarına bir Bitcoin kasma cihazı alabilmektesiniz. Ancak bu cihazlarda çalışma prensibi olarak algoritma döndürdükleri için belirli oranda Bitcoin kazandırma oranına sahiptir. Yani sürekli kazandırdıkları söylemek hayal perestlik olur. Ancak 1 Bitcoinin 8583 Türk Lirası dolaylarında olduğu düşünülürse bu fiyat seviyesindeki cihazları kullanmak oldukça karlı bir orta süreli yatırım olarak düşünülebilinir. Ancak bu cihazlarları Bitcoin tarlası şeklinde kullanmaya karar verirseniz uygun fiyatlarından dolayı çok fazla ısınabildikleri için çok iyi bir soğutma sistemi de kurmanız gerekmektedir.

Tabiki de bu soğutma sistemi cihazların beraberinde yüklü bir elektrik faturası getirecektir. Eğer cihazları almak ve böyle bir yükün altına girmek istemiyorsanız da Bitcoin kasmanın diğer daha kolay ama bir o kadar da riskli yöntemi Bulut Madenciliğidir. Bulut Madenciliğinde kullanıcılar data merkezlerinde kullanılmayan veya kullanılmış olan cihazları kiralarlar. Bu sayede Bitcoinleri herhangi bir şekilde donanım, yazılım, elektrik veya internet altyapısı gibi problem oluşturabilicek etmenleri kullanmadan Bitcoin kazanma fırsatı sağlar. Ve Bitcoin kazanırken data merkezinde oluşan sorunlarla kullanıcı ilgilenmez. Ancak data merkezini göremediğinizden ya da gidip kontrol edemediğiniz için karşıdaki kişinin ya da kurumun sizi dolandırma ihtimali çok daha fazladır. Madencilik sonucu elde ettiğiniz Bitcoinleri kurum ya da kuruluşlara satarak Bitcoini nakide çevirebilirsiniz.

Bitcoin işlemlerinde dikkat etmeniz gerekenler

Bitcoin işleminiz onaylanmıyorsa ya da bitcoin onaylama gerekiyorsa aşağıda listelediklerimizi yapabilirsiniz.
Yine de sitenin size geri dönüşü Bitcoin onay almıyor ise Bir işlem ücreti olmadan bir işlem gönderdiyseniz, bir madenci onu işleme karar verir ve bloğu çözene kadar bilinmeyen bir süre yok sayılmasını bekleyin; Birkaç gün, birkaç hafta olabilir, muhtemelen hiç. Cüzdanınız ve herhangi bir Bitcoin düğümünüz onaylanmamış olarak gösterecektir, işleminiz belirsiz bir şekilde sıkışmıştır.Blok boyutları sınırlıdır; bu, belirli bir zaman aralığında yalnızca sınırlı sayıda işlemin işleyebileceği anlamına gelir.

Bitcoin’in başında, birçok işlem olmadığı için her bir blokta çok fazla boş alan vardı. Ancak, Bitcoin popüler olduğundan, geçerli bloğa işlenebilecekten daha fazla işlem var. Bu nedenle işlem ücretleri artmıştır ve birisi daha fazla ödemeye razı olduğu sürece artmaya devam edecektir.

Peki işlemin onayını hızlandırmak için ne yapabilirim?

Hiçbir şey değil. Bir sonraki en iyi şey, işlemi iptal etmek ve yeniden göndermektir.

1- Teyit edilmemiş işlemin gönderildiği tek tek bit eşleşme adreslerini not edin.
2- Bitcoin Çekirdeğini -zapwallettxes seçeneğiyle çalıştırın (veya birkaç gün bekleyin; cüzdan işlem yayınını durdurur ve genel işlem mempool’tan düşer)
3- Adım 1’de kaydedilen adreslerdeki tüm bit arkadaşlarınızı tavsiye edilen veya önerilen önerilenden daha fazla ücretle yeni bir adrese gönderin.
4- Tavsiye edilen ücreti kullanarak orijinal işlemi tekrar yapın.

Dikkat etmeniz gerekenler;
– “Doğrulanmamış bit hızlı işleminizi hızlandırmak” iddia eden siteler, bu siteler ya dolandırıcılıktır ya da sadece çalışmıyorlardır.
– ÇİFT ÖDEMELER. Orijinal işlemde kullanılan adreslerin işlemin kapsamına girecek kadar bitleri varsa, her zaman daha sonraki bir tarihte tamamlanabilir. Bunu önlemek için, ilişkili adresleri boşaltmak için 3. adımı izleyin ve onları tekrar kullanmayın..

Bu Yazıya Puan Vermek ister misiniz?
Puan Ortalaması
[Toplam: 3 Ortalama: 4.3]

Mail Abonem Olur musun?

En Güncel Yazılar Artık Mailinizde.

Aboneliğiniz için Teşekkür Ederim.

Bazı Bilgiler Yanlış

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?