Bitcoin Nedir?

Bitcoin Nedir?
Bu Yazıyı Değerlendirmek ister misiniz?
Lütfen Bu Yazıya Puan vermeyi Unutmayın !!! 😉
[Toplam: 1 Ortalama: 4]

Bitcoin basitçe sanal bir para birimidir. 2009 yılında hayata geçen ilk sanal para birimi bitcoindir. Çalışma sistemi bitcoin blockchain dediğimiz bir yapıdır. Bu sistem yapılan bitcoin gönderim ve alma işlemlerinin diğer işlemlere delil olması şeklinde çalışmaktadır. Şöyle ki sizden önce yapılan bitcoin işlemlerinin arkasına sizin bitcoin işleminiz eklenir ve sizin işleminiz onaya sokulmuş olur. Genelde 3 işlem sonrasından sizin işleminiz de onaylanır ve bitcoinleri gönderdiğiniz kişi almış olur. Bu süreç sürekli bu şekilde devam edip gider. Bitcoin’in kısa adı Btc dir ve şuan ki piyasa değeri 4500 TL veya 1255 Dolar dır.

Nasıl Bitcoin alabilirim? Çok basit bir şekilde bitcoin borsaları alım işlemlerini yapabileceğiniz yerlerdir. Yabancı pek çok borsa şirketi bulunuyor ama şuan için yerli bir şirket hizmet vermekte. Banka havalesi ile bu şirketlere para gönderdikten sonra Btc alımını anında yapabilirsiniz. Aldığınız btc leri ister o borsa şirketinde saklayın isterseniz adınıza özel alacağınız özel cüzdan hesaplarında saklayabilirsiniz. Aynı borsa şirketleri gibi bir çok farklı kuruluşta size cüzdan hizmeti vermektedir. Genelde borsa şirketleri sürekli btc alım ve gönderim işlemlerinin kendi cüzdanları üzerinden yaptırmaya sıcak bakmadıkları için kendi adınıza açacağınız ayrı bir cüzdan dan alım gönderim işlemlerini yapmanız daha iyi olacaktır.

Bitcoin Dini Yönü Nedir? Bitcoin gibi sanal bir para birimi denince bitcoin caiz mi sorusu da akıllara gelmekte. Bu sorunun cevabı çok basit. Cüzdanınızda bulunan TL ler caiz mi? Bitcoin sadece kağıt veya metalden para değildir onun dışında cebinizdeki paradan farkı yoktur.

Bitcoin Kullanımı Ve Nakit Para

Milyonlarca kullanıcı sayısı ile her geçen gün kullanım alanını ve kullanıcı sayısını artırmaya devam eden bitcoinlerin kullanımı konusunda yaşanan bazı belirsizlikler birçok kullanıcının endişe duymasına neden olmaktadır. Alım veya satım sırasında neler yapacağını bilmeyen, gönderimlerini yaparken hangi alternatifi olduğunu bilmeyen bu tür bitcoin hakkında gerekli bilgileri edinememiş insanlar genellikle bitcoinden uzak durmaktadırlar. Bu yüzden doğru ve detaylı bilgi edinildiği takdirde biotcoin kullanımının ne kadar hızlı ve avantajlı olduğu anlaşılacaktır.

Bitcoin Nasıl Kullanılır? Öncelikle bitcoinlerin işleyişi hakkında bilgi verilmesi konunun daha iyi anlaşılmasını sağlayacaktır. Bitcoinler 2009 yılında deneme amaçlı kullanılan ama özellikle deep web üzerinden yaygın kullanımı sayesinde hızla birçok alanda kullanılmaya başlanmıştır. Belirli bir noktada diğer bir noktaya anlık olarak yapılan havale işlemlerin sayesinde bitcoinlerinizle ister alışveriş yapabilmekte ister başka bir hesaba gönderim sağlayabilmektesiniz. Sanal para birimlerinin saklanma alanı olan walletlerde tutulan bitcoinlerinizle yapacağınız her bitcoin para gönderme işlemi dijital imza adı verilen tek kullanımlık şifrelerle sağlanmaktadır. Tekrar kullanımı söz konusu olmayan bu şifrelerin çalınma riski olmadığından dolayı herhangi bir olumsuz durumla karşılaşılmamaktadır.

Bitcoin Nasıl Kazanılır? Piyasada oyun ve reklamlarla bitcoin kazancı sağlayan birçok yatırım sitesi mevcuttur. Bunların yanında bitcoin madenciliği denilen sistemle bitcoin programı kullanarak kazanç elde edebilmektesiniz. Bütün bu kazançlarınızı da ister alışverişlerde, ister borsa da ya da bitcoin ATM’lerinde bitcoin paraya çevirme ile nakde çevirebilirsiniz.

17 Eylül 2017
6 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?