Bitcoin tarihçesi :Bitcoin bir dijital para birimidir. Sanal ortamlarda kullanılan, henüz; nereli, kim, cinsiyeti ne gibi soruların bile cevabını bulmadığı Satoshi Nakamoto tarafından 2008 yılında ortaya atılmış dijital para’dır. Aslında, Satoshi Nakamoto isminin Craig Wright olduğu kesinleşmiş bir Avustralyalı vatandaşın kendini gizlemek içinde kullandığı bir isimdir. Tarihçesinde kimin ürettiği ve kim tarafından geliştirildiğine dair kesin bilgiler bulunmamaktadır.

Bitcoin üretmek :Bitcoin ilk başlarda bilgisayarlar üzerinden gerekli donanımlara sahip olduktan sonra, madencilik dediğimiz yüksek kapasiteli ekran kartları yardımıyla üretilmekteydi. Ancak günümüzde bu işe sermaye ayırıp, yüksek teknolojilerle bitcoin üreten şirketlerin varlığından sonra diğer yöntemler artık kullanılamamış daha doğrusu etkisiz kalmıştır.

Bu üretim alanından kar etmenin diğer bir yolu da Cloud Mining denilen, bitcoin üretimi yapmak için kullanılan donanımlara sahip firmalara, 3 ve 6 aylık bir sürede ortak olarak kazanç sağlayabilirsiniz. Güvenli tabir edilen birkaç firmanın kapatılmasından sonra bu yolda alternatifler arasından çıkmış durumda.

Bitcoin uygulaması :Bitcoin kullanımı ve satın alma işlemleri için, kullanıma sürülen siteler ve programlarla sanal cüzdanlar oluşturularak uygulama adımlarını gerçekleştirebilirsiniz. Özellikle aracısız yapılması ve bir sahibinin olmaması bitcoin’in değerini değiştirmemektedir. 1 bitcoin 1.361.68 lira değerindedir. Kullanıma sürülen internet sitelerinde istediğiniz kadar sanal cüzdan oluşturarak bitcoin alabilir veya gönderebilirsiniz. Bitcoin gönderme ve alma işlemi oluşturduğunuz sanal cüzdan numaralarıyla yapılır. Bu numarayı bankaların verdiği kartlardaki iban numarasına benzetebiliriz. Sanal cüzdanlardaki numaralarda iban numarası gibi her cüzdan için farklıdır.

Bitcoin Almak Zor Mudur? :Şimdilerde artık teknoloji hiç olmadığı kadar ciddi şekilde artış göstermeye başladı. Bu artış ile beraber insanların büyük bir kısmı klasik tarzdaki ödeme ya da yatırım yöntemlerini kullanmak yerine çok daha farklı yöntemlerin arayışına girmeye başladılar. Bitcoin de yine uzun süredir insanların en fazla hakkında araştırma yaptığı konulardan bir tanesi. Şimdilerde pek çok kişi bitcoin almak için araştırmalar yapsa da ne yazık ki akıllarında ciddi soru işaretleri kalabiliyor.

Doğru Araştırma Yapın :İnsanlar şimdilerde bitcoin al başlığında yaptıkları araştırmalarda karşılarına pek çok farklı site çıkmakta. Lakin bu sitelerin tamamı ne yazık ki güvenilir değil. Bitcoin fiyatlarının yüksek olduğu da göz önünde bulundurulursa insanların mutlaka çok iyi bir şekilde araştırmalar yapmaya başlaması gerekmektedir. Bu konuda deneyimli olan kişilerin sayısında kendini gösteren artış ile beraber artık bitcoin satın alma konusunda insanlar hiçbir sorun yaşamayacaktır. Doğru yerden yapılacak olan alışveriş esnasında yalnızca ödeme ile alakalı gerekli olan bilgilendirmeler alınacak ve kısa bir süre içinde istenilen sayıdaki bitcoin satın alınmış olacaktır.

Bitcoin Satılabilir Mi? :Bazı insanlar yurtdışındakilerde olduğu gibi bitcoin al sat yöntemi ile para kazanmak istiyor ancak bunun ülkemizde mümkün olup olmadığını bilmiyorlar. Aynı alım işlemlerinde olduğu gibi satım işlemlerinde de doğru yerlerin seçilmesi sonrasında yatırım amaçlı bitcoin alan kişiler sonrasında bunları satarak düzenli olarak yüksek oranlarda gelir elde edebilirler.

Bitcoin Praya Çevrilebilir Mi? :Dijital para birimi olarak da adlandırılan bitcoin, yalnızca dünyanın farklı bölgelerinde değil aynı zamanda Türkiye’de de pek çok kişi tarafından da kullanılmaya başlandı. Böyle olunca ülkemizde pek çok kişi bitcoin konusunda ciddi anlamda araştırmalar yapıyorlar. Bu araştırmaların ilk aşamasında ise bitcoin siteleri kendine yer buluyor. Şimdilerde insanlar var olan isteklerini yerine getirmek isteyen birçok site bulunsa da insanların bu aşamada pek çok konuya dikkat etmeleri gerekmekte.

Bitcoin Riskli Midir? :Yapılacak olan bitcoin alım satım işlemlerinde ilk önce bitcoin riskleri dikkatli olarak incelenmesi önemlidir. Nasıl ki yabancı para birimleri kullanılarak gerek yatırım gerekse ödemeler yapılmadan önce araştırmalar yapılıyorsa, aynı şekilde bitcoin alım işlemlerinde de bu konuya dikkat edilmelidir. Her ne kadar bitcoin dalgalanmalardan çok fazla etkilenmiyor olsa da son dönemlerde bu konuda oldukça ciddi değişimler kendini göstermeye başladı. Dolayısıyla satın alım işlemleri öncesinde mutlaka belirli bir süre kurlar dikkatli bir şekilde incelenmeli, ardından da satın alım işlemi yapılmalıdır. Böylece var olan risk çok daha aza inecektir. Bununla birlikte bitcoin satın alınacağı zaman mutlaka bu konuda deneyimli yerler ile iletişime geçilmelidir.

Bitcoin Bozdurma :Satın alınan bitcoin, daha sonrasında istenilen pek çok farklı sebepten ötürü bozdurulabilmektedir. Bitcoin paraya çevirme işlemi aynı şekilde satın alım ile benzerlik göstermektedir. Özellikle de yatırım amaçlı satın alınan bitcoin, arzu edildiği zaman bozdurulabilir ve para kişinin belirttiği hesaba gönderilir.

Bu Yazıyı Değerlendirmek ister misiniz?
Lütfen Bu Yazıya Puan vermeyi Unutmayın !!! 😉
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir