0545 736 6371
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Bitcoin Hesap Nasıl Açılır? Güvenli Bitcoin Cüzdanları

12 Ekim 2017
8 kez görüntülendi
Bitcoin Hesap Nasıl Açılır? Güvenli Bitcoin Cüzdanları

Bitcoin dijital para birimi alıp satmak ve alışverişlerde kullanmak için öncelikle bitcoin cüzdan edinmek gerekir. Çeşitli sitelerden bitcoin hesabı açılır ve bitcoin cüzdanları indirilebilir ancak bitcoin.org sitesinden cihazın özelliklerine göre bir cüzdan indirilir. Cüzdanı kurduktan sonra, eğer yeterli bilgi birikimi yoksa çeşitli sitelerden, forumlardan konu hakkında bilgi almalıdır. Yeterli bilgiye sahip olduktan sonra, arz talep ilişkileri, analiz ve grafikleri gibi bilgiler için çok fazla siteden biri seçilir. Çeşitli forum sitelerinden tartışmalara katılarak bilgiler alınabilir. Bitcoin satın almaya başlamadan önce, bedava bitcoin dağıtan sitelere üye olarak bedava bitcoin kazanıp kendini geliştirmek gerekir.

Bu tarz siteler takip edilerek küçük miktarlarda olsa bedava bitcoin kazanmak bu işe başlamadan önce yapılması gerekir. Buraya kadar bitcoin hakkında her şey iyice kavrandıktan sonra, artık bitcoin borsalarında işlem yapmaya başlanabilir. Burada dikkat edilmesi gereken konu yurt dışı borsalarda yapılan işlemlerde dolar ve TL gibi para yatırıp çekme işlemleri biraz karmaşık olduğundan, yurt içi bitcoin borsası tercih edilmelidir. Türkiye’de bu iş için borsalar mevcuttur. Bu borsalarda para yatırma ve çekme işlemleri daha kolay ve aynı gün içerisinde yapılabilmektedir. Bu işe yeni başlayan yatırımcıların bu borsaları kullanmaları daha uygun olacaktır. Bitcoin madenciliğ nasıl yapılır 2017 yılında artık evde kişisel bilgisayarlara bir sürü para harcayarak üretim yapmak yerine, internette bir sürü bitcoin madenciliği yapan firmalar mevcuttur. Bitcoin makinesi satın alma pekte akıllı bir yatırım değildir.

Bitcoin Hesabı

Bitcoin madenciliği ne kadar kazandırır sorusunun cevabı, bu tarz yatırımların kısa vadede değil de uzun vadede gelir getirdiği düşünülürse cevap olarak evet kazandırır diyebiliriz. Bitcoin üretim makinesi ile evde bitcoin üretmek hem masraflı hem de çok zor bir iş. Bu yüzden üretim yapmkatansa alıp satmak daha uygun olmaktadır. Dünyada hızla yayılan bitcoin dijital para uygulaması, Türkiye’de de yatırımcıların ilgisini çekmeye başlamıştır. Çünkü artık gelişen teknoloji ile internet üzerinden para alıp gönderme yöntemleri hızla değişmektedir. Bitcoin ile 7 gün 24 saat ödeme alma ve ödeme yapma seçenekleri sunulmaktadır. Bitcoin ile yapılan ödemelerde, para transferlerinde artık ülkemizde birçok işyeri bitcoin ile ödeme almaya başlamıştır. Bu da yakın bir gelecekte dünyayı saran bu bitcoin çılgınlığının ülkemizde de kabul göreceği anlaşılmaktadır. Bitcoin alışveriş aracı olduğu gibi aslen bir yatırım aracıdır. Sürekli değer kazanan bir yapısı olan bitcoin, yatırımcılarına sürekli kar ettirmektedir. Bitcoin ile işlem yapabilmek için bir cüzdan hesabına ihtiyaç vardır. Bunun için iki türlü cüzdan hesabı vardır. Bunlardan birincisi online bitcoin cüzdanı, diğeri ise offline bitcoin cüzdanıdır.

