Bitcoin Nedir? Bitcoin Nasıl Çalışır?

Bitcoin Nedir? Bitcoin Nasıl Çalışır? Bitcoin, 3 Ocak 2009’da Satoshi Nakamoto tarafından hayata geçirilen sanal para birimidir. Bu para birimi herhangi bir kuruma ya da bankaya ait değildir. İnternet ortamında sembolü ฿, kısaltması ise BTC’dir.

Nasıl Üretilir? Bitcoin üretim işine Bitcoin Madenciliği (Bitcoin Mining) adı verilir. Bu süreçte kişisel bilgisayarınıza yükleyeceğiniz programlar vasıtası ile bilgisayarınızı deyim yerindeyse 7/24 aktif tutarak bitcoin kazanabilirsiniz. Genelde bitcoin madenciliği uzun ve maliyetli bir iş olduğu için daha kısa sürede BTC kazanmak isteyenler yatırım işine girmektedir. Ancak bu süreç oldukça risklidir. bitcoin üreten cihaz son yıllarda İnternet ortamını bir hayli meşgul etmektedir. Bu cihazı sürekli aktif tutarak maden işine girebilirsiniz. Cihazı orijinal almak oldukça masraflı olduğu için ikinci el cihaz da bulmak mümkündür.

Vergilendirme

Bitcoin alırken bitcoin vergi merak edilen bir soru. Bitcoin herhangi bir kuruluşa bağlı olmadığı için vergiye tabi tutulamaz. Ancak ülkelerin kendi uyguladıkları politikalar mevcut. Şöyle ki; bitcoin’i İngiltere’den (Pound olarak) almak isteyen bir kişi %20 vergi ödemesi gerekiyor. Ülkemiz için bu oran yüzde kaç belirsiz.

Bitcoin veren oyunlar :Bitcoin madenciliği uzun ve maliyetli bir işlem. Neredeyse her gün ‘internetten Para Kazanma’ konuları açılmakta. Artık bu iş bir tık öteye giderek ‘İnternetten Bitcoin Kazanma’ durumuna dönüştü. Hatta oyun oynayarak bitcoin kazanmak isteyenler sayısı bir hayli fazla. Bu başlık altında en popüler ‘oyun oyna bitcoin kazan’ siteleri paylaşılacak.

En kaliteli makaleler her zaman elinin altında!

Aşağıdaki kutucuğa e-posta adresini yazarak her yeni makaleden anında haberdar olabilirsin.

Aboneliğiniz için Teşekkür Ederim.

Bazı Bilgiler Yanlış

Bu Yazıyı Değerlendirmek ister misiniz?
Lütfen Bu Yazıya Puan vermeyi Unutmayın !!! 😉
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir