Bitcoin Kullanmak İsteyenlerin Merak Ettiği Sorulara Cevaplar

Borsa üzerinden doğru kararları verme ve bitcoin dolar seviyesi üzerinden işlem yapmak isteyen kullanıcılar detaylı inceleme yaptığında bitcoin borsasında değerlerin saniyelik imiş çıkışlar yaşadığına şahit olurlar. Bu değişim trendleri diğer borsalarda olduğu gibi alım satım yapıldığında tahmin edilenden daha çok kazandırmayı sağlayabilir. Bunun yanı sıra borsada işlem gören bitcoinlerde kur farkından da faydalanılabilir. Bitcoin dolarbit alım ve satımlarında kur farkları kullanılarak kazanç elde edilebilir. Borsayı nasıl takip edeceklerini merak edenler internet üzerinden kur farkları ve trendleri takip edebileceği birçok kaynak bulunuyor. Bu kaynaklar üzerinden coin döviz takibi yapılabiliyor ve anlık değişimlerin detaylı incelemesi de görülebiliyor. Kaynaklar üzerinden borsa takip sitelerini kullanarak ülke para birimlerinin kur farkı da takip edilebiliyor. Borsa üzerinden kaynaklar takip edilerek elde edilmiş olan bitcoinlerin en çok kazanç sağlayacak kurda satışı ve alımı yapılabiliyor.

Bitcoin Legal Bir Sistem Mi?

Bitcoin dolar hesaplama anlık olarak değişim gösteren borsa piyasasında değişiklik gösteriyor. Bitcoin hakkında merak edilenler arasında bitcoin legal mi sorusu bulunuyor. Kişiler bitcoin ile ilgilendiği veya işlem yaptığında şüpheye düşmekte ve yasal olmayan bir işlem yapılıyor hissine kapılabiliyorlar. Bunun sebebi de bitcoin cüzdanlarında kaybolan paralar, bazı haber şirketlerinin illegal ve bitcoin kelimelerini aynı anda kullanmaları ve gerçek olmayan haberlerin yaygınlaşması oluyor. Türk Ceza Kanununda 2. Madde de bitcoin işlemlerinin suç olmadığı ve illegal olmadığı görülüyor. Bitcoin ile para kaçırma, insanların hesaplarına ulaşma gibi eylemler gerçekleştiğinde bu eylemleri yapan kişiler dolandırıcılık yaptığı için ceza alırlar. Ancak bitcoin kullandığı için ceza almış anlamına gelmez Bazı haber şirketlerinin tavırları kişileri yanlış yönlendirmekte ve düşüncelerini başka yönlere saptırmaktadır.

Bitcoin Döviz Değerleri Nasıl?

Geçen yıllar arasında insan hayatına dahil olan bitcoin, her geçen gün adını daha büyük kitlelere duyuruyor. Sistem sayesinde kazandıkları ücretlerle ön plana çıkan insanların olduğunu görenler, bitcoin üretiminin nasıl olduğunu ve sistemin içeriğinin tamamını merak eder hale gelmiştir. Bitcoin çıktığı ilk dönemde kar yüzdesi oldukça fazla olan sistem zaman geçtikçe ve kitle büyüdükçe daha da zorlaşmış ve kazanç yüzdesinde düşüş olmuştur. Başta işi kaçıranlar için şu an başlamak kardan çok zarara sebebiyet verebilmektedir. Önceden her bilgisayardan bitcoin üretilebiliyordu, şimdi ise bitcoin için özel tasarlanmış cihazlar dışında kar elde etmek imkansız olabiliyor. Borsa üzerinde işlem gören ve bitcoin dolar çevirme yapmak isteyenler bazı sitelerde eldeki bitcoinlerin değerini dolar üzerinden hesaplayabiliyor.

Bitcoin Doğrulanmamış İşlem Süresi

Dünyaca ünlü ödeme sistemi olan bitcoin sayesinde artık pek çok kuruluş tarafından bu yöntemle ödeme alıyor. Bitcoin almak için tc numarası, ikametgah adresi, kimlikle beraber çekilmiş fotoğrafınız gerekiyor. Bazı kişiler bilgileri vermek yerine üçüncü kişilerle paylaşmak yerine skype gibi platformlar üzerinden btc satan kişilerle iletişime geçerek kendileri bitcoin alma işleminde bulunabiliyor. Bitcoinde karşı tarafa ödeme yapmak için belli bir işlem komisyonu verilmesi gerekiyor. Alınan komisyonlar bitcoin maden işçilerine gidiyor. Komisyonun az verilmesi halinde onay süresi de gecikebiliyor. Komisyon az verildiğinde kullanıcılarınbitcoin doğrulanmamış işlem ekranıyla karşılaşmaları da mümkün olabiliyor. Bitcoinde doğrulanmamış işlem süresi karşı tarafa yapılan ödemenin aktarılma süresi ortalama 72 saati bulabiliyor.

Bitcoin Her Bilgisayarda Kullanılmıyor

Bitcoin dönüştürücü yapan internet siteleri vasıtasıyla bütün döviz birimlerine dönüştürülebiliyor. Sürekli olarak güncellenerek iniş ve çıkışların yaşandığı sanal para birimi kullanıcıları tarafından her an izlenebiliyor. Bitcoin önceleri her bilgisayar tarafından yapılabilirken son zamanlarda işlemci ve bitcoin ekran kartı  gücü yeni dönem teknolojilerine uyum sağlayacak şekilde olması isteniyor. Ancak günümüzde artık çok güçlü bilgisayarlarda bile kullanılamayacağı söyleniyor. Artık bitcoin üretmek ve içerikten yararlanmak için üretilen özel cihazlarda kullanmak gerekiyor. Uzmanların tavsiyelerine göre bu özel cihazlar dışında bilgisayar ve telefonlar kullanılarak yapılmaması gerektiği üzerinde duruluyor. Kar elde etmek isterken zarar da yine bitcoin üretmeye müsait olmayan cihazlardan kaynaklanabiliyor. Bitcoin kullanan kişilerin sayısı her ne kadar net bir rakam olarak açıklanmasa da dünyanın her yerinden kullanıcısı olan bitcoin devasa bir kitleyi peşinden sürüklediği de gerçektir. Son alınan bilgilere göre dünyada bitcoin üyesi olan 10 milyonun üzerinde kullanıcı bulunuyor.

Bu Yazıyı Değerlendirmek ister misiniz?
Lütfen Bu Yazıya Puan vermeyi Unutmayın !!! 😉
[Toplam: 1 Ortalama: 4]
3 Saniyede Ne Aradığınızı Bulun!!!

+1500 Abone Arasına Katılmak ister misiniz?

Aşağıdaki kutucuğa e-posta adresini yazarak her yeni makaleden anında haberdar olabilirsin.

Aboneliğiniz için Teşekkür Ederim.

Bazı Bilgiler Yanlış

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir