0545 736 6371
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Bitcoin Nedir ? Bitcoin Nasıl Alınır ? Türkiye’de Btc Satan Siteler

17 Eylül 2017
27 kez görüntülendi
Bitcoin Nedir ? Bitcoin Nasıl Alınır ? Türkiye’de Btc Satan Siteler

Bitcoin 2008 yılında kurulmuş bulunmakta olup bitcoin kurucusu Satoshi Nakamoto dur. Bitcoin önceleri deneme amacıyla başlatılmış daha sonra ise yatırım yapmak isteyen insanların kullanımına sunulmuştur. Bitcoin para biriminin herhangi bir banka ile kesinlikle bir ilişkisi bulunmamaktadır. Bitcoin basılmış bulunan bir kağıt para değil, sanal olarak hayata geçirilen dijital bir para birimidir. Bitcoin’in sembolü olan ฿ işaretidir, kısaltması ise çoğu ortamda BTC olarak geçmektedir. Bitcoinin herhangi bir merkeze bağlı kalmaksızın transferi gerçekleştirilir.

Bitcoin Nasıl Kazanılır?

Bitcoin üretim işinin adı madencilik yani mining dir. Bitcoin kazanmak için bitcoin kayıt madenciliği yaparak bitcoin elde edilmesi gerekmektedir. Madencilik yapmak için bir takım hesaplamaları kullanmak ve bilmek gerekir. Bitcoin çıkartmak için bir bedel karşılığında madenci olunması istenir. Kişiler eğer tek başlarına bitcoin çıkartmak istiyorlar ise çok güçlü bir bilgisayar bilgisinin yanı sıra çok iyi de bir bilgi birikimine sahip olmalıdırlar. Eğer bitcoin madenciliğine girecek olan kişi bu konuda acemi ise bitcoin havuzlarına ortak olabilir. Bu bitcoin havuzları birçok kişinin ortak olup sermaye kazandığı alanlardır. Farklı gelirlere sahip olan bu havuzlardan istediğine giriş yapmak kişinin kendi tercihidir.

Bitcoin in Değeri Nedir?

1 Bitcoin in değeri 3993,39 TL civarlarındadır. Bitcoine talep arttıkça değeri de artmakta olup talep azaldıkça değeri düşmektedir, bitcoin legal mi gibi bir kaygınız var ise bu sistem Türkiye de yasal olup hukuksal açıdan kesinlikle hiçbir şekilde yasa dışı değildir.

BTC Nerden Alabilirim ?

Dünya çapında bitcoin satan siteler oldukça fazladır. Bitcoin satmak ve almak öncelikle bir bitcoin cüzdanı oluşturmak gerekmektedir. Bunun İçin dünya çapında en güvenilir bitcoin cüzdanlarından biri olan Blockchain.info hem düşük ücretlerle çalışmakta hem de işlemleri en hızlı biçimde gerçekleştirmektedir.

Bitcoin satın alma siteleri olarak size önerebileceğimiz, Paribu.com, ülkemizde ödemelerini zamanında yapan ve Türkiye’nin en büyük BTC borsasına sahip; çeşitli fiyatlardan satın alabilir veya satarak bir gelir elde edebilirsiniz. Bu borsada insanlar düşük fiyatlara bitcoin almakta ve farklı kullanıcılara farklı fiyatlardan satmaktadır.

Bitcoin Neden Önemli ?

Bitcoin şuan dünya çapında birçok ülkede para arzını ortadan kaldırarak ödemelerin daha kolay ve güvenilir olmasını sağlayan bir ödeme sistemidir. Yurtdışı para transferleriniz için bankalara yüklü miktarlarda swift ücretleri oldukça fazladır. Döviz kurları farklarından meydana gelen kayıplarınızı da hesaba aldığımızda yurtdışı alışverişler oldukça maliyetli olmaktadır. Bu maliyeti en aza indirerek ödemelerinizi çok küçük miktarda kesintilerle yapabileceğiniz sanal paranın adıdır btc. Yakın gelecekte dijital paranın, dünya para arzını ve talebini tamamen ortadan kaldırılıcak ve artık dijital paraların kullanılacağı beklenmektedir.

Bu Yazıya Puan Vermek ister misiniz?
Puan Ortalaması
[Toplam: 2 Ortalama: 4.5]

Mail Abonem Olur musun?

En Güncel Yazılar Artık Mailinizde.

Aboneliğiniz için Teşekkür Ederim.

Bazı Bilgiler Yanlış

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?