0545 736 6371
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Bitcoin Muslukları Ve Bitcoin Marketi

17 Eylül 2017
14 kez görüntülendi
Bitcoin Muslukları Ve Bitcoin Marketi

Bitcoin MT. Gox olayı

Bitcoin mt gox olayı, “Gox Dağı” veya sadece “Gox” adı verilen Mt.Gox, 2010’da kuruluşundan kısa bir süre sonra 2013 yılının sonlarında iflas aşamasına kadar en çok kullanılan Bitcoin döviz piyasası oldu. Pazar 25 Şubat 2014’te kapatıldı ve Japonya ve ABD’de iflas koruması için başvuruda bulundu ancak o tarihten bu yana 640 bin bit tutarında kaybetti.

19 Haziran 2011’de Mt. Gox’ta bir güvenlik ihlali üzerine Bitcoin değişimleri Bitcoin fiyatlarında nominal oranda(yaklaşık olarak bir cente düştü) bir düşüşe sebep oldu. Bir Mt. Gox yöneticisinin bilgisayarını kullanan bir bilgisayar korsanı kendisi için binlerce Bitcoin üretti. Ekim 2011’de, geçersiz komut dosyalarına toplam 2.609 BTC gönderen blok zincirinde (Blok 150951) yaklaşık iki düzine işlem gerçekleşti. Onları tatmin etmek ya da piyasada kullanmak imkansız olduğu için, bu Bitcoinler etkili bir şekilde yok edildi.

22 Şubat 2013’te, Dwolla tarafından yeni kara para aklama önlemleri gerekliliklerinin uygulanmasını takiben, bazı Dwolla hesapları geçici olarak kısıtlandı. Sonuç olarak, Mt. Gox bu hesaplara yapılan, Dwolla tarafından iptal edildi. Fonlar onu asla Mt.’ye geri döndürmedi. Mt. Gox yardım masası şu yorumu yayınladı: “Daha önce bu davayı hiç görmediğimiz için Mt. Gox’tan çekilen tüm para iadelerini iptal etmenize izin verilmediğini ve geri döndüğünüz para miktarını bulmak için Dwolla ile birlikte çalıştığınızı bildiriniz.” Fonlar nihai olarak 3 Mayıs’ta, “Lütfen bir daha Dwolla’dan çekilme işlemlerini hiçbir zaman iptal etmemenizi tavsiye ediyoruz” notu ile 3 ay sonra geri gönderildi. Mart 2013’te, Bitcoin Core’un yeni 0.8.0 sürümü, işlemlerin nasıl kabul edilebileceğine dair farklı kurallar kullanarak geçici olarak ana blok zincirini çatlattı. Mt. Gox bitcoin değişimini ve bitcoin birikimlerini kısaca durdurdu.

Bitcoin fiyatları, bir sonraki saatlerde bir önceki seviyesine gelmeden önce meydana gelen olayla birlikte, yaklaşık olarak% 23 düşerek 37 dolara geriledi ve fiyatı yaklaşık 48 dolardı.

Bitcoin nasıl alınır ve nasıl kasılır ?

Peki günümüzün en popüler elektronik parası Bitcoin nasıl alınır? Bitcoin internet üzerinde Bitcoin marketi adı altında bulunan market pazarından veya Mt. Gox gibi Bitcoin üzerine kurulmuş olan bankalardan temin edilebilinir. Bunun haricinde Bitcoin kabul eden siteler üzerinden dijital alışveriş karşılığında ya da açık arttırma bazlı siteler üzerinden temin edilebilinir. Tabiki yasal olmayan yollardanda bahis siteleri, Darknet pazarı ve Ransomware gibi yerlerden de temin etmek mümküdür. Ancak herhangi bir şekilde ticaret yapmadan Bitcoin elde etmek mümkün müdür? Tabiki de mümkündür, bunu da kendi güçlü bilgisayarlarımız ya da satın aldığımız Bitcoin madencilik makineleri ile yapabilmekteyiz.

Gelelim Bitcoin nasıl kasılır sorusuna, madenciler, blockchain methodunu sürekli, eksiksiz ve değişmez olarak tutarlar ve yaptıkları her alım satım işlemini kaydettikleri için bu method aynı zamanda arşiv haline gelir. Her blok bir önceki bloğun kriptografik imzasını içermektedir, bunu da SHA-256 imzalama algoritması üzerinden bir önceki bloğa bağlamaktadır. Bu işlemde aslında blockchain methoduna kendi adını vermektedir. Biraz daha basite indirgersek Bitcoin kasmak için madenciler üzerinde algoritmaların döndüğü program çalıştırmaktadırlar.

Bu programda algoritmaları kullanarak matematik problemlerini çözmekte ve bunun karşılığında belirli sayıda Bitcoin elde etmektedir. Ancak bu Bitcoin kasma işinin bilgisayarda döndürdüğü algoritmalar ve işlemler yüksek işlemci ve gpu gücü gerektirmektedir. Bu durumu fırsat olarak gören bazı kişiler ya da kurumlar Bitcoin çıkartan ucuz cihazlar yapma girişimine girmişlerdir. Bu cihazlar Bitcoin makinesi olarak adlandırılmaktadırlar. 

Bitcoin kolay yoldan nasıl kazanılır ?

Eğer elinizde hali hazırda duran kullanmadığınız Bitcoinleriniz varsa herhangi bir cihaz almadan Bitcoin kazanabilirsiniz. Peki Bitcoin nasıl kazanılır 2017 yılında giderek zorlaşan madenciliğin sonucunda elde edilen Bitcoin miktarı azaldı. Bu yüzden bazı bankacılık kuruluşları Bitcoinleri kendi üzerinde tutan kullanıcılara Bitcoin üzerinden pay vermeye karar verdi. Bu sitelere güvenip güvenmemek tabiki de siz kullanıcıların elinde ancak kolay ve uğraştırıcı olmayan yoldan Bitcoin elde etmenin alternatif bir yolu henüz bulunmadı.

Bitcoin muslukları bir ödül sistemidir. Web sitesi ya da uygulama olarak karşımıza çıkmaktadırlar. Ziyaretçilerin web sitesi tarafından açıklandığı gibi bir captcha ya da görevi tamamlama karşılığında talep etmeleri için yüz milyonlarca Bitcoin olan bir satoshi biçiminde ödülleri dağıtmaktadır. Alternatif kripto para birimleri dağıtacak musluklar da vardır. Bitcoin musluklar Gavin Andresen tarafından 2010 yılında geliştirilmiştir.

Bu Yazıya Puan Vermek ister misiniz?
Puan Ortalaması
[Toplam: 3 Ortalama: 3.7]

Mail Abonem Olur musun?

En Güncel Yazılar Artık Mailinizde.

Aboneliğiniz için Teşekkür Ederim.

Bazı Bilgiler Yanlış

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?