Bitcoin Güvenlirliği İle Alışveriş

Bitcoin Güvenlirliği İle Alışveriş
Bu Yazıyı Değerlendirmek ister misiniz?
Lütfen Bu Yazıya Puan vermeyi Unutmayın !!! 😉
[Toplam: 2 Ortalama: 4.5]

Kullanılmaya başladığı 2009 yılından bu yana her geçen gün kullanım alanı genişleyen bitcoinlerin, özel olarak kullanımı için ATM’lerde üretilmektedir. Türkiye’de İstanbul Atatürk Hava Alanında bulabileceğiniz bitcoin atm ile elinizdeki nakit paraları bitcoin olarak çevirebilmektesiniz. Dünya üzerinde birçok ülkenin para birimi olarak tanıdığı bitcoin Türkiye’de güvenlik gerekçesiyle resmi olarak tanınmamıştır. Ancak yine de ülkemizde birçok alan da kullanımına devam edilmektedir. Bahsedilen güvenlik endişesi dolayısıyla birçok kişinin uzak durmayı tercih ettiği bitcoinlerin işleyişi tam olarak anlaşılırsa, herhangi bir güvenlik açığı olmadığı anlaşılacaktır.

Bitcoin Nasıl Çalışır? Öncelikle sanal para birimi olan bitcoinin ilk çıkış noktasına bakılması, işleyişinin daha kolay anlaşılmasına faydalı olacaktır. Deneme amaçlı olarak 2009 yılında kullanılmaya başlanan bitcoinler herhangi bir ülke ya da merkez bankası gibi tek bir merkezden yönetilmemektedir. Bir noktadan bir noktaya transferi sağlanan bitcoinler, anlık olarak işlem yapıldığı için herhangi bir transfer aracısına ihtiyaç duymamaktadır. Ayrıca her transfer blok adı verilen sistemlerde kayıt altında bulunmakta bu sayede de hangi adresten hangi adrese bitcoin alma işlemi gerçekleştiği görülebilmektedir. Bu sayede herhangi bir çalınma ya da dolandırılma durumuyla karşılaşılmadan bitcoin alışveriş yapılabilmektedir.

Bitcoin Nerelerde Kullanılır? Dünyada ki birçok markanın satış sayfalarında ödeme seçeneği olarak bitcoin kullanılmaktadır. Ülkemizde henüz tam anlamıyla yaygınlaşmış olmasa da yine de birçok marka tarafından kullanılmaktadır. İlerleyen günlerde daha fazla firma tarafından tercih edileceği de tahmin edilmektedir.

Bitcoin Giriş, Gönderme Sistemi Ve Bitcoin Geçen Yerlerin Listesi.

Bitcoin giriş hakkında en doğru bilgiler. Sistem üzerinden para çekim ve yatırma işlemleri oldukça basit işlemlerden geçerek gerçekleşmektedir. Ödeme almak çok basit aşamalardan geçerek tamamlanmaktadır. Güvenli bir şekilde cüzdan oluşturmak ve giriş sistemi üzerinden bilgileri girip gerçekleştirerek bitcoin sistemini kolaylıkla kullanma aşamaları gerçekleşmektedir. Cüzdan oluşturma işlemleri bir dakika gibi kısa bir süreç içerisinde gerçekleşmektedir. Özel olarak kullanımı basit aşamalardan geçmektedir. İşlemin asıl amacı ise, kişisel bilgilerin yayımlanmasını gerçekleştirmeden kısa ve tek kullanımlık kodlar ile alışveriş gerçekleştirmek olmaktadır. Son dönemlerde sıklıkla yaygınlaşan kullanımı ile bazı ülkelerin devlet dairelerinde dahi kullanımı gerçekleşmektedir.

Bitcoin gönderme nasıl olur?

Bitcoin kabul eden bir çok kurum ve kuruluşa para gönderme işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Dünyanın bir çok ülkesinde takas gerçekleştirerek bitcoin sahibi olmak veya aktarım yapmak mümkün olmaktadır. BTC Türk simgesinin görüntülendiği her alanda kolaylıkla bitcoin alma satma ve gönderme işlemleri gerçekleştirilebilmektedir. Ücretsiz bir şekilde hesap oluşturarak güncel kur üzerinden gönderme işlemleri gerçekleştirilebilmektedir. Bitcoin geçen yerler geçen yıllara göre çok daha fazla yaygın olarak kullanılmaktadır. Özellikle de bahis sitelerinin birçoğunda kullanımı gerçekleşmektedir. Sanal para birimi olsa da Dünyanın birçok yerinde geçerli olarak karşılığında birçok ürün ve hizmet alabilmek mümkün olmaktadır. Bitcoin üzerinden maaş ödemeleri yapan kurumlarda bulunmaktadır. Bilgisayarcılar, eczaneler, marketler, müzik merkezleri olarak kullanımı başlıca İstanbul’da hizmet vermeye başlamış bulunmaktadır.

17 Eylül 2017
9 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?