Ücretsiz Bitcoin Cüzdanı Nasıl Oluşturulur?

Bunun için çeşitli sitelerden cüzdan oluşturulabilir. Bunun için güvenilir site seçmek, hesabın güvenilirliği açısından gereklidir. Bitcoin cüzdan oluşturulduğu zaman, bir adres ve özel bir anahtar sahibi olunur. Sahip olunan bu adresle para transferi işlemleri yapılabilir. Burada her yapılan işlemle birlikte üretilen adres sistemde kayıt edilir ve bir daha silinmez. Bu kayıtlara ulaşmak için sahip olunan anahtar kaybedilirse bu hesaba bir daha ulaşmak mümkün olmayabilir. Burada oluşturulan adres başkalarına gönderilerek para transferleri gerçekleştirilebilir. Ancak oluşturulan anahtar bu hesabın şifresidir ve bu kesinlikle kimseye söylenmez. Bu şifre, herhangi bir kayıp ya da unutma riskine karşı bir yere not edilmelidir. Bitcoin cüzdanları ikiye ayrılır. Soğuk ve sıcak bitcoin cüzdan.

Sıcak Cüzdan

Sıcak cüzdanlar internet bağlantısının olduğu cihazlarda saklanan cüzdanlardır. Burada çok fazla bitcoin saklanmaması hacklenme gibi riskleri olduğundan pek önerilmemektedir. Ancak hız ve işlem kolaylığın açısından bu cüzdanlar daha çok tercih edilmektedir. Bu cüzdanlar masaüstü cüzdanlar, web cüzdanları ve mobil cüzdanlar olmak üzere üç çeşide ayrılır.

  • Masaüstü Cüzdanlar; masaüstü bitcoin cüzdanları en sağlıksız cüzdan şeklidir. Çünkü bilgisayara virüs bulaşması sonucu cüzdanın şifresi kırılabilir ve bitcoinler çalınabilir. Masaüstü cüzdan kullanılacaksa cüzdan indirildikten sonra internet bağlantısı koparılmalıdır.
  • Web Cüzdanları; az miktarlarda bitcoin kullanımı için güvenli bir cüzdan seçeneğidir. Bunun için bazı siteler mevcuttur. İlgili siteye girilerek 1 dakika içerisinde cüzdan oluşturulur. Daha sonra cüzdana ulaşmak için internet bağlantısı olan cihazlarla bu siteye girerek işlem yapılabilir.
  • Mobil Cüzdanlar; mobil cihazlara indirilen uygulamalarla erişilebilen cüzdanlardır. Bu cüzdanlardaki avantaj ise QR kodu ile gelen hızdır.
  • Soğuk Cüzdanlar; Soğuk cüzdanlar en güvenilir cüzdan modelidir. Ancak bir o kadar da kullanışsızdırlar. Yüksek miktarlarda bitcoinlere sahip olanlar ve uzun vadeli yatırım düşünenler için ideal bir cüzdan modelidir.
  • Kâğıt Cüzdanlar; bu iş için çeşitli siteler mevcuttur. Bu sitelerde kâğıt cüzdanlar oluşturulur ve bunların çıktısı da alınabilir.
  • Beyin Cüzdanları; burada da kâğıt cüzdandaki gibi oluşturulan cüzdanın adresi ile anahtar şifre akılda tutulur. Tabi eğer unutulursa hesaptaki bitcoinler kaybedilmiş olur.
  • Donanım Cüzdanları; bu donanım cüzdanları da bazı firmalar tarafından üretilen yüksek güvenlikli şifrelemelerle içerisindeki bilgileri koruyan flash disk benzeri cihazlardır.
Bu Yazıya Puan Vermek ister misiniz?
Puan Ortalaması
[Toplam: 6 Ortalama: 4.3]

Mail Abonem Olur musun?

En Güncel Yazılar Artık Mailinizde.

Aboneliğiniz için Teşekkür Ederim.

Bazı Bilgiler Yanlış

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